Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#581 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 15:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej koledzy mam pytanie ..; jak to jest.. jesli otworze ta dzialalnosc np. na uslugi rolnicze, to czy obowiazkowa jest tablica informacyjna przed domem??.?
i co to jest za podatek od miejsca przetrzymywania maszyn (w moim przypadku ciągnik ,agregat,pług,opryskiwacz) i dojazdu.. panowie prosze powiedzcie cos na ten temat..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 18:06
  •  

#582 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 25 styczeń 2011 - 08:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej To jest bzdura dla naiwnych. Nie dajcie się w to wkręcić. Podatek jest naliczany tylko wtedy gdy twoja działalność jest wykonywana w miejscu usytuowania. Działalność rolnicza , czy też wspomagająca rolnictwo przez wykonywanie usług rolniczych jest wykonywana zawsze na terenie zleceniodawcy. Ale warunkiem takiego argumentowania jest brak biura w miejscu zamieszkania (jak jest biuro to i dojście do biura musi być, poza tym parking, dojazd do parkingu, pomieszczenie socjalne) a urzędnicy ręce zacierają bo podatek 10x wyższy niż za rolniczy.

Tablica informacyjna musi być zawsze. Nie ma wyjątków i odstępstw.

Edytowany przez LeonOr, 25 styczeń 2011 - 08:08.

KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#583 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 08:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej LeonOr, to jak rozwiązać kwestię miejsca przechowywania dokumentacji firmy? Możesz ustosunkować się do odrolnienia działki jak ktoś napisał wcześniej?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 08:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja też miałem zaproszenie do gminy na przygotowanie sprawozdania podatkowego.
Napisałem oświadczenie informujące, że działalność wykonuję zawsze na terenie i/lub siedzibie klienta. Dokumentację firmową przechowuję w teczce, która nie wymaga usytuowania w konkretny miejscu i może być przenoszona w dowolne miejsce (dobrym argumentem jest księgowa, u której przechowujemy dokumentacje).

Jeśli chodzi o odrolnienie działki to nie oglądałem tego programu od którego to zamieszanie się zaczęło, ale domyślam się, że chodzi tu o działalność stacjonarną w budynku lub terenie który jest działką rolną z przeznaczeniem do działalności rolniczej. Sprawa jest z pozoru jasna ale każdy kto rozpoczyna wojnę z urzędem i unosi się emocjami, skazuje się na porażkę. Zanim zaczniesz walkę o własne racje przygotuj się do tego i dwa raz upewnij się, że racja jest po Twojej stronie.

Edytowany przez LeonOr, 25 styczeń 2011 - 08:48.

#585 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej leonor..- powiedz mi , aczy ta tablica usi byc przed domem .., czy tez może być na domu...???
i z tego co zrozumialem to nie będe musiał placić podatku od przetrzymywania tych maszyn....???
zgory wielkie dzieki za odpowiedz.. :)

#586 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A jak to jest z tym rozliczaniem z wykonanej usługi? Płaci się te ubezpieczenia i wszystkie potrzebne opłaty a np. w ogóle nie wykonałem żadnej usługi? Czy tak może być? A jeszcze odliczam sobie vat od zakupionych środków eksploatacyjnych :o

#587 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 23:46

leonor..- powiedz mi , aczy ta tablica usi byc przed domem .., czy tez może być na domu...???
i z tego co zrozumialem to nie będe musiał placić podatku od przetrzymywania tych maszyn....???
zgory wielkie dzieki za odpowiedz.. :)

Tablica musi być w widocznym miejscu i nie jest to sprecyzowane w odległościach, czy też konkretnym miejscu. Wg. osób kontrolujących jest to nie budzące wątpliwości miejsce umożliwiające przeczytanie zawartości tablic nie przekraczając granicy posesji. Czyli może być na domu lub innym miejscu ale wg rozsądku, czyli nie więcej niż 10 m i nie może być to za drzewami lub elementami które by zasłoniły.

Jeśli chodzi o podatki to nie trzeba płacić podatku za parkowanie traktora, taczki, czy pługa na własnej posesji. Traktor, czy też inny sprzęt będzie twój i postawisz go gdzie zechcesz i nikomu nie musisz płacić w szczególności na własnym podwórku.

Przy różnicowaniu a w szczególności działalności okołorolniczej zgodnej z odpowiednim PKD możesz dokonywać usług nie tylko używając zakupionego sprzętu i maszyn ale też własnych które posiadasz od dawna i np remontujesz je czy serwisujesz ponosząc przy tym koszty.
To tyle na temat kosztów ponoszonych w okresie braku zleceń.

#588 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 26 styczeń 2011 - 00:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ale wówczas, gdy na działalność usługową użytkujesz maszyny z gospodarstwa i chcesz np. odliczać vat od zakupu części do nich, to musisz tę maszynę wciągnąć do ewidencji środków trwałych. Tak jak z prywatnym samochodem wykorzystywanym do celów przedsiębiorstwa, od którego paliwa chcesz odliczyć vat.

#589 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 14:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeśli w ramach różnicowania założyłbym firmę usługową, wziął kredyt na powiedzmy 250tys, to zwrot 100 tys mógłbym przeznaczyć na dowolny cel?
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#590 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 26 styczeń 2011 - 15:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jesli bank nie zrobi cesji na poczet kredytu to tak ale raczej to mało prawdopodobne bo to jest jedna z form zabezpieczenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Leonor..-- dzieki ci za tak dokładną odpowiedz.. teraz wiem ze to nie jest znowu tak straszne jak mowili w programie ,,tydzień,,

#592 Share Lukasz89

Lukasz89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam. Może ktos wie kiedy bedzie nastepny nabór na różnicowanie???

#593 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie składałem na początku grudnia kiedy mogę dostąc jakąs odpowiedz?

#594 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej z tego co slyszalem to bedzie dopiero gdzies lipiec lub sierpien.. moj kolega tez nie zdazyl i czeka

#595 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej następne składanie na różnicowanie będzie w drugiej połowie roku

#596 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 09:12

jesli bank nie zrobi cesji na poczet kredytu to tak ale raczej to mało prawdopodobne bo to jest jedna z form zabezpieczenia.

Czyli w takim przypadku zwrot musiałbym przeznaczyć na spłatę kredytu, tak?

Edytowany przez xdxaxmxixaxnx, 27 styczeń 2011 - 09:12.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#597 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 27 styczeń 2011 - 09:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej tak wtedy agencja przelewa kase odrazu na konto kredytu nie na twoje.

#598 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 17:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie mam prośbe..; niech ktoś kto wział juz na to różnicowanie powie czy jest z tym prowadzeniem tej dzialalności dużo problemu.. chodzi mi np.; o usługi rolnicze..z góry dziekuje za odp.

Edytowany przez kasia24, 27 styczeń 2011 - 17:37.

#599 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 18:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Przy usługach rolniczych jest wg mnie najmniej formalności. Od 2 lat prowadzę między innymi działalność gospodarczą w temacie usług dla rolnictwa a sprzęt z różnicowania w czerwcu kupiłem. 40 PLN miesięcznie księgowej i raz w miesiącu faktury za paliwo i inne materiały typu sznurek do prasy czy też noże do kosiarki dostarczam. I to by było na tyle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share Lukasz89

Lukasz89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:28

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A jaki jest okres oczekiwania na decyzje o przyznaniu różnicowania jesli np. ktoś złożył w sierpniu wniosek, to kiedy może sie spodziewać pozytywnej decyzji i czy są juz takie osoby które składały wniosek w ubiegłym roku i już dostały decyzję i planują zakup maszyn???