Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#501 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 20:18

Najlepsze rozwiązanie to rozdzielczość majątkowa, w innym przypadku współwłaściciel jest potrzebny do podpisania weksla/deklaracji wekslowej.

Czy małżonek jest również potrzebny gdy nie jest wymieniony w KW jako współwłaściciel działki na której znajduje się dom. Jest jedynie wymieniony jako współwłaściciel w KW na innych działkach rolnych. Chodzi o remont domu na cele agroturystyki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 18:00
  •  

#502 Share Maciek5290

Maciek5290

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:to co wszyscy lubia rolnictwo i wszystko z tym zwiazane

Napisany 09 styczeń 2011 - 16:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy jako działalność nie rolniczą mogę wpisać usługi dla rolnictwa? i przez jaki okres czasu muszę prowadzić tą działalność abym nie musiał zwracać pieniędzy i czy nie będzie przeszkadzało że skorzystałem z pomocy w ramach "ułatwienie startu młodym rolnikom"
Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

#503 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 09 styczeń 2011 - 19:47

Czy małżonek jest również potrzebny gdy nie jest wymieniony w KW jako współwłaściciel działki na której znajduje się dom. Jest jedynie wymieniony jako współwłaściciel w KW na innych działkach rolnych. Chodzi o remont domu na cele agroturystyki.

Małżonek nie jest Ci potrzebny (...) Potrzebny jest współwłaściciel zgodnie z obowiązującym prawem.
Jeśli masz nr gospodarstwa i przy nadaniu nie były podawane dane współmałżonka to możesz sciemnić i nie podawać danych małżonka. Jak wyjdzie bałagan na jaw to będziesz mieć poprawkę. I to tyle na ten temat.
Ale proszę nie korzystajcie z tego typu porad bo to nie moralne, nie legalne, etc.. autor pytania szuka wrażeń, więc jakie pytanie taka odpowiedź.
W moim mniemaniu łatwiej i bezpieczniej dla dalszego postępowania jest ustalić rozdzielczość majątkową (pod warunkiem, że małżonek taki dokument własnowolnie podpisze :P ).
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @wildagro12 Leondor

Do podpisania umowy gdy nie ma rozdzielności majątkowej praktycznie zawsze jest potrzebny współmałżonek. Jeśli go nie ma musisz podpisać oświadczenie o nieposiadaniu współmałżonka lub rozdzielności. Więc nie radzę się nie przyznawać bo to jest składnie fałszywych oświadczeń i skutkuje automatycznym rozwiązaniem umowy, a nawet wyrokami.
A jeśli małżonek nie współwłaścicielem gospodarstwa/nieruchomości to we wniosku faktycznie nie trzeba podawać takich danych a dopiero przy umowie.

#505 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej moja zona nie jest wspólwłasciciem ale i tak kazali mi wpisac jako wspólwłasciciela moja zone.

#506 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 10:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzięki za odpowiedzi, problem kuzynki polega na tym, że jej mąż od kilku lat przebywa nielegalnie w USA, trudno więc będzie jemu przylecieć tylko po to, aby podpisać umowę.

Do LeonOr: mógłbyś wyjaśnić rzekomy związek między moim pytaniem o to czy małżonek jest potrzebny przy podpisywaniu umowy, a szukaniem wrażeń?

#507 Share kazoo

kazoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 14:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Na jaki najmniejszy procent kredytu mogę liczyć biorąc na różnicowanie? Możliwe są jakieś kredyty z dopłatą agencji?

#508 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 10 styczeń 2011 - 15:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Raczej nie , ponieważ już skorzystałeś z jednej formy pomocy publicznej, no i możesz liczyć jedynie na jakąs komerche...

#509 Share kemper

kemper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 16:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam pytanie złożyłem wniosek o różnicowanie na zakup ciągnika i paru maszyn na usługi,w momencie podpisania umowy trzeba założyć działalność gospodarczą,obecnie opłacam KRUS ale dopiero od roku i nie mogę założyć działalności na KRUSIE ponieważ trzeba tam być 3 lata więc zamierzam podjąć pracę na etacie,i jednocześnie mieć firmę przez co będę opłacał tylko składkę zdrowotną ok 230 zł miesięcznie.Czy taka opcja wypali,czy mój przyszły pracodawca może się nie zgodzić na opłacanie przezemnie tylko składki zdrowotnej.Dziękuję za odpowiedź.

#510 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 10 styczeń 2011 - 16:41

Dzięki za odpowiedzi, problem kuzynki polega na tym, że jej mąż od kilku lat przebywa nielegalnie w USA, trudno więc będzie jemu przylecieć tylko po to, aby podpisać umowę.

Do LeonOr: mógłbyś wyjaśnić rzekomy związek między moim pytaniem o to czy małżonek jest potrzebny przy podpisywaniu umowy, a szukaniem wrażeń?

Bo ta propozycja ominięcia podpisu mimo wspólnoty majątkowej jest możliwa na krótką metę i tylko wydłuży procedurę. Można też ustalić pełnomocnictwo na osobe która mogła by reprezentować nieobecnego męża.
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 18:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej koledzy ile czeka sie od zlozenia wniosku do podpisania umowy

#512 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 19:02

Bo ta propozycja ominięcia podpisu mimo wspólnoty majątkowej jest możliwa na krótką metę i tylko wydłuży procedurę. Można też ustalić pełnomocnictwo na osobe która mogła by reprezentować nieobecnego męża.

Ale to Ty podsunąłeś pomysł, aby ściemniać i nie podawać danych małżonka.

Czy ktoś z Was ustanawiał pełnomocnika, jak ona przebiega - czy też jest wymagana bezwzględna obecność drugiej strony? Może dałoby się np. przesłać dokumenty do osoby za granicą listem, a ona by je podpisała i odesłała spowrotem.

#513 Share bekba

bekba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wiecie może czy w tym roku bedzie nabór na różnicowanie i kiedy ewentualnie? 2010 przespałem i czekam na następne....

#514 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:51

koledzy ile czeka sie od zlozenia wniosku do podpisania umowy

W moim przypadku to było niecałe 4 miesiące ;)
Chłop ze wsi

#515 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 22:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zna ktoś odpowiedź na pytanie użytkownika @kemper ? Trochę jestem zainteresowany, ponieważ jestem w podobnej sytuacji. Czy jest znacząca różnica między założeniem działalności na KRUSIE a ZUSIE ? Jak dobrze pamiętam @biały pisał coś na ten temat, lecz nie dokończył... Czy mając założoną działalność na ZUSIE opłaca się większe składki (jak dużo większe) ?
Dodam, że jestem aktualnie ubezpieczony w KRUSIE jako domownik (nie było innej możliwości aby skorzystać z tego działania) jakieś 13 miesięcy. Jeśli działalność na KRUSIE jest dużo bardziej opłacalna, być może mam jeszcze możliwość ubezpieczenia wstecz... ?

Czy korzystając z działania Różnicowani... i otrzymanie wsparcia w wysokości max, czyli 100 tys zł wiąże się z koniecznością zakupu i eksponowania tablicy informacyjnej w gospodarstwie (czy to dotyczy tylko MGR) ???
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#516 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 22:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @wildagro12
Jeśli chodzi o twój przypadek to jedyna możliwość to upoważnienie, w którym jest zgoda na podpisanie umowy i weksla wraz z deklaracją. Może to być zrobione przez zagranicznego notariusza (wtedy musi być pieczęć apostille i oczywiście przetłumaczona)lub konsula. Nie ma możliwości wysyłania umowy bo trzeba podpisać też weksel, a on musi być podpisany w obecności pracownika Agencji.

#517 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 10 styczeń 2011 - 22:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Tablica musi byc. Zeby załozyc działalnscna krus musisz byc ubezpieczony jako rolnik bo przeciez musisz miec conajmniej 1ha zeby wogóle kwalifikowac sie do tego dziłania. KRUS i ZUS to niebo i ziemia :) zus pierwsze 2 lata płcisz 350 miesiecznie, a pózniej 850 miesieczne. Na krus płacisz dodatkowe jakies 220zł co kwartał !!!!!!!!! ale na krusie musisz byc conajmniej 3 lata zeby trak zrobic.

#518 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 09:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam, złożyłem wniosek na ten program w grudniu, obserwuje ten temat, i wypłynęła sprawa współmałżonka, wniosek jest na mamę i przy składaniu nie był wymagany podpis ojca, gdyż nie figuruje on w żadnych dokumentach dotyczących gospodarstwa, a czy przy podpisywaniu umowy jego podpis będzie wymagany? Pytam gdyż może to stanowić w moim przypadku problem.

#519 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 16:18

W moim przypadku to było niecałe 4 miesiące ;)

pronar dzieki za odpowidz.. a powidz , ile miales poprawek
:huh: :huh: :huh:

Tablica musi byc. Zeby załozyc działalnscna krus musisz byc ubezpieczony jako rolnik bo przeciez musisz miec conajmniej 1ha zeby wogóle kwalifikowac sie do tego dziłania. KRUS i ZUS to niebo i ziemia :) zus pierwsze 2 lata płcisz 350 miesiecznie, a pózniej 850 miesieczne. Na krus płacisz dodatkowe jakies 220zł co kwartał !!!!!!!!! ale na krusie musisz byc conajmniej 3 lata zeby trak zrobic.

kolego a co to za tablica musi byc bo nie rozumiem.. :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czy osoba ubezpieczona w KRUS jako domownik, po założeniu działalności nierolniczej (np. korzystając ze środków na wsparcie takich działań) może pozostać nadal w KRUS czy też musi znaleźć się w ZUS-ie?