Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#441 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 22 grudzień 2010 - 11:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie ruszyło sie coś w woj.sląskim?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 09:33
  •  

#442 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 16:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W mazowieckim wykorzystane środki są w 116%, więc pewnie do nowego roku jeszcze starczy.

#443 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 19:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A ja wczoraj dostałem pisemko że przesuwają termin rozpatrzenia mojego wniosku na kolejne 3 miesiące.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 25 grudzień 2010 - 19:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie czy można premie MR połączyć Różnicowaniem .Wiem że Modernizacje tak .Np. kupując kombajn zbożowy na usługi. Jakie trzeba mieć ESU .Czy ma znaczenie ile posiada się ha bo wiem że na 50 ha na modernizacje agencja nie chciała przyznać kombajnu.Ma jakieś zdaczenie ile ha wykosi się na usłudze jak np. będzie przynosić straty bo w sezonie 20 ha wykosiło się na usłudze ? Jaki trzeba płacić podatek czy trzeba przechodzić do składek ZUS ;)Sorry że tyle pytań ale z modernizacji jestem bardziej kumaty :mellow:

#445 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 08:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A jest jakieś minimum w pracy ciągnika?? chce kupić na własne gospodarstwo a na usługach u ojca obrobić ze 30hektarków da radę tak?? Czy na wniosku jest jakieś minimum wykorzystania??

#446 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 17:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam takie pytanko jaki kod PKD najlepiej by odpowiadał pod takie usługi jak:

,,praca beczkowozem - czyli wywóz nieczystości (szamba i gnojowicy)"

#447 Share karolek5340

karolek5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja sport

Napisany 27 grudzień 2010 - 21:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wiatam:)
Dzis dostałem list z amrimr gdzie miałem napisane ze moj wniosek zostanie rozpatrzony do 27 marca 2011. czy to oznacza że moj wniosek ma juz duze szanse o przejscie dodam ze jestem z wielkopolski i mam numer cos koło 800 nie pamietam:)
I czy w wlkp cos sie ruszyło wg?

#448 Share --Przemek--

--Przemek--

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 22:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

prawo o obowiazkowym ubezpieczeniu społecznym mówi ze jesli nie masz 3 lata opłacanej składki KRUS to po załozeniu pozarolniczej dziłanosci gospodarczej wyrzucaja cie z KRUS do ZUS nie ma tu ze chce czy nie chce :D to samo po przekroczeniu dochodowego 2900 z hakiem.

A jeżeli nie jestem jeszcze ubezpieczony w KRUS i chciałbym założyć działalność gospodarczą(musiałbym opłacać ZUS) czy mogę ubiegać się jeszcze o premię z MR ?? Musiałbym przejść z ZUS na KRUS, czy jest w ogóle taka możliwość?

#449 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 27 grudzień 2010 - 23:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Żeby dostac premie musisz byc 3 lata od podpisania umowy na krus. Żeby starac sie o róznicowanie musiz conajmniej 12 miesecy byc na krus. Zeby cie nie wyrzucili z krus na zus musisz byc 3 lata w krus.

#450 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 13:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kujawsko Pomorskie- wczoraj dostałem pisemko jak karolek5340 że wniosek zostanie rozpatrzony do końca marca...
Zaczęli w ogóle sprawdzać te wnioski?? Dostał ktoś w KUJ-Pom pismo z poprawkami do wniosku albo podpisał umowę???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share krist4321

krist4321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 14:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam. Wczoraj również dostałem pisemko z agencji że mój wniosek zostanie rozpatrzony do 25.03 2011. Sa w ogóle jakieś szanse że się załapie na różnicówkę???

#452 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 779 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 16:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej poprawki złożyłem miesiąc temu a w wczoraj przyszło pismo że przedłużają termin rozparzania do końca marca

#453 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 17:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Pisma wysyłają z autoamtu osobom, które nie podpisały umów jeszcze. 24 grudnia skończył się okres 4 m-cy od dnia złożenia wniosków i agencja musiała przedłużyć o kolejny termin rozparywanie wniosków. Więc spokojnie czekać.

#454 Share herman89

herman89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 grudzień 2010 - 18:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej 22.12 dostałem pismo z poprawkami. nr 135 woj. opolskie. Ktoś z opolskiego podpisał już umowę?

#455 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 10:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mam pytanie co trzeba robić gdy już mój wniosek na różnicowanie zostanie rozpatrzony pozytywnie ; gdzie mam się wpierw udać i gdzie się zgłosić oraz jakie są procedury.

#456 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 01 styczeń 2011 - 18:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej z tego co wiem od firmy która robiła mi wniosek mieli poprawki z numeru 230 z wielkopolski ja mam 520 numer i narazie żadnego pisma jak wyżej wymienieni nie dostałem o przedłużeniu rozpatrywania mojego wniosku

#457 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 12:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jest na forum jakaś osoba która podpisała już umowę na różnicowanie z naboru w 2010 r.

Ciekawi mnie jaki długi okres minął od momentu pierwszych poprawek do podpisania umowy.

#458 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 15:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej http://www.agrofoto....5045-pronar82a/

#459 Share MarekDFagrofarm410

MarekDFagrofarm410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 19:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam pytanie w sprawie podpisania umowy. Gość złożył wniosek do Agencji o różnicowanie ale np.jego zona nie będzie chciała podpisać umowy w Agencji to może podpisać sam bez niej , czy nie ? Czy jej Podpis będzie potrzebny ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 20:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej przeciez wniosek skłąda sie na jedna osobe nie małzenstwo. Wspólmałzonek musi sie podpisac na wniosku juz w czasie poprawek.