Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#401 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 23:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ok dzięki kolego :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 06:54
  •  

#402 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 23:39

Czy jesli ktos juz skorzystał z "różnicowania" to czy moze skorzystac z modernizacji?

Tak. To są dwa odrębne działania.

Czy jest określony termin w którym należy zrealizować operację (w moim przypadku kupno maszyny rolniczej). Chciałbym zrealizować ją przykładowo w 2012 roku- czy jest to możliwe ???

2 lata w przypadku operacji jednoetapowej i 3 lata w przypadku dwuetapowej (przy czym pierwszy etap 2 lata)

Jeśli dobrze zrozumiałem twoje posty, to zmieniłeś lub chcesz zmienić zakres rzeczowy operacji i dziwisz się, że nie zdążysz podpisać umowy przed nowym rokiem. Teraz to powinieneś bardziej zastanawiać się, czy nie zrobiłeś czegoś co by ciebie zdyskwalifikowało a przynajmniej nie przysporzyło dodatkowych poprawek, bo cała procedura weryfikacji siłą rzeczy musi zacząć się od nowa.

W przypadku zmiany zakresu rzeczowego operacji, ARiMR powiadamia wnioskodawcę, że termn na rozpatrzenie wniosku przesuwa sie o miesiąc.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#403 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 10:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam pytanie do użytkowników forum czy ktoś jest w podobnej sytuacji jak ja.Otóż podpisałem umowę na zróżnicowanie w tamtym tygodniu.Okazało się ,że aby dalej być płatnikiem KRUS(podobno nowy przepis) musiałem opłacać składkę przez co najmniej 3lata.Składkę opłacałem tylko 1,5 roku więc musiałem przejść na ZUS.I tu pojawił się problem bo wcześniej dostałem premie z młodego rolnika i zobowiązałem się do płacenia składki KRUS przez 5 lat.Jestem w sytuacji patowej bo jeśli przejdę na ZUS będę musiał zwrócić premię,więc pewnie najrozsądniejszym wyjściem będzie zerwać lub zawiesić umowę.Co wy sądzicie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 10:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Do kiedy jest termin składania wniosków na różnicowanie?

#405 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 10:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Do wyczerpania środków w danym województwie.

#406 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 10:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A wie ktoś jak to jest w województwie lubelskim czy są jeszcze środki na to??

#407 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 10:42

Mam pytanie do użytkowników forum czy ktoś jest w podobnej sytuacji jak ja.Otóż podpisałem umowę na zróżnicowanie w tamtym tygodniu.Okazało się ,że aby dalej być płatnikiem KRUS(podobno nowy przepis) musiałem opłacać składkę przez co najmniej 3lata.Składkę opłacałem tylko 1,5 roku więc musiałem przejść na ZUS.I tu pojawił się problem bo wcześniej dostałem premie z młodego rolnika i zobowiązałem się do płacenia składki KRUS przez 5 lat.Jestem w sytuacji patowej bo jeśli przejdę na ZUS będę musiał zwrócić premię,więc pewnie najrozsądniejszym wyjściem będzie zerwać lub zawiesić umowę.Co wy sądzicie?

Jako MR zobowiązałeś się do ubezpieczenia w KRUS przez okres 3 lat od dnia wypłaty pomocy (nie 5 jak piszesz). 5 lat masz prowadzić gospodarstwo (czyli ostatnie 2 lata możesz być na ZUS-ie). Jeżeli od wypłaty pomocy, minęło Ci 1,5 roku, to tyle samo Ci brakuje do spełnienia tego warunku. Nie wiemy, co wpisałeś w różnicowaniu - czyli kiedy będzie realizacja inwestycji. Ja jeszcze się w to nie bawiłem, ale czy tam miałeś podany jakiś okres na realizację inwestycji - może wtedy by Ci się udało, jeżeli inwestycja ta byłaby realizowana za około 2 lata (nie wiem i nie jestem pewien). Mam nadzieję, że koledzy coś Ci podpowiedzą (mam na myśli dc231 albo bialy2005 - lub inni).

#408 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 17 grudzień 2010 - 11:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dokąłdnie jedyna opcja to zrobic aneks do umowy na róznicowanie ze real;izacja inwestycji bedzie za 2 lata bo chyba tyle mozna najdłuzej odciagnac w czasie. I wtedy za 2lat bedziesz mógł sobie spokojnie zostac na kurus i załozyc dziłalnosc. Ja jestem w podobnej sytuacji z tym ze o tym wczesniej wiedziłęm i wpisałem relizacje róznicowania na maj2011 bo 1 kwietnia 2011 mija mi okres 3 lat w KRUS :D A pozostanie na KRUS jest o wiele bardziej opłącalne chyba nikomu nie musze pisac o kosztach ZUS.

#409 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 17 grudzień 2010 - 16:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie i jaki system rozliczeń z US wybraliście do usług rolniczych?

#410 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 17:00

dokąłdnie jedyna opcja to zrobic aneks do umowy na róznicowanie ze real;izacja inwestycji bedzie za 2 lata bo chyba tyle mozna najdłuzej odciagnac w czasie. I wtedy za 2lat bedziesz mógł sobie spokojnie zostac na kurus i załozyc dziłalnosc. Ja jestem w podobnej sytuacji z tym ze o tym wczesniej wiedziłęm i wpisałem relizacje róznicowania na maj2011 bo 1 kwietnia 2011 mija mi okres 3 lat w KRUS :D A pozostanie na KRUS jest o wiele bardziej opłącalne chyba nikomu nie musze pisac o kosztach ZUS.

Wszystko było by dobrze tylko problem w tym , że termin realizacji to 15-30 luty 2011.Ciągnik stoi już na placu u dilera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 17:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej o to szybki jesteś a jaki ciagnik jak mozna wiedzieć?

#412 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 17:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nh t6050 plus dlatego szybko bo jak zamawiałem to już w fabryce stał, a chciałem załapać się na rabat.

#413 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 19:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej termin realizacji mozesz przesunac poprzez aneks do umowy. Za bardzo sie napaliles chłopie i nie sprawdziłesz wszytkich wymagan i póznijszych konsekwencji. Jesli teraz wejdziesz na zus to prenmia + odsetki ustawowe do zwrotu wiec jesli wziołes 50 to oddasz 75. Takze gadaj z delerem zeby oddał zaliczke a ciagnik to tak czy siak sobie sprzeda a ty kupisz za te 2 lata.Albo niech zaliczka sobie czeka 2 lata na koncie u dealera. Innego wyjscia nie masz.

#414 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 19:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A może się dowiedz czy możesz opłacać KRUS i ZUS jednocześnie.

#415 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 19:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej prawo o obowiazkowym ubezpieczeniu społecznym mówi ze jesli nie masz 3 lata opłacanej składki KRUS to po załozeniu pozarolniczej dziłanosci gospodarczej wyrzucaja cie z KRUS do ZUS nie ma tu ze chce czy nie chce :lol: to samo po przekroczeniu dochodowego 2900 z hakiem.

#416 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 19:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No to myślałem że ten co mi papiery robi coś kręci bo ja teraz złożyłem wniosek a na KRUS jestem z 17 lat.Ja mam tylko podwójny KRUS opłacać, chyba że przekroczę dochód.

#417 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 19:56

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nawet nie podwójny a dodatkowe 215zł :lol: do puki nie przekroczysz tej sumy dochodowego.

#418 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 19:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej O to fajnie że 215 a nie ponad 500.

#419 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 20:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej O nieprzekraczaniu tej kowty granicznej, to coś wiem, bo ojciec prowadzi działalnośc i jest na krus i sie strasznie pilnujemy z papierami, żeby nie przekroczyć. Ojca kolega daje wszystkie papiery księgowemu, tamtem prowadzi jak się należy i kolega już w Zusie jest od dawna i wycofać się cieżko :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 16:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wczoraj, czytaj (17.12.2010) Podpisałem umowę na różnicowanie :blink: Teraz czekamy do wiosny na sprzęt :D
Woj Lubelskie, nr wniosku 81 :D
Chłop ze wsi