kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

szymon1804    10

Zakup paliwa i zwrot Vatu oczywiście musi być proporcjonalny do wykonywanych usług.Ale to już księgową niech o to głowa boli ,żeby wszystko było jak należy.

Edytowano przez szymon1804

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no ksiegowy z pustego nie naleje :huh: nie bedzie faktur to przeciez sobie nie wyczaruje ;)

Edytowano przez michalk

Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek    0

a jakby zrobił tak:

 

Każdy z nas posiada jeszcze inny (drugi) ciągnik i to na niego kupujesz paliwo i odliczasz w całości bo jesteś na wacie a nie na ryczałcie. A oczywiste że to paliwo i tak będziesz lał do tego nowo zakupionego sprzętu i tak samo z materiałami eksploatacyjnymi nikt przecież nie udowodni Ci, że zakupiony olej czy smar został wykorzystany w rolnictwie do sprzętu tzw. starego"

 

Problem jedynie w częściach zamiennych, do sprzętu zakupionego w ramach tego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wszystko dasie zrobic nie mówie ze nie , u mnie tez ciagnik bedzie chodził głownie w moim gospodarstwie ale wszytko trzebaz głowa i umiarem zrobic . Miałem juz doczynienia z US kilka krotnie i wiem ze tam wszytko na papierze musi sie zgadzac. Jak trafisz na upierdliwego kontrolera to i liczbe mth ci przeliczy na to co wystawiłes faktury oni nawszytko maja przeliczniki, tabele itd.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

bialy2005 i tu się z Tobą zgadzam w 100%.Dziś miałem kontrolę z ARiMR.Sprawdzili numery seryjne i faktury zakupu wypili kawkę i pojechali do Warszawy ;)P.S. i jeszcze tablicę informacyjną sprawdzali czy jest.

Edytowano przez szymon1804

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to juz róznicowania ? czy mgr bo z mgr miałem podobnie :) u mnie tablica na samym wjezdzie wiec nie sprawdzali bo widzili ze jest :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to szybki jestes :) kiedy podpisałes umowe ? jaki sposób rozliczania wybrałes w US ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Słuchaj,przed podpisaniem z kwiatami,po podpisaniu z widłami :lol:

@Biały podpis musi być jeżeli żona jest współwłaścicielem gospodarstwa,a jeżeli nie to nie musi ;)

 

Najlepsze rozwiązanie to rozdzielczość majątkowa, w innym przypadku współwłaściciel jest potrzebny do podpisania weksla/deklaracji wekslowej.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

U mnie w EPO są również uwzględnione maszyny, które już były w gosp. i one również mają zarabiać pieniądze. Więc w takim razie maszyny zakupione na "Różnicowanie ..." także powinny pracować na rzecz mojego gospodarstwa. Ale być może mylę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

panowie jak myślicie czy mogł bym wziąż tanszy ciągnik tej samej mocy i kupić dodatkowo dwie maszyny więcej-jak myślicie przejdzie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

robisz tak:

wszystkie maszyny kupujesz u jednego dealera, on pisze fakturę na sam ciągnik w cenie zawyżonej czyli takiej ile płacisz z dodatkowymi maszynami.

 

Agencja się nie dowie, że kupiłeś inne maszyny, bo na fakturze zakupowej ich nie będziesz miał. A cena ciągnika zawsze może być wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

To musi być niezły ryzykant z tekiego dealera. Generalnie z tych niezafakturowanych maszyn na papierze to sobie potem bedzie zupę gotował:D W dzisiejszych czasach to chyba juz nic nie zdziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3595    2

Witam wszystkich!

Mam takie pytanie.. Jeśli mam 3ha gospodarstwo i chciałbym założyć punkt skupu np. jabłek dla przemysłu przetwórczego, to czy mógł bym skorzystać z różnicowania i w ramach tego zakupić np. wagę samochodową??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@biały a jakie są sposoby rozliczania z UZ???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia24    0

gg

 

koledzy mam pytanie.. powiedzcie mi ile mniej więcej sie czeka od złożenia wniosku do podpisania umowy.. ja złożyłam wniosek 29.12.2010 (różnicowanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

moze byc ryczałt i ogólne :) co do ukrycia tych maszyn wszytko dasie zrobic bo on ci wystawia fakture za 1zł a cene dolicza do ciagnika. Tylko dla US spisujecie taka umowe ze te maszyny sa w ramach rabatu cenowego za 1zł :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia24    0

A JESLI JUŻ ZALOŻY SIE TĄ działalnośc to czy bedzie mozna odliczyć vat od kupionych maszyn??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

A kiedy kończy się nabór wniosków na różnicowanie a może już się skończył? Chodzi mi o woj. Warmińsko-Mazurskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia24    0

A kiedy kończy się nabór wniosków na różnicowanie a może już się skończył? Chodzi mi o woj. Warmińsko-Mazurskie.

nabór trwał do konca grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

panowie jak myślicie czy mogł bym wziąż tanszy ciągnik tej samej mocy i kupić dodatkowo dwie maszyny więcej-jak myślicie przejdzie to?

Jak już zdecydujesz się na tańsze maszyny, to zrób to zgodnie z zestawieniem rzeczowo finansowym. Potem znajdź dilera który zapewni ci komplet maszyn które chcesz kupić i nie mów mu na początku jaką masz kwotę na umowie bo nie wywalczysz zbyt dużo.

Najlepiej zrób sobie listę maszyn i poproś o wycenę, zweryfikuj ceny na necie i walcz o każdą złotówkę.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia24    0

MAM pytanie.. jesli moja żona złożyla wniosek na różnicowanie to czy ja mogę złożyć na modernizacje..??? odpiszcie PROSZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj