Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#361 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 08 grudzień 2010 - 22:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja juz poprawki miałem ponad 1,5miesaca temu numer 110 w lubelskim. Czekam na tel do podpisania umowy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 22:26
  •  

#362 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 22:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie chce mi sie w dokumentach teraz grzebać ale jak ja składałem to zarejestrowała mnie pod 13

#363 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 22:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie a co kupujecie na różnicowanie jesli mozna wiedziec?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 23:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja ciagnik i agregat

#365 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 23:59

masz numer na pismie potwierdzajacym złozenie wniosku. MR i rónicowanie sie nei wyklucza poza jednym warunkiem ze zostaniesz na krus przez 5 lat od momentu wypłaty MR. Było o tym szczególowo piosane w tym temacie kilka stron wczesniej.

W kwestii sprostowania - po uzyskaniu pomocy MR zobowiązuje się do prowadzenia gospodarstwa samodzielnie przez 5 lat od dnia wypłacenia pomocy i ubezpieczenia w KRUS przez minimum 3 lata. ( Czasem V.I.P.-a też trzeba poprawić - pozdrawiam ).

#366 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 00:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jak sie pomyli to pewnie ze trzeba ;) ja MR załątwiałem 3 lata temu wiec juz nie wszytkie szczególy pamietam :o

#367 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 09 grudzień 2010 - 14:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie a co w przypadku gdy sie nie wykona określonej liczby godzi we wniosku? jak na to patrzy agencja-i co z vatem po tych pięciu latach gdy np zrobi sie tylko z 300 godzin z zakładanych 2000?

#368 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 15:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @bialy2005 Też miałem pierwsze poprawki 1,5 miesiąca temu, a około 1.5 tyg temu druga poprawka, a właściwie tylko ofertę musiałem dostarczyć, bo na tej przy wniosku nie było pieczątki dilera, w poniedziałek dzwoniła do mnie Pani prowadząca wniosek i pytała się czy wysłałem już tą ofertę bo już jak by doszła to prawdopodobnie będę podpisywał umowę. Także też czekam na tel z agencji ;) Nr 81
Chłop ze wsi

#369 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 19:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy na Różnicowanie... można otrzymać kredyt z dofinansowaniem ARiMR do oprocentowania ???
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#370 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 19:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie można.
NAPIS ćWICZEBNY

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share janoszu

janoszu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 23:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam, a jest opcja dostania dofinansowania na inna działalność niz rolnicza? Opłacam skladki krus, ale chciałbym zainwestowac w inny profil, nie zwiazany z rolnictwem, czy moge liczyc na jakas pomoc?

#372 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 09:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A ja mam takie pytanie: czy jeżeli byłbym beneficjenetem "różnicowania" to nie zmniejsza to moich szans w MGR? Nie będą się tego czepiać?

#373 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 10:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Od tego włąsnie jest ten program róznicowanie w kierunku nierolniczym.
To sa 2 osobne programy nie maja ze soba nic wspólnego.

#374 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 18:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie we wniosku miałem ciągnik 80km a teraz tak sobie myśle ze moze kupie 60km czy bede mógł to zmienić?

#375 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 19:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mozesz raz zminiec zestawienie rzeczowo-finansowe bez zadnych konsulatcji z arimr. A póżnij po podpisaniu umowy to juz tylko poprzez aneks. Pod warunkiem ze to nie zmienie celu działania.

#376 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 19:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dzieki wielkie .

#377 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:30

panowie a co w przypadku gdy sie nie wykona określonej liczby godzi we wniosku? jak na to patrzy agencja-i co z vatem po tych pięciu latach gdy np zrobi sie tylko z 300 godzin z zakładanych 2000?

AriMR to nie obchodzi. W EPO jest tylko prognoza zysków i mają one by prawdopodobne. Po płatności głównie chodzi o to, żebyś nie sprzedał maszyn i miał zarejestrowaną działalnośc.

Witam, a jest opcja dostania dofinansowania na inna działalność niz rolnicza? Opłacam skladki krus, ale chciałbym zainwestowac w inny profil, nie zwiazany z rolnictwem, czy moge liczyc na jakas pomoc?

Jakieś 13 stron działalności nierolniczych w rozporządzeniu. Nabór - może w drugiej połowie 2011 roku.

panowie we wniosku miałem ciągnik 80km a teraz tak sobie myśle ze moze kupie 60km czy bede mógł to zmienić?

Można, ale musisz napisac jakies uzasadnienie dlaczego chcesz zmienic zakres rzeczowy opracji. Piszesz, że ponowna analiza rynku, wypytanie konkurencji i zastanowienie się nad ekonomiką operacji zmusiło Cię do zmiany mocy ciągnika.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#378 Share jaruus320

jaruus320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 18:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja wczoraj dostałem pismo z agencji... Wezwanie do podpisania umowy ;) W poniedziałek musze zadzwonić do agencji i sie umówić na dokładny dzień...
A mam bardzo ważne pytanie.. Czy jak wcześniej złożyłem oferte prasy kostkującej a teraz chcee jednak z niej zrezygnować i wziąć siewnik do zboża to była by taka możliwość? Dało by rade zrobić coś takiego? Czy o tej porze maszyny już zmienić nie moge? Bardzo prosze o szybką odpowiedź... :)

#379 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 18:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jak jescze nie podpisałes umowy to mozesz tylko musisz dołączyc oferte i zminione strony wniosku i planu operacji i od nowa beda liczyc ekonomiczna opłacalnosc bo zmini sie usługa z prasowania na sianie. Chyba ze wstawisz usługe siania o podobnej wartosci jak było z prasowaniem. Po podpisaniu umowy to juz tylko przez aneks i procedura taka sam jak pisałem wczesnij. z tym ze musisz pisac podanie o zmiane maszyny. a przed podpisaniem masz prawo do jednokrotnej zmiany zestawianie rzeczowo finansowego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share jaruus320

jaruus320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 23:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzieki za info :)
A to by sie przeciągnęło w czasie, tzn. że musiałbym im dostarczyć tą nową oferte, potem by to jeszcze raz weryfikowali i dopiero bym znowu dostał nowe zawiadomienie? Czy po prostu w dniu podpisania umowy bym im powiedział co i jak i by od razu podmienili?