Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#341 Share dario13

dario13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 22:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jako nowy użytkownik forum witam wszystkich serdecznie.
W jednym z wpisów jest informacja, że "maszyma rolnicza amortyzuje się 14% rocznie a jednocześnie trwa to 12" lat.
Jeżeli 14% rocznie to 7 lat po 14% wychodzi 98% zostaje ułamek na 8 rok. Jak się mylę proszę o sprostowanie (może jakiś akt prawny gdzie można to znaleźć).
Czy takiej działalnośći dotyczy podatek od nieruchomości na której znajduje się firma. Tak jak w przypadku innych działalności trzeba płacić od metra kwadratowego do gminy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 13:14
  •  

#342 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 07 grudzień 2010 - 22:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Co do amortyzacji to kolego dobrze liczysz B) 7 lat z haczykiem 14 %. Jestem juz przed podpisaniem umowy i nawet poprawiałęm ta amortyzacje bo zrobiłem na pałe 5 lat - 20% i co wazne ze robi sie amortyzacje całej kwoty netto choc moja prowadzaca powiedziłą ze jak by wyszło NPV na minusie to moge policzyc amortyzacje pomnijszona o kwote dofinansowania :D ALe według rozporzdzenia w róznicowaniu jest od całosci a w mikro od kwoty pomniejszonej o dofinansowanie.

Włąsnie tez jestem ciekawy jak do tematu podatku podchodzi gmina. o ze maszyny maja byc garazowane na nieruchomsci mojej mamy której czesc mam w uzyczeniu ( 2 budynki i plac manewrowy) to czy bedzie ten garaz na maszyny traktowany jako powierzchnia dziłalnosci ? Bo wydaje mni sie ze raczej nie powinno byc bo działalmnosc bedzie odbywala sie u klienta a nie u mnie na działce czy w garazu.:)

#343 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 07 grudzień 2010 - 22:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Coraz więcej osób chce dowiedzieć się o sprawach księgowych od rolników którzy coś słyszeli na ten temat lub radzą sobie z różnym skutkiem z fiskusem i innymi zawiłościami prawno-podatkowymi. We wcześniejszych postach też pisałem kilka informacji o rozliczeniach które robiłem za pośrednictwem biura księgowego. Jak życie pokazuje wiem tylko tyle ile się dopytam lub z łaski swojej księgowa mi powie.

Dla zainteresowanych informacjami z opodatkowaniem i formami rozliczeń: większość biur księgowych informacje o możliwościach i porady podatkowo rozliczeniowe są bezpłatne i najbardziej aktualne.
Tutaj są porady osób które chcą pomóc ale nie wiadomo kto ma racje.

A co nowego w różnicowaniu?
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share dario13

dario13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 23:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam
I tu jest właśnie kilka niedomówień bo jeżeli całość musi być zamortyzowana to należy w planie przyjąć, że wykona się określoną ilość usług i osiągnie się określony dochód czyli oddamy fiskusowi ten VAT który nam zwrócił. A z fiskusem tu jest gorzej niż z agencją bo z tego co wiem to agencję interesuje czy sprzęt jest na podwórku przez 5 lat. A US czy się zgadza kasa i jak życie uczy każdy US może po swojemu interpretować przepisy tak, że ktoś napisał 12 lat może założył małe dochody z tej działalności a co za tym idzie dłuższy okres amortyzacji???
A jeżeli chodzi o podatek od nieruchomości to również z moich informacji wynika, że to jest firma i podatek od nieruchomości należy płacić.
Najlepiej żeby wypowiedział się ktoś kto jest już w trakcie realizacji projektu.

#345 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 23:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej i co nowego wniosłes do tematu poza swoimi gdybaniami ? Amortyzacji nie przyjmuje sie na płae tylko sa odpowiednie wytyczne rozporzadzenia które mówi tak jak napisałem wyzej 14 % rocznie na maszyny rolnicze!!! Amortyzacja nie ma za wiele wspólnego z vatem. Jesli interes nie pojdzie po mysli ( według biznes planu) to nie osiagniesz nigdy dochodu ( nie zapłącisz dochodowego) i to tyle a vat oddasz taki na jaki wystawisz faktury.
Z podatkiem od nieruchomoci to nie jest tak jak piszesz mam dziłalnosc juz na brata i interesowała ich powierzchnia która jest wykorzystywana do prowadzenia dziłalnosci pozarolniczej. podałem swój pokój 4x4 i to na tyle B) Bo tyle potrezbuje zeby handlowac przez internet. A zeby swiadczyc usługi rolnicze ciagnikiem nie potrzebuje do tego swojego garazu czy placu manewrowego. W razie draki podam jakis mały garaz 4x4 i nara bo ten podatek to nie sa małe stawki!!!!!

#346 Share jaruus320

jaruus320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 23:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A jak w woj. Lubelskim z umowami?? Rusza u was już coś? Bo coś słyszałem, że w agencji wgl nie mają jeszcze przygotowanych umów, choć już miały być dwa tyg temu... B)

#347 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 09:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wczoraj dostali wzór umowy w lubelskim B) JA mam miec do swiat podpisana umowe.

#348 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 08 grudzień 2010 - 10:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeśli nie musicie robić biura w domu to piszcie oświadczenie w urzędzie gminy, że działalność gospodarczą prowadzicie w siedzibie i na terenie zleceniodawcy.

Kolega powyżej napisał, że przeznaczył pokój 4x4, w mojej gminie z automatu proszą o mapkę na której będą wszystkie budynki droga od granicy posesji do wymienionego pokoju, pomieszczenie socjalne (wc),parking o powierzchnie nie mniejszej niż powierzchnia maszyn, droga do parkingu jeśli jest on usytuowany wewnątrz posesji, tablica informacyjna (nazwa firmy , adres na elewacji budynku lub ogrodzeniu posesji).

Powyższa treść jest pomocą i nie komentujcie jej bo nie jest na to miejsce.
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#349 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 11:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Akurat w mojej gminie tez chcieli mi wecej metrów zrobic ale sie nie dałem i dołozyłem jeszcze 10m powierzchni pomocniczej. Nie pamietam juz jak to sie fachowo nazywało. Z tym ze to dotyczyło9 innego PKD i wiecej teoretycznie nie jest mi potrzebne. A przy usługach rolniczych to trzeba robic tak jak kolega pisał z tym oswiadczeniem. Jeszcze dowiem sie jak to bedzie u mnie w gminie.

#350 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 14:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam pytanie: brał ktoś może kombajn zbożowy na róznicowanie? Jak to wszystko wygląda? Bo ja chce skorzystać z tego programu, tylko jeszcze nie mam sprecyzowane, co brać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share pawelprus3

pawelprus3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 17:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj dzwoniłem do agencji i gość powiedział mi, że lada dzień będą wysyłać zaproszenia:) do podpisania umowy, tak pewnie do 200 numerku.

#352 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 17:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam pytanie, bo nie orientowałem się, a więc:

Czy program "Młody Rolnik" wyklucza się z "Różnicowaniem w kierunku działalności nierolniczej"? i odwrotnie?

Chodzi o to czy bycie beneficjentem któregoś wyklucza z udziału w drugim programie? Może pytanie banalne, ale nie orientowałem się w tym wcześniej, a jakoś mnie zaciekawiło.
Z góry dzieki za odp B)

#353 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 18:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ktoś się orientuje jak sprawy mają się w Małopolsce?? Mam numer w przedziale 50-100 i zero wieści ze strony Agencji

#354 Share seat

seat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 18:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Powiedzcie jak można sprawdzić który ma się numer, bo ja zapomniałem się zapytać przy składaniu wniosku i teraz nie wiem.

#355 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 18:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej masz numer na pismie potwierdzajacym złozenie wniosku. MR i rónicowanie sie nei wyklucza poza jednym warunkiem ze zostaniesz na krus przez 5 lat od momentu wypłaty MR. Było o tym szczególowo piosane w tym temacie kilka stron wczesniej.

#356 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 19:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dzięki @biały2005 B)

#357 Share luck30w

luck30w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 20:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W mazowieckim zaczynają podpisywać umowy.

#358 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 21:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wszedzie beda zaczynac podpisywac bo tak jak pisałem wczesniej od wczoraj maja wzór umowy ;)

#359 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 21:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

wszedzie beda zaczynac podpisywac bo tak jak pisałem wczesniej od wczoraj maja wzór umowy ;)

A czy byliście wzywani na poprawki bo ja juz mam drugi raz wezwanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 21:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ciekaw jestem tylko czemu w Małopolsce taka cisza np. w moim przypadku.