Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#321 Share bosman

bosman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 17:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Właśnie są to dwie oddzielne działalności, ja gospodarstwa nie mam na vat,i jak kupię maszyny rolnicze na różnicowanie i mało będą zarabiać w usługach to morzę lepiej być na ryczałcie,agencja chyba nie wymaga faktur tylko po roku od końcowej płatności wypełnia się ankietę monitorującą i tam określa się dochód? Czy wie ktoś jak to jest dokładnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 19:47
  •  

#322 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 30 listopad 2010 - 17:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej bosman, nie wiem co chcesz powiedzieć, bo motasz dwie różne sprawy.
Jak chcesz robić zakupy gdzie VAT będzie stanowił kilka czy nawet kilkadziesiąt tys zł to nawet w US powiedzą Ci, że powinieneś być VATowcem.
Ale ty się wahasz pomiędzy MGR a różnicowaniem, dobrze rozumiem?
A chcesz poprostu kupić maszyny i nie wiesz z której dotacji korzystać?

napisz dokładniej.

Bo jeśli chcesz korzystać z różnicowania i nie chcesz być VATowcem to albo masz za dużo kasy, nie rozumiesz idei działalności pozarolniczej, albo co gorsze nie jesteś w temacie. Tylko pamiętaj, że zwrot dostajesz od kwoty netto czyli bez VAT.

przykład:
Kupujesz maszynę za 122tys
Agencja zwraca 50 tys
Urząd Skarbowy 22 tys

Jak nie będziesz na vacie to będziesz musiał dołożyć z własnej kieszeni 22 tys
Łapiesz?! :lol:
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#323 Share bosman

bosman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 17:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Złożyłem wniosek na różnicowanie ale chcę żeby maszyny przede wszystkim pracowały u mnie w gospodarstwie, jak to rozwiązać żeby było dobrze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 18:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Moja osoba prowadząca w US stwierdziła, że wystarczy rozszerzenie działalności rolniczej. Jutro zadzwonię do Krajowego Centrum Informacji Podatkowej po szczegóły.

#325 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 18:38

Złożyłem wniosek na różnicowanie ale chcę żeby maszyny przede wszystkim pracowały u mnie w gospodarstwie, jak to rozwiązać żeby było dobrze.

jak 99% składających na różnicowanie. To działanie jest dla osób ktore mają niedochodowe gospodarstwa (małe szanse z tytułu Modernizacja..)a chcą dorobić a w szczególności własne ziemie obrobić. jak chcesz pomocy to pisz na prv.

#326 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 18:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej bosman
gospodarstwo na ryczałcie pozostaje
a różnicowanie czyli otwierasz 2 firmę która prowadzi działalność i masz do wyboru ryczałt lub pełne rozliczenie- proponuję to drugi
czyli
1 firma - gospodarstwo ryczałt
2 firma (za którą płacisz drugi KRUS) - pełne rozliczenie

#327 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 30 listopad 2010 - 18:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie ma opcji zebys rozszerzył dziłąlnosc rolnicza. Musisz załozyc odrebna dziłalnosc gospodarcza. To całkiem inna bajka w porównaniu z VAT ogólnym w gosppodartswie. Co do ryczałtu w tej dziłalnosci to nie iwem czy ci sie opłaca. bo po pierwsze z maszyn nie odzyskasz vat-u, kazdy póznijszy zakup paliwa, czesci podobnie vatu nie odbierzesz. A usługi robisz na 7 w 2011 8%. PAliwo czesci maszyny masz na 22 a bedzie 23%.

#328 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 30 listopad 2010 - 19:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dowiedziałem sie w ARiMR że ci którzy zawieszą działalność na różnicowaniu oddadzą w swoim czasie po kontroli np.100000+ustawowe odsetki :D

#329 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 19:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a moga sie spodziewqac kontroli pod koniec 5 lat od wypłaty to pewne :D

#330 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 01 grudzień 2010 - 20:22

ale z tego co ja czytam to koledzy chopdziło o cos całkiem innego. tzn. o połączenie vat w rolnictwie na zasadach ogólnych i prowadzenie dziłąlnosci gospodardzej pozarolniczej tez z vat na zasadach ogłonyc. A wiec w takim wypadku musisz prowadzic całkiem odrebne 2 rachunkowosci. Gospodarstwo nie ma nic wspólnego z działallnoscia pozarolnicza. Nawet sa inne zasady rozliczania vat.

Biały czy aby napewno trzeba prowadzić dwie odrębne rachunkowości? Jedna osoba nie może przecież płacić dwóch vatów. Masz jeden numer NIP i płacisz jeden vat nie ważne ile masz gospodarstw czy przedsiębiorstw zliczasz wszystko "do kupy".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 20:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej z vatu rozliczasz się oddzielnie. vat rolnik osobno, działalność gospodarcza osobno, a jak byś miał spółkę to jeszcze inaczej. Podatek dochodowy rozliczasz osobno dla gospodarstwa rolnego i łącznie dla pozostałej działalności pozarolniczej.

#332 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 21:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A od kiedy to płaci się podatek dochodowy od gospodarstwa rolnego kolego (nie chodzi o działy specjalne)?

Mam jeszcze jedno pytanie: można wziąć samochód dostawczy z HDS do rozwożenia towarów i nowy wózek widłowy na różnicowanie?

#333 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 21:57

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ale samochód nowy i wózek tez nowy wiec za 200netto to raczej deno lub drugie ;) dostawczy z hds raczej tak z zastrzezeniem ze nie bedziesz swiadczył usług transportowych tym samochodem :)

#334 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 22:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No 200 netto jak w morde strzelił, a zwrotu mozna dostać max 100, jednak nie więcej niż 50 procent, czyli pasuje jak ulał. Tylko żeby to przeszło.

No samochód na potrzeby własne - rozwózka nawozów, cementu itp...

#335 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 22:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ale dziłalnosc juz masz ?? i cchesz rozwijac ? jestes na krus ? i masz ziemi troszke ;)

#336 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 22:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A więc tak:

Działalnośc ma ojciec, ojciec jest rolnikiem, prowadzi pozarolniczą działalnośc gospodarczą, ha jest 28, świń też nie brakuje,
Ja jestem domownikiem, KRUS płace od 3 lat jako domownik.
Ja złożyłem na MR papiery, dostałem już decyzję o przyznaniu, ojciec złożył na Strukturalną, czekamy na decyzję.
Poprzejęciu gospodarstwa chcę równiez prowadzić dzialalnośc i dodatkowo składać papiery na MGR. Szczerze przyznam, że mi się już te wszystkie programy zaczynają mylić.
Samochód i wózek wykorzystywałbym do sprzedaży nawozów i stali i drobnej budowlanki.

Tylko ciężko to wszystko powiązać, bo ARiMR rzuca kłody jak może teraz, żeby tylko się nie wyrobić z MGR, a na różnicowanie u nas kasa jeszcze jest.

#337 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 02 grudzień 2010 - 09:43

z vatu rozliczasz się oddzielnie. vat rolnik osobno, działalność gospodarcza osobno, a jak byś miał spółkę to jeszcze inaczej. Podatek dochodowy rozliczasz osobno dla gospodarstwa rolnego i łącznie dla pozostałej działalności pozarolniczej.

Z Vatu razliczasz się na jednej deklaracji. Mam działalność na VAT i jako rolnik też jestem na VAT.
Jako podanik masz jeden numer NIP i rozliczasz sie z Vatu łącznie. Do spraw księgowych tylko prowadzisz dwa oddzielne rejestry. Np jak mam do zapłaty VAT z dziełalności 1000 zł i zwrot Vatu z rolnika 1500 zł to W deklarcji miesięcznej mam do zwrotu 500 zł. Co innego jest opodatkowanie, dziś działalność rolnicza prowadzona przez rolnika nie podlega opodatkowaniu.

#338 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 10:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Adamj24 i właśnie o taką odpowiedż mi chodziło. Tutaj niektózy to w ogóle nie wiedzą o co chodzi, ale głos zabierają i wprowadzają w błąd, bo lepiej coś napisać i "błysnąć" niż nic nie napisać ;) Mój ojciec się wystraszył, że trzeba będzie do Podaktowej Księgi Przychodów i Rozchodów wpisywać np. sprzedaże świń i będzie wychodził duży dochodowy, na co ja do niego, że jest w błędzie. Z resztą... nie jest tak łatwo określić dochód, jak jest swoje zboże itp....

#339 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 10:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ale dzilalnosc pozarolnicza i róznicowanie moze chyba pozostac na ojca. Jedyny warunek to to zeby zostawił sobie z 1ha ziemi ;) A ty bys miał mgr i MR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share czarny87

czarny87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 18:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wczoraj dzwoniłem do ARIMR do Olsztyna, mówili, że są gdzieś koło 200 wniosku i max zrobią do 220 bo kasy więcej nie ma. Facet powiedział mi, że trzeba czekać do połowy stycznia, bo wtedy się okaże czy ministerstwo przeznaczy więcej środków na to działanie. Mój nr wniosku 320, mam jakieś szanse na szczęśliwe zakończenie??