Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#3341 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 12:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W 2011 na mgr było brane: prasa,owijarka,ciągnik z turemj+osprzet,kosiarki,zgrabiarka,beczka asenizacyjna,przyczepa do bel,przyczepą do zboża, w 2012 na różnicowanie ladowarka i opryskiwacz,
Nie chcę brać nic w tym naborze, poprostu chcę tak jakby podmienic sprzęt na starych zasadach nawet jeżeli mieliby mi przedłużyć o kolejne 5lat, przykladowo chciałem oddać swoją w rozliczeniu i wziąć drugą a resztę co zostanie spłacić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 21:00
  •  

#3342 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 13:22

To w MGR nie można zakupić tej samej maszyny co w PROW 2007-13 a jeśli chodzi o usługi rolnicze to właśnie sam fakt, że była pomoc z MGR wyklucza na starcie. 

#3343 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 13:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dobra to jeszcze tak a co jeśli maszyna się zepsuje przed uplywem 5lat? Tylko tak że koszt naprawy będzie wynosił powiedzmy 50tys
a maszyna warta 100?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3344 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 13:53

Ale on pyta czy można podmienić. Na moje oko nie można. Tylko nieszczęśliwe zdarzenie, pożar kradzież = odszkodowanie.

#3345 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 15:21

W modernizacji z prow 2007-2013 można podmienić maszyny w trakcie 5-letniego zobowiązania, jedynie musisz zapewnić że wymienisz daną maszynę na np. większą gabarytowo, np. wziąłeś ciągnik 100 km i w zamian tego kupisz 140 km, ale czy w różnicowaniu jest podobnie to nie mam pojęcia

#3346 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 15:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No właśnie przydałaby mi się większa, ale co będzie to nie wiem

#3347 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 16:02

Żartujesz? Pokaż ten zapis, bardzo ciekawy. A nigdy się z nim nie spotkałem, silos by się przydało powiększyć.

#3348 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 16:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej U mnie głównym kryterium zakupu była cena co jak widać w moim przypadku nie zawsze się sprawdza, wszystkie maszyny są w sam raz tylko z tym mam problem
a ten zapis by się przydał;)

#3349 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 13 grudzień 2015 - 16:11

Nie przejdzie Ci to nijak

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#3350 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 13 grudzień 2015 - 16:52

Czy w ramach tego programu można by sfinansować zakup samochodu do nauki jazdy? i czy musi to być samochód nowy?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3351 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 18:51

No właśnie przydałaby mi się większa, ale co będzie to nie wiem

Pisz do agencji z prośbą o zgodę na wymianę na większą. Ale dofinansowania na drugą nie dadzą.

#3352 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 19:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy nie chcę dofinansowania koszty pokryje sam chodzi mi tylko o taką podmiane że stara pójdzie jako wkład a nową będę spłacać
tylko chcę żeby nie było problemów z agencją, i nie chcę mi się wierzyć że nikt z tych kilkunastu tyś. chłopa nie chciał zmienić maszyny przed uplywem 5lat
No i lipa dostałem odp. z firmy zajmującej się funduszami: Pana pomysł niestety nie przejdzie w ARiMR.
Otrzymał Pan dofinansowanie do konkretnego sprzętu (marka, model, NR SERYJNY) i przez 5 lat od daty przelewu, tego sprzętu będą u Pana szukać podczas ewentualnych kontroli na miejscu - a takowe ARiMR bardzo lubi ostatnio urządzać osobom, którym tuż tuż kończy sie 5 letni okres zobowiązań.
Aneksowanie umowy dotyczące zakresu rzeczowego operacji, po wypłacie środków na konto Beneficjenta też nie jest możliwe. Stary PROW praktycznie jest już zamknięty i nikt się nie zgodzi na żadne zmiany.
Wyjątkiem tylko jest siła wyższa - jeśli udowodni Pan że ładowarka została skradziona z Pana gospodarstwa albo uległa zniszczeniu w wyniku kataklizmy naturalnego (powódź, uderzenia pioruna etc) wówczas jedynie ARiMR nie będzie od Pana wymagać ww. ładowarki.
Możemy zapewnić ze powyższa kwestia jest przez Agencję bardzo literalnie przestrzegana. W praktyce wygląda to nawet tak iż jeśli Beneficjent zakupił drobny sprzęt rolniczy (pług, brona) który za szybko "zużył się", jest zmuszony do zachowania na terenie gospodarstwa starego sprzętu (z wyraźnie zachowanymi nr seryjnymi) i zakupienia identycznego na własny koszt celem dalszego świadczenie usług rolniczych.

#3353 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 19:16

Firma doradcza to nie agencja. Pisz prośbę do agencji.

#3354 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 19:28

A jak to jest jeśli kupuje ciągnik do gospodarstwa w celu świadczenia nim usług? bo widziałem u sąsiad że skorzystał z takiej pomocy na zakup ciagnika celem swiadczenia usług a robi też nim u siebie w polu. Też chodzi mi taka myśl zeby wziaść ciagnik do usług i to bedzie podstawowe kryterium a chciałbym też spróbować coś hodować.

#3355 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 19:38

To zmień firmę, można sprzedać maszynę, ale musisz najpierw wysłać pismo do agencji o zgodę i zapewnić że wymienisz tą sprzedaną maszynę na większą,nowocześniejszą, czy się zawsze zgadzają to nie wiem, jak będę miał chwilę czasu to poszukam konkretnego przepisu

#3356 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 21:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Napisałem tez do nich co w przpaduku kosztownej usterki: Wie Pan, to czy Pan ma kupić nową czy też nie zależy tak naprawdę od rodzaju usterki. Nikt na kontroli nie będzie odpalał ładowarki, więc jeśli np będzie uszkodzony silnik ale sprzęt będzie ogólnie stał na podwórzu i sprawiał wrażenie że Panu służy to nikt tu sie do niczego nie przyczepi. Gorzej jak mówiłem wcześniej jest przy mniejszym sprzęcie, gdzie już na oko czasami widać połamany korpus pługa. Wówczas pracownik ARiMR ma prawo zakwestionować to czy Pan faktycznie świadczy usługi danym sprzętem.
To że zakupiony w ramach operacji sprzęt nie nadaje się już do naprawy lub też jego naprawa przekracza jego aktualną wartość, nie zwalania Pana z posiadania ww. sprzętu w gospodarstwie i okazania go podczas ewentualnej kontroli.
Reasumując - nie da się po 3 latach pozbyć ładowarki i w jej miejsce kupić nową, droższą, lepszą. Takie są niestety czasami przykre uroki tego całego dofinansowania z PROW...Kiedyś pisałem do nich czy jest szansa na to żeby lista się przesunęła i żebym dostał się na mr, powiedzieli mi że na 99% nie będzie przesunięć i że się nie dostanę, bodajrze 27 Paź przelew z arimr, także info mają conajmniej niepewne

#3357 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 21:39

Możliwe że w różnicowaniu nie da się  wymienić maszyny, w mgr na 100% można

#3358 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 23:35

PATr szukaj tego przepisu to może i ja bym co pozmieniał.

#3359 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 07:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej http://www.kobietawb...ramach-dotacji/ tu coś babka pisze ale nie wiadomo czy to się tyczy nas czy tych drugich;) ogólnie tak mi się wydaję że jeżeli przez coś nie można w pełni wykonywać usług lub prowadzić gosp. bo coś nas ogranicza i wadzi to raczej arimr powinna być sklonna do zmian czego wynikiem będzie dotrzymanie wymaganych założeń do końca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3360 Share lusssak

lusssak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 14:04

Witam czy w tym momencie sa dostepne jakies dotacje na zalozenie dzialalnosci gospodarczej? Chcialbym zalozyc sklep internetowy jako dzialalnosc pozarolnicza. Wiadomo jakies srodki mam na rozpoczecie jednak warto byloby sie postarac nad uzyskaniem jakiejsc pomocy.