Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#3201 Share JozB

JozB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 07:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy jak to jest z podatkiem od nieruchomości w różnicowaniu. Mam suszarnie, tyle że nie przewozną. Stad Panie z gminy naliczyły mi 2 procent podatku od ceny brutto suszarni. Jestem na vacie rzecz jasna. 2 lata byłem na vacie ogólnym, teraz jestem na ryczałcie. Stąd moje pytanie. Czy nei powinno nalicać się podatku od ceny netto i czy ta wartość nie podlega pomniejszeniu wraz z upływającymi latami? Ma ktoś podobny profil działalności i wie jak to jest?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 21:37
  •  

#3202 Share farmermichal

farmermichal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 15:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Hej prosze o rade
Pprowadzę gospodarstwo rolne i rozliczam od dwoch lat vat na zasadach ogolnych.teraz musze zalozyc dzialalnoscgospodarczą bo przeszedl mi wniosek na usługi w roznicowaniu. ? Mama pytanie czy moge razem rozliczyć gospodarstwo i dzialalnosc i dzczy musze prowadzic osobne papiery do tych uslug i osobno rozliczac i skladacjakis pit czy cos takiego

#3203 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 20:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej VAT rozliczasz razem z gospodarstwem, natomiast podatek dochodowy (PIT) odprowadzasz wyłącznie z działalności pozarolniczej

Koledzy jak to jest z podatkiem od nieruchomości w różnicowaniu.

idąc takim tokiem rozumowania można obciążyć podatkiem od budowli wszystkie maszyny rolnicze, które są posadowione na fundamentach, podobnie jak maszyny w fabryce, co wydaje się być bezcelowe - poszukaj wyroków w tej sprawie, albo zapytaj sąsiadów czy naliczono im 2% podatku

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3204 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 21:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mam takie pytania:
mam np. gospodarstwo na vacie i chce dodatkowo handlować np. kaloszami to czy muszę zakładać działalność czy mogę to robić w ramach prowadzenia gospodarstwa?
czy są jeszcze lub już dostępne jakieś programy i fundusze na rozpoczęcie działalności dodatkowej do gospodarstwa np. sklep zwykły lub internetowy?

#3205 Share farmermichal

farmermichal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 16:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Maa jeszcze jedno pytanie, jaki sposob rozliczenia podatku dochodowego jest korzystnje wybrac jak rozpoczne dzialalnosc gospodarcza uslugi wspomagajace produkcje roslinna, prosze o rade

#3206 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 21:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Na zasadach ogólnych w koszta można wliczyć amortyzację więc przy drogich maszynach można uniknąć płacenia podatku dochodowego.

#3207 Share farmermichal

farmermichal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 11:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czyli doradzasz rozliczanie na zasadach ogolnych, gdybym wykazal dochod wiekszy niz 2900 to mnie przerzuca automatycznie z krusdo zus ta?

#3208 Share farmermichal

farmermichal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 16:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A Jak kupie paliwo na uslugi to moge z niego odzyskiwac vat jak z normalnych faktur na gospodarstwo? Jak to jest? Rozliczacie sie sami z dochodowego czy korzystacie z uslug ksiegowych

#3209 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 23:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Oczywiście vat z paliwa można normalnie odliczać, próg przekroczenia podatku dochodowego żeby wskoczyć na zus teraz jest coś koło 3090zł. I nie jest to próg przekroczenia dochodu tylko przekroczenia podatku dochodowego.

#3210 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 22 marzec 2014 - 21:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej "I nie jest to próg przekroczenia dochodu tylko przekroczenia podatku dochodowego"
małą literówka a jaka istotna B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3211 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 21:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej prowadziłem gospodarstwo na ryczałcie + działalność z różnicowania na Vat i teraz chce przejść na Vat z gospodarstwa i mam pytanie jak to ma wyglądać składam w US formularz VAT-R i co dalej czy ewidencję środków trwałych z gospodarstwa mam oddzielnie prowadzić? Muszę posiadać dwie pieczątki?
1 gospodarstwo rolne
2 usługi rolnicze?

jak mam rozliczać koszty zakupu paliwa - mam kupować na dwie oddzielne firmy (1.faktury na gospodarstwo, 2.na działalność)

#3212 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 08:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja tak kupuje, są faktury na gospodarstwo, i faktury na działalność.

#3213 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 20:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej 5 luty decyzja o wznowieniu rozpatrzenia wniosku, jutro umowa do podpisania. Sprawa załatwiona w niecałe 2 miesiące :) A w modernizacji trzeba czekać 4 miesiące na odpowiedz po poprawkach :/

#3214 Share ahos

ahos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 17:04

prowadziłem gospodarstwo na ryczałcie + działalność z różnicowania na Vat i teraz chce przejść na Vat z gospodarstwa i mam pytanie jak to ma wyglądać składam w US formularz VAT-R i co dalej czy ewidencję środków trwałych z gospodarstwa mam oddzielnie prowadzić? Muszę posiadać dwie pieczątki?
1 gospodarstwo rolne
2 usługi rolnicze?

jak mam rozliczać koszty zakupu paliwa - mam kupować na dwie oddzielne firmy (1.faktury na gospodarstwo, 2.na działalność)

prowadziłem gospodarstwo na ryczałcie + działalność z różnicowania na Vat i teraz chce przejść na Vat z gospodarstwa i mam pytanie jak to ma wyglądać składam w US formularz VAT-R i co dalej czy ewidencję środków trwałych z gospodarstwa mam oddzielnie prowadzić? Muszę posiadać dwie pieczątki?
1 gospodarstwo rolne
2 usługi rolnicze?

z chwilą rozpoczęcia działalnośći z różnicowania na vacie gospodarstwo też powinno byc prowadzone na vacie ,potrzebne dwie pieczątki,paliwo kupować oddzielnie

#3215 Share farmermichal

farmermichal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 08:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Podpisalem juz umowe na roznicowanie i pani z arimr powiedzialLa ze juz moge maszyne brac a dealer u ktorego chce kupic powiedzial ze najpierw musze zalozycdzialalnosc gospodarcza i dopiero miesiac po prowadzeniutejdzialalnosci mogekupic jakas maszyne. Kto do chole...ma racje , pomozcie

#3216 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 09:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Najpierw musisz założyć działalność aby faktura na maszynę była wystawiona na dane działalności, może to być nawet na drugi dzień po założeniu działalności.

#3217 Share farmermichal

farmermichal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 12:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy maszyne naroznicowanie mogewziac juz po podpisaniu umowy czy musze najpierw zalozyc dzialalnosc i czekac miesiac czasu zeby dokonac zakupu, bo takiej info udzielil mi jeden diler sprzetu

#3218 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 13:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak kolega zadaje takie pytania to życzyć pozostaje prawidłowego rozliczenia tej inwestycji zgodnie z biznesplanem. Odpowiedź padła dwa posty wyżej, jaki miesiąc, dzis zakładasz jutro kupujesz.

#3219 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 05 maj 2014 - 21:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam, mam do Was pytanie odnośnie kontroli z AriMR.

Tytułem wprowadzenia do fabuły: niedawno zadzwonił do mnie pracownik ARiMR (po miesiącu od złożenia wniosku o płatność ostateczną) i OZNAJMIŁ, że: „Jutro przyjedziemy przeprowadzić czynności kontrolne …”. Akurat miałem inne plany na ten dzień i powiedziałem, że taki termin mi nie bardzo pasuje. Wtedy pracownik zasugerował, że w sumie nie mam innego wyjścia i jutro kontrola musi się odbyć. Jako, że nie miałem nic do ukrycia a jednocześnie chciałem jak najszybciej zakończyć sprawę i otrzymać zwrot- zgodziłem się i kontrola odbyła się i zakończyła pozytywnie.

Ale teraz pytanie (retoryczne - mam nadzieję): czy mam obowiązek zgodzić się na narzucony termin kontroli? Jak wygląda to od strony formalnej - rozporządzenie? Trochę szukałem w necie, ale nigdzie nie znalazłem konkretnych wytycznych. Chyba nie muszę być gotowy na kontroę 24h/dobę?
Wydaje mi się, że wystarczy, jesli powiem dzwoniącemu pracownikowi, że niestety ale tego dnia jestem umówiony z kolegą na piwo, ale będę wolny następnego dnia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3220 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 maj 2014 - 09:17

Witam, mam do Was pytanie odnośnie kontroli z AriMR.

Tytułem wprowadzenia do fabuły: niedawno zadzwonił do mnie pracownik ARiMR (po miesiącu od złożenia wniosku o płatność ostateczną) i OZNAJMIŁ, że: „Jutro przyjedziemy przeprowadzić czynności kontrolne …”. Akurat miałem inne plany na ten dzień i powiedziałem, że taki termin mi nie bardzo pasuje. Wtedy pracownik zasugerował, że w sumie nie mam innego wyjścia i jutro kontrola musi się odbyć. Jako, że nie miałem nic do ukrycia a jednocześnie chciałem jak najszybciej zakończyć sprawę i otrzymać zwrot- zgodziłem się i kontrola odbyła się i zakończyła pozytywnie.

Ale teraz pytanie (retoryczne - mam nadzieję): czy mam obowiązek zgodzić się na narzucony termin kontroli? Jak wygląda to od strony formalnej - rozporządzenie? Trochę szukałem w necie, ale nigdzie nie znalazłem konkretnych wytycznych. Chyba nie muszę być gotowy na kontroę 24h/dobę?
Wydaje mi się, że wystarczy, jesli powiem dzwoniącemu pracownikowi, że niestety ale tego dnia jestem umówiony z kolegą na piwo, ale będę wolny następnego dnia.

Nie jestem pewny do końca ale jeśli chodzi o powiadomienie o kontroli to musi się odbyć to minimum 24 godziny przed. Ale głowy sobie nie dam uciąć. Czy musisz być gotowy na kontrolę non stop? Tutaj można debatować. Jak kiedyś robiłem kontrole obszarowe i powiadomiłem telefonicznie rolnika, że będę dajmy na to jutro około 14. Człowiek odpowiedział mi, że jest na małym urlopie we Francji i będzie za 4 dni. Wierzyć, nie wierzyć?

Edit

Tu masz informacje na temat ewentualnych kontroli ale dokładnie się nie doczytywałem
http://www.arimr.gov...stycyjnych.html