Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#3161 Share przemooo

przemooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 13:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Do ankiety wystarczy dochód z usług,nie odlicza się amortyzacji-ARIMR!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 15:53
  •  

#3162 Share malin

malin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 17:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A kto Ci tak powiedział? W instrukcji jest napisane że należy wyliczyć go analogicznie do tabelki 5.1 i 5.2 w EPO czyli należy uwzględnić wszystkie koszty łącznie z amortyzacją.

#3163 Share przemooo

przemooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 19:28

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dzwońcie-darmowa infolinia dla różnicowania!!!800-380-084.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3164 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4294 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 22:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej amortyzacja jest kosztem, ale nie pytam w kontekście ankiety lecz praktyki podatkowej, miał ktoś z Was kontrolę z US w zakresie PIT?

#3165 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 22:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Od kiedy można dostać z US zaświadczenie do KRUS-u o uzyskanych przychodach z poza działalności rolniczej? Bo trzeba złożyć chyba do końca maja.

#3166 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4294 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 12:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej przede wszystkim musisz złożyć PIT, jeśli US będzie łaskaw to takie zaświadczenie wydadzą bez zbędnej zwłoki, według KPA mają na to 7 dni

Edytowany przez kissmy..., 27 styczeń 2014 - 12:42.

#3167 Share robson955

robson955

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 luty 2014 - 21:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dziś miałem pierwsza wizytacje z arimr przed wypłata,kobieta najpierw mowiła o tym że mozna u siebie robic ciagnikiem z turem,ale musze wywiazywać sie z biznesplanem ,a potem na koniec powiedziała znow co innego ze musi byc 70 procent mtg potwierdzonych fakturami,to jak to wkoncu jest?strasza tylko bo tak wg mnie to sami niewiedza co maja juz gadać,strasza zwrotem dotacji z odsetkami co jest dziwne w przypadku gdy bede prowadził dzialalnosc a ze tych faktur bedzie mniej niz zakładane bo np niebyło popytu to chyba niepowinno byc tak zle ,pytam kogos kto cos wie na ten temat

#3168 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4294 postów

Napisany 05 luty 2014 - 16:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej najważniejsza jest treść umowy zawartej z ARiMR, proponuję zapoznać się z obowiązkami beneficjenta, a dla jasności jak bardzo wymijające są stanowiska ARiMR w tej sprawie polecam cykl (prawdopodobnie 3) artykułów na ten temat:
http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/licytacja-wokol-roznicowania,38489.html

#3169 Share yale

yale

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a był lub slyszał ktos o przypadku zwrotu dotacji w przypadku zbyt duzej liczby mtg do wystawianych faktur ?

#3170 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ludzie ale to rynek dyktuje zbyt wienc my do tego nic niem a tym bardziej agencja a jak maszyna nie pracuje to możesz sam nią pracować u siebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3171 Share yale

yale

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej no niby jest tak jak mowisz ,ale w tym kraju niczego pewnym byc niemozna

#3172 Share mlody4564

mlody4564

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 08 luty 2014 - 23:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam mam pytanie ile mogę wziąć maksymalnie kasy z róznicowania?

#3173 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 09 luty 2014 - 08:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej 100 tyś.

#3174 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 10 luty 2014 - 17:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dziś dostałem pismo, ze dołożyli znalazło się więcej kasy i rozpatrzą mój wniosek (wcześniej była odmowa ze względu na brak kasy).
W związku z tym mam pytanie. Czy dane zawarte we wniosku muszą być aktualne na dzień dzisiejszy czy na dzień składania wniosku? Bo w tym roku przybyło mi ziemi i pewnie z ta powierzchnią bym się nie załapał.

#3175 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 10 luty 2014 - 18:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ciekawe z czego dołożyli

#3176 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 10 luty 2014 - 20:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie wiem, być może po weryfikacji wniosków niewykorzystana kasa przechodzi na następnych bo przeglądając listy za każdą aktualizacją przybywa osób na zielonej.

#3177 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ale jak to było bo już nie pamiętam. Czym więcej ziemi tym niej punktów, co skutkuje słabszym miejscem na liście? Ja też cały czas czekam. Na początku to brakowało mi ponad 5000 miejsc do zielonej a teraz 300. Po cichu liczę że do końca roku może się uda. Ale jest jak u ciebie ziemi przybyło i to sporo od dnia składania wniosku.

#3178 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Chyba właśnie im mniej ziemi tym więcej punktów.
A pamiętasz może kiedy jest ostateczny termin składania wniosku o płatność? Tak jak w modernizacji czerwiec 2015?

#3179 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 10 luty 2014 - 23:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie pamiętam. Ale raczej nie inaczej. Jest to uzależnione od czegoś tam mniej ważnego dla nas ale mimo wszystko są to działania PROW. Więc raczej czerwiec 2015.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3180 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 11 luty 2014 - 09:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie wiem z jakich województ jesteście ale przecież co rok było kilka naborów na Różnicowanie przez LGD więc po jak nie drzwiami to oknem trzebabyło wchodzić, sprawdzić można na stronie ARiMR, są nabory nawet teraz. Wiadomo że są one dla małych obszarów ale przecież większość gmin nalezy do jakieś LGD.