Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#3121 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 18 grudzień 2013 - 13:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam,
mam pytanie do fachowców odnośnie założenia firmy,
a mianowicie czy po załozeniu firmy musi być ona dopisana do CEFiDG? Bo właśnie otrzymałem polecenie zapłaty na kwotę 122zł aby opłacić a wtedy firma będzie dopisana do CEFiDG a słysząc i czytając o oszustach wyłudzających pieniądze glęboko się nad tym zastanawiam ponieważ,
czytając link wrzucony przez @damianzbr w którym wyrażnie jest napisane że "Wszelkie czynności związane z wpisem do CEFiDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki sa bezpłatne".

Miał może ktoś juz taki przypadek po założeniu firmy płacić czy nie płacić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 23:18
  •  

#3122 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 19:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kolego ja w maju zakładałem działalność i podobnych pism dostałem trzy sztuki. Jest to dobrowolne czy chcesz być gdzieś tam dopisany. Płacić nie musisz. Jest to nic innego jak szukanie naiwniaków.

#3123 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 19:57

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kolego wpisz w google to: CEFiDG
a wyszuka to:
https://www.google.p...uzxO6vb7AaX1oF4

Poczytaj tam, jak będzie mało udaj się do gminy do pokoju w którym składałeś wniosek i zapytaj czy musisz płacić.

Do narzeczonej przyszły już 3 takie pisma: 187 zł, 294 zł i 235 zł.
Poprzednio alarmowałem aby być czujnym i tak jak było opisane w artykule nie płacić przez przypadek, tylko czytać za co się płaci, a w tych zawiłych tekstach po przeczytaniu (w moim przypadku) 2 razy można dostrzec że opłaty są dobrowolne.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3124 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 20:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam

Jak wyliczacie dochód brutto do ankiety monitorującej? Na podstawie wystawionych faktur i paragonów? Mi w projekcji finansowej człowiek, który robił plan wpisał dużo godzin, a mam 1/3 tego i teraz nie wiem, co robić. Jak Agencja podchodzi do tematu, kiedy nie wykona się założonego planu?

#3125 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 21:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie kiedy sie wypełnia tą ankiete monitorującą po którym roku

#3126 Share zimonx

zimonx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 10:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam, uzyskałem dofinansowanie na usługi rolnicze kod pkd 01.61.Z "Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną" ale chciałbym otworzyć również działalność transportową- transport busem. Moje pytanie jest takie czy mogę dopisać po prostu kolejne pkd do już istniejącej działalności- ARIMR może robić mi podczas kontroli jakieś problemy z tego powodu.

Edytowany przez zimonx, 29 grudzień 2013 - 10:35.

#3127 Share Kaczorro

Kaczorro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 14:57

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam. Mam pytanko.
Moze już o tym było na forum ale nie mogłem się doszukać
Czy biorąc na róznicowanie np. opryskiwacz i rozsiewacz do wapna można je ciągać ciągnikiem wziętym na modernizację lub innym zakupionym bez środków UE. Mam juz podpisaną umowę na opryskiwacz i ciągnik 70KM, a teraz myślę zeby zrezygnować z ciągnika na rzecz jakiejś innej maszyny Dzieki za odpowiedź
pozdrawiam i życzę wszystkim wszytskiego najlepszego w 2014 r.

#3128 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 16:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam mam takie pytanie jak wystawiacie rachunki świadcząc jakąś usługę. Na jakim blankiecie? Dodam że jestem na ryczałcie zbliża się koniec roku podatkowego i muszę wypisać jakieś kwity na usługi jakie robiłem. Nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w tej sprawie prosiłbym o pomoc.

#3129 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 23:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeśli nie jesteś vatowcem wystarczy rachunek uproszczony. Choć podejrzewam że jest inaczej i vatowcem jesteś aby odzyskać vat zapłacony przy zakupie czegoś tam. Rozliczasz się w systemie miesięcznym czy kwartalnym. Komu byś chciał wypisać ten kwit i na jakie usługi? Czy chodzi o usługi rolnicze, jeśli tak to Kolega nie przespał czegoś?

#3130 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 17:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy chcielibyśmy aby ksiegowi brali sie za udój mleka lub chodowlę świń???
Chyba nieee!!!
Więc dajcie też i im zarobić za rozliczenia księgowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3131 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 23:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Rozumiem że jesteś księgowym..

#3132 Share rycho88

rycho88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 09:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Na jakim blankiecie? Dodam że jestem na ryczałcie zbliża się koniec roku podatkowego i muszę wypisać jakieś kwity na usługi jakie robiłem. Nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać

pytanie niedoprecyzowane moim zdaniem, jak wskazał już damianzbr zależy czy jesteś na VAT, pamiętaj że ryczałt i zasady ogólne mają zastosowanie przy podatku dochodowym, w obu przypadkach, jeśli nie jesteś na VAT masz obowiązek ewidencjonowania sprzedaży najpóźniej po zakończeniu sprzedaży w danym dniu, od Ciebie zależy czy wybierzesz kasę fiskalna czy będziesz sobie to zapisywał w zeszyciku formatu A4, nie masz obowiązku wystawiania rachunku, rachunek wydaje się jedynie na żądanie nabywcy towaru lub usługi w terminie 7 dni od wykonania usługi lub wydania towaru, warto zaznaczyć w tym miejscu, iż bodajże od 2014r. nie ma już rachunków obowiązują bowiem talko faktury VAT z zaznaczoną stawką 0%, innymi słowy obojętnie czy jesteś na VAT czy też jesteś rolnikiem ryczałtowym (nie mylic z ryczałtem jako formą opodatkowania podatku dochodowego) możesz wystawiać tylko faktury VAT; a co jeśli jesteś na VAT? masz obowiązek wystawiania faktury dla podmiotów prowadz. dział. gosp. oraz na życzenie dla osób fizycznych, (warto przy tym pamiętać, że przy sprzedaży na rzecz osób fizycznych pow. 20 tys. wchodzimy na kasy fiskalne jeśli odbiorcy usługi nie płacili przelewem bankowym za usługę /towar) w praktyce lepiej wystawiać faktury VAT dla każdego, nie pogubisz się w ewidencji(oczywiście jeśli juz musisz koniecznie wystawić jakąś fakturę :P ) przy usługach rolniczych zazwyczaj będzie termin 7 dni na wystawienmie faktury, chyba że przy sprzedaży ciągłej ( w rubryczce dzień sprzedaży wpisujesz dany miesiąc) wystawiasz najpóźniej w ostatnim dniu danego miesiaca w którym swiadczyłeś usługę i ujmujesz w deklaracji VAT-7 (miesiąc) lub VAT-7-K (kwartał); blankiety do zakupu za pare PLN w każdej księgarni/papierniczym; opisałem wszystko oczywiście w bardzo uproszczonym stopniu, moja rada
1. albo pożałuj 200 na miesiąc na dobrą księgową
2. dużo poczytaj w temacie i ucz się na własnych błędach
z doświadczenia wiem, że jezeli prowadzisz jeden rodzaj usług, w dodatku sezonowo i jesteś na VAT oraz ryczałcie to spokojnie możesz wszystko ogarnąć przy odrobinie samozaparcia i tabelki w excelu

#3133 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 21:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam nie jestem na wacie. Mam działalność i jest na ryczałcie ale mam rachunki n 2013 a rozliczyć mam do końca stycznia tylko nie wiem czy na dobrych blankietach to powystawiane, dlatego pytam. To znaczy że w 2014 r mam wystawiać faktury VAT ?

#3134 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 11:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Na podstawie tego co piszesz widać że brakuje Ci elementarnej wiedzy na ten temat, dlatego nie radzę Ci zabierać się za to samemu, no chyba że chcesz mieć kontrolę za kontrolą.
Podstawowe pytania zaczynają się od tego:
1. Kiedy rozpocząłeś działalność.
2. Jaki zdeklarowałeś do US sposób rozliczenia podatku.
3. Czy składałeś już jakąś deklarację miesięczną i czy wpłącałeś zaliczki na podatek dochodowy.
4. Itd, itp......

#3135 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 18:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Działalność rozpocząłem w 2012 r pod konieć roku i rozliczyłem tamten rok na zero PIT-28. jestem ubezpieczony jako domownik na KRUS a działalność ma założoną jako pozarolniczą W związku z programem: Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej. Rodzaj działalności: 0161Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną. Czyli mam maszyny świadczę usługi np; ktoś chce zaorać, zasiać, zbelować takie rzeczy. Forma opodatkowania Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Nie składałem żadnych deklaracji miesięcznych i nie wpłacałem zaliczek. Tak to wygląda.

#3136 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 11:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Versu usuń sobie wiadomoście z poczty bo nie mogę wysłać do ciebie PW.

#3137 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 17:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja nie byłem na Vacie i podatek dochodowy miałem ryczałtowy ale prowadziłem ewidencje przychodów czyli każdy dzienny dochód był wpisywany do książeczki , dodatkowo wypisywałem dowód wewnętrzny na podstawie którego właśnie dokonywałem wpisu do ksiażki ewidencji. jesli ktoś chciał to dostawał rachunek . No i co miesiac zaliczka na podatek do US w moim przypadku to 5,5%. Nie wiem jak tobie sie udało rozliczyc na zero. Chyba ze masz jeszcze jakąs inna forme prowadzenia działalnosci .
Teraz chyba ma nie być rachunków tylko dla nie vatowców specjalne faktury.

#3138 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 10:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam. Ktoś wie jak wypełnić tabelę w ankiecie monitorującej gdy jest się rolnikiem, maszyny wzięło się na siebie na usługi dla gospodarstw rolnych. ? Byłbym wdzięczny za pomoc ;)

#3139 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 18:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a kiedy te ankiete sie wypełnia czy oni sami ją wysłają do wypełnienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3140 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 20:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wysyłają no i teraz trzeba ją wypełnić do konca stycznia, niby nie ma tam wielkiej filozofi ale lepiej się upewnić jak to zrobić...