Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#3081 Share MikoajBaum

MikoajBaum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 październik 2013 - 15:37

mam zamiar świadczyć usługi ładowarką teleskopową Manitou

Ok. a jaki miałeś wpisany kod PKD? 01.61.Z? Jeśli tak, to w porządku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 08:53
  •  

#3082 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 15 październik 2013 - 15:57

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej tak,miałem taki kod wpisany

#3083 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 15 październik 2013 - 20:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy prowadząc działalność pozarolniczą nigdy nie podpisujcie umowy zlecenie .Moja żonka prowadzi takową działalność od 2008 r w 2010 r podpisała umowę z GUSem na przeprowadzenie spisu rolnego jednocześnie płaciła podwójny krus rok temu zaczeły się kłopoty skończyło się na tym że wykluczyli ją z krus a zus naliczył składki od 2010r które trzeba było uregulować mało tego w tym czasie urodziła się nam córka wtym zamieszaniu musieliśmy oddać kasę do krus a z zus nic się nie należy bo składki nie wpływały terminowo taki błąd kosztował nas kupę kasy i teraz bokiem wyszła nam ta działalność żona poszła do roboty na pełny etat i tak się to przygoda skończyła tak więc uważajcie co podpisujecie pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3084 Share MikoajBaum

MikoajBaum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 październik 2013 - 20:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ale dlaczego została "wykluczona" z KRUS? Przekroczyła graniczną kwotę podatku? W chwili zgłoszenia działalności gospodarczej nie miała za sobą 3 lat opłacania KRUS?

#3085 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 16 październik 2013 - 20:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej faktycznie ciekawy przypadek, przecież umowy zlecenia nie można uznać za stosunek pracy, ale być może rodzaj prowadzonej działalności bezsprzecznie nie pokrywał się z przedmiotem umowy zlecenia, stąd takie konsekwencje

#3086 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 17 październik 2013 - 06:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Powodem wykluczenia z krus jest to że zus jest nad krusem a prowadząc działalność pozarolniczą i płacąc podwójny krus w momncie podpisania umowy zlecenie wylatujemy z krus nadmienię że żonka w krusie była od18 lat i żadne prożby nic tu nie dały

#3087 Share MikoajBaum

MikoajBaum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 październik 2013 - 08:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeśli, to była umowa podlegająca "ozusowaniu", a zlecenie taką co do zasady jest, no to niestety sprawa jest oczywista.

#3088 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 17 październik 2013 - 20:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dlatego chciałbym ostrzec użytkowników tego forum przed taką pułapką małe niedopatrzenie kosztowało nas dużo nerwów i kasy

#3089 Share MikoajBaum

MikoajBaum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 październik 2013 - 07:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Niestety, to bywa bolesne ... :(

Dlatego tak ważnyy jest dobry doradca finansowy i odpowiedzialna księgowa

#3090 Share roart

roart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 18 październik 2013 - 08:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mam nadzieje że niedługo się to wszystko zmieni i będzie można dorobić na umowie zleceniu

http://www.farmer.pl/finanse/kredyty-ubezpieczenia/aktualnosci/krus-takze-dla-rolnikow-z-umowa-zlecenia,46692,1.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3091 Share JAKUBB1988

JAKUBB1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 październik 2013 - 16:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej hej mam cheć kupić suszarnie do kukurydzy czy dało by rade wziąśc ją na różnicowanie może ktoś to zrobuł już itp co i jak i kiedy nabór może byc na to na modernizacjie minie dają bo za mało ha kukurydzy

#3092 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 19 październik 2013 - 18:47

W ostatnim miesiacu ja i inni z okolicy którzy korzystali z różnicowania otrzymaliśmy "pismo informacyjne " Że w ciagu 5 lat od otrzymania pomocy w każdej chwiloi moze byc kontrola z ARIMR, US, i całej reszty podczas której trzeba przedstawic faktury ale poza fakturami także umowy, zlecenia, kontrakty na podstawie któych swiadczyło sie usługi oraz dowody na sposób w jakis sie reklamowało swoja oferte. I dodatkowo było zdanie coś w stylu " przypominamy że maszyn i urzadeń zakupionych z dofinasowaniem nie można używac na potrzeby włąsnego gospodarstwa "!!!!!!!!!! I to zdanie chyba wszystko wyjasnia. Wielu z nas którzy korzystli dostawali zapewnienia od pracowników ARIMR oraz innych instytucji ze można korzystac we włąsnym gospodarstwie i teraz bedzie nie mały problemik. bo Np. kuzyn ma ładowarke, ciagnik i na licznikach w ciagu 2 lat ponad 1000godzin a faktur moze na 100godz sie zbierze. Juz widze jaka kase trtzepia firmy korygujace liczniki :) Za NH t5040 i podobne chca 800zł :)

Oczywiscie jak wiadomo kontroli nalezy sie spodziewac tuż przed koncem okresu 5 lat. Wtedy weryfikuja czy sie wywiazało z zobowiazan.

No dobra, rozumiem, że na te różnicowanie można wziąć również maszyny ? To np. wziąłbym prasę rolującą tak dla przykładu - to raczej jej przebiegu mi nie sprawdzą ?

#3093 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 21 październik 2013 - 18:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak się trafi ogarnięty człowiek to sprawdzi liczbę belek a jak trafi się taki jak u mojego kolegi że pyta się go gdzie w tym traktorze jest tablica z numerami ramy a on mówi że nie wie i tamten odpuścił, więc wszystko zależy od kontrolera

#3094 Share lukaszejro

lukaszejro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:mleczarstwo

Napisany 23 październik 2013 - 19:10

W ostatnim miesiacu ja i inni z okolicy którzy korzystali z różnicowania otrzymaliśmy "pismo informacyjne " Że w ciagu 5 lat od otrzymania pomocy w każdej chwiloi moze byc kontrola z ARIMR, US, i całej reszty podczas której trzeba przedstawic faktury ale poza fakturami także umowy, zlecenia, kontrakty na podstawie któych swiadczyło sie usługi oraz dowody na sposób w jakis sie reklamowało swoja oferte. I dodatkowo było zdanie coś w stylu " przypominamy że maszyn i urzadeń zakupionych z dofinasowaniem nie można używac na potrzeby włąsnego gospodarstwa "!!!!!!!!!! I to zdanie chyba wszystko wyjasnia. Wielu z nas którzy korzystli dostawali zapewnienia od pracowników ARIMR oraz innych instytucji ze można korzystac we włąsnym gospodarstwie i teraz bedzie nie mały problemik. bo Np. kuzyn ma ładowarke, ciagnik i na licznikach w ciagu 2 lat ponad 1000godzin a faktur moze na 100godz sie zbierze. Juz widze jaka kase trtzepia firmy korygujace liczniki :) Za NH t5040 i podobne chca 800zł :)

Oczywiscie jak wiadomo kontroli nalezy sie spodziewac tuż przed koncem okresu 5 lat. Wtedy weryfikuja czy sie wywiazało z zobowiazan.

Dlatego ja do new Holland TD5040 kupiłem nowy licznik 550zł. zniana to 2 min

#3095 Share adrianJD8330

adrianJD8330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 27 październik 2013 - 08:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej witam kolegów. Nie jestem zorientowany w temacie wiec pytam czy są jeszcze nabory na różnicowanie?

#3096 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 27 październik 2013 - 08:46

Jak się trafi ogarnięty człowiek to sprawdzi liczbę belek a jak trafi się taki jak u mojego kolegi że pyta się go gdzie w tym traktorze jest tablica z numerami ramy a on mówi że nie wie i tamten odpuścił, więc wszystko zależy od kontrolera

I co mu niby da sprawdzenie tej liczby belek? Przecież to tylko rejestruje ile razy została otwarta klapa co nie jest równoznaczne z liczbą zrobionych bel

#3097 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 11:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej koledzy czy oprócz ankiety monitorująca za rok następujący po roku w którym otrzymano dotację mam obowiązek przesyłania jakichkolwiek dokumentów do arimr?

#3098 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 16:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej witam Równiez pytanie odnosnie ankiety: jesli płatnośc dostałem na koniec grudnia 2012 to ankiete wysyłam w styczniu 2014 ????

#3099 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 18:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej z tego co wyczytałem to w twoim przypadku w 2014 ale kiedy dokładnie nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3100 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 18:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej do 31 stycznia , ale ponoć oni przysyłąją pismo że ma się tą ankietę wysłać. A może mi ktoś powiedzieć ile stron ma ta ankieta monitorująca bo ja znalazłem tylko 2 strony.

Edytowany przez Rafik87, 07 listopad 2013 - 10:51.