Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#3061 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 14 październik 2013 - 19:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zna ktoś odpowiedż na moje pytanie? Czy agencja weryfikuje stan motogodzin z tymi wystawionymi na fakturze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 04:55
  •  

#3062 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 14 październik 2013 - 19:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W ostatnim miesiacu ja i inni z okolicy którzy korzystali z różnicowania otrzymaliśmy "pismo informacyjne " Że w ciagu 5 lat od otrzymania pomocy w każdej chwiloi moze byc kontrola z ARIMR, US, i całej reszty podczas której trzeba przedstawic faktury ale poza fakturami także umowy, zlecenia, kontrakty na podstawie któych swiadczyło sie usługi oraz dowody na sposób w jakis sie reklamowało swoja oferte. I dodatkowo było zdanie coś w stylu " przypominamy że maszyn i urzadeń zakupionych z dofinasowaniem nie można używac na potrzeby włąsnego gospodarstwa "!!!!!!!!!! I to zdanie chyba wszystko wyjasnia. Wielu z nas którzy korzystli dostawali zapewnienia od pracowników ARIMR oraz innych instytucji ze można korzystac we włąsnym gospodarstwie i teraz bedzie nie mały problemik. bo Np. kuzyn ma ładowarke, ciagnik i na licznikach w ciagu 2 lat ponad 1000godzin a faktur moze na 100godz sie zbierze. Juz widze jaka kase trtzepia firmy korygujace liczniki :) Za NH t5040 i podobne chca 800zł :)

Oczywiscie jak wiadomo kontroli nalezy sie spodziewac tuż przed koncem okresu 5 lat. Wtedy weryfikuja czy sie wywiazało z zobowiazan.

Edytowany przez bialy2005, 14 październik 2013 - 19:36.

#3063 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 14 październik 2013 - 20:57

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej po 5 latach i tak większość użytkowników będzie dokonywało korekty wskazań licznika motogodzin, a o takiej usłudze najlepiej rozmawiać z samym serwisantem, najgorsze w tym całym porządku ARiMR jest to, iż interpretacje zmieniają się im jak w kalejdoskopie, a informacje udzielane beneficjentom zmieniają się po każdym szkoleniu, dlatego stanowczo polecam dyktafony i maile

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3064 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 15 październik 2013 - 06:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja rozmawiałem z osobą z ARiMR która rozpatruje mój wniosek i powiedziała mi że można używać maszynę w swoim godpodarstwie ale nie można wystawiać sobie samemu faktur.Tak mówił ten człowiek w dniu podpisania umowy.

#3065 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 15 październik 2013 - 06:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Tak wszyscy mówili :) a teraz im sie odminiło. czekaj na list z ARIMR z informacja.

#3066 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 15 październik 2013 - 07:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @biały2005, ale ta informacja z ARiMR przyjdzie na początku zaraz po podpisaniu umowy czy już pod koniec tego 5-cio letniego zoobowiązania. bo ja umowe podpisałem jakieś 3 tyg.temu.

#3067 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 15 październik 2013 - 08:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Do mnie takie pisemko przyszło po ok 2 latach od podpisania umowy.
Chłop ze wsi

#3068 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 15 październik 2013 - 09:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej U mnie około 2 lata po otrzymaniu kasy. Od podpisania umowy jakies 2,5 roku.

#3069 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 15 październik 2013 - 10:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej i zgadzają się u was ilość mth z fakturami?a jak nie to co zamierzacie z tym zrobić żeby nie podpaść agencji?

#3070 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 15 październik 2013 - 12:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Na fakturze nie musisz mnieć godzin a tymbardziej mth, bo to co innego, przynajmniej w większości nowych ciągników, po 2. Dojazdy itp. A jak nie to cofnięcie licznika zostaje co akurat nie jest aż tak drogie, tymbardziej jak ktoś ma elektroniczny wyświetlacz...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3071 Share Doradcy_Agraves

Doradcy_Agraves

Nowicjusz

• FIRMA
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Doradztwo finansowe gospodarstw rolnych, dotacje, kredyty, finanse, rachunkowość

Napisany 15 październik 2013 - 14:20

Zna ktoś odpowiedż na moje pytanie? Czy agencja weryfikuje stan motogodzin z tymi wystawionymi na fakturze?

Jeśli chodzi o motogodziny to Agencja ma prawo je sprawdzić, ale mimo to nie może wyciągnąć żadnych konsekwencji.

I dodatkowo było zdanie coś w stylu " przypominamy że maszyn i urzadeń zakupionych z dofinasowaniem nie można używac na potrzeby włąsnego gospodarstwa "!!!!!!!!!!

To nie tak, bo jak najbardziej wszystkich maszyn można używać na potrzeby własnego gospodarstwo.

#3072 Share MikoajBaum

MikoajBaum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 październik 2013 - 14:24

właśnie przyszły paiery z Agencji odnośnie tej poprawk,(po miesiącu oczekiwania) wniosek pozytywnie rozparzony i mam teraz 2 tygodnie na zgłoszenie się i podpisanie umowy :) i ja mam pytanie ten kod PKD to Agencja sama go przydziela czy ja moge go wybrac bo biore ładowarke na usługi i i żebym mógł od czasu do czasu u siebie w gosp.nią robić, może ktoś doradzić w tej sytuacji jak to jest żeby póżniej nie mieć lipy? ;)

Agencja sama nie przydziela kodów PKD :) - wybrałeś je sam. Napisz dokładniej co chcesz robić, albo daj cynka na priva

#3073 Share Doradcy_Agraves

Doradcy_Agraves

Nowicjusz

• FIRMA
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Doradztwo finansowe gospodarstw rolnych, dotacje, kredyty, finanse, rachunkowość

Napisany 15 październik 2013 - 14:34

Ja też miałem nie brać. Ale jak nowy PROW ruszy za min. 2 lata to szkoda tego tracić jeśli mam kilkanaście pozycji do zielonej listy na różnicowanie. Nie wiem jak to zrobić niby to nie są jakieś olbrzymie pieniądze ale coś by się kupiło. Pytanie czy warto ryzykować dla problemów z fiskusem, z tego co tu piszecie. Mój wniosek jest na maszyny na wypożyczanie, bez usług. Doradźcie coś..

Problemów z fiskusem nie musisz się bać - w naszej firmie 3 miesiące rachunkowości gratis! :D

Następne nabory wniosków pewnie za 2 lata (o ile w ogóle wg zmian będziesz mógł składać wniosek), więc zapewne maszyny kupisz za 3. Prawda jest taka, że jeśli chcesz wnioskować o maksymalną kwotę 100 tys. to się to na pewno opłaca.

#3074 Share MikoajBaum

MikoajBaum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 październik 2013 - 14:36

Czy ktoś z was się spotkał z sytuacją że pomimo całego wadzego zangażowania i otworzenia działalnosci usługowej za diabła nie mieliscie klientów i wykonaliscie mniej usług niż w biznes planie. I druga sytuacja czy jak zawiesicie działalniość czy mozecie wykorzystywać ciągnik na swoje potrzeby?

Jak najbardziej możesz wykorzystywać na swoje potrzeby. Działalności w ciągu 5 lat nie wolno Tobie zawiesić bez zgody ARiMR. Mniejsza ilość usług to nie problem. W razie wątpliwości pisz.

#3075 Share Doradcy_Agraves

Doradcy_Agraves

Nowicjusz

• FIRMA
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 październik 2013 - 14:38

A jak mam wpisane we wniosku ciągnik do 130KM a teraz wyszło przy rejestrowaniu że NH T7 170 w homologacji ma 118kw czyli 160KM to przejdzie czy trzeba będzie kombinować,aneksować?

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób miałeś tę maszynę wpisaną do wniosku.

#3076 Share MikoajBaum

MikoajBaum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 październik 2013 - 14:45

ja jak podpisywałem umowę na wiosne to była osobna kartka z oświadczeniem ze znane mi są konsekwencje uzytkowania traktora w moiim przypadku, we własnym gospodarstwie, czyli zwrot dotacji...cyba że będziesz sam sobie wystawiał faktury.

a ja mam inne pytanie.czy po podpisaniu umowy moge zmienić "kod" czyli zakres świadczonych usług itd???miłbyć traktor 95 km z turem i maszynami do zielonki a chciałbym traktor ok 130 km lub przyczepę i gruber/tależówke/pług

Podkładanie kartek przez pracowników ARiMR jest bezprawne!

Nie musisz zmieniać kodu. W razie czego pisz.
Pozdro

#3077 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 15 październik 2013 - 14:49

Problemów z fiskusem nie musisz się bać - w naszej firmie 3 miesiące rachunkowości gratis! :D

piszecie interpretacje dla wszystkich izb skarbowych? nie polecam dyskusji z samym sobą na żadnym forum, gdyż taka natarczywość niesamowicie odpycha klienta

#3078 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 15 październik 2013 - 14:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wrzucam skan pisma z ARIMR i prosze Panów doradców którzy tu nam sie wyłonili o ich interpretacje. Przy standardowych kodac PKD czyli usługi rolnicze w produkcji roslinnej i wynajem maszyn. Dla mnie sens pisma jest jeden czyli nie wolno uzywac maszyny poza działalnoscia gospodarcza

Slaba jakosc ale w szarosciach nie miesci sie w limicie 500kb

Załączone pliki

Edytowany przez bialy2005, 15 październik 2013 - 15:00.

#3079 Share Doradcy_Agraves

Doradcy_Agraves

Nowicjusz

• FIRMA
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 październik 2013 - 15:09

piszecie interpretacje dla wszystkich izb skarbowych? nie polecam dyskusji z samym sobą na żadnym forum, gdyż taka natarczywość niesamowicie odpycha klienta

Niestety Izby Skarbowe piszą sobie interpretacje same :P Tutaj na forum jest tak miło, że aż trudno niczego nie pisać :D a że mamy doświadczenie w doradztwie rolniczym i finansowym - to się chętnie nim dzielimy! :)

Wrzucam skan pisma z ARIMR i prosze Panów doradców którzy tu nam sie wyłonili o ich interpretacje. Przy standardowych kodac PKD czyli usługi rolnicze w produkcji roslinnej i wynajem maszyn. Dla mnie sens pisma jest jeden czyli nie wolno uzywac maszyny poza działalnoscia gospodarcza

Slaba jakosc ale w szarosciach nie miesci sie w limicie 500kb

Skoro się wyłoniliśmy to służymy dalej! :D
Agencja w załączonym piśmie definiuje wykonywanie działalności gospodarczej jako odpłatne świadczenie usług, wskazuje tym samym, że za wykonywanie działalności gospodarczej nie można rozumieć pracy tylko u siebie, natomiast nie pisze przecież, że poza wykonywaniem działalności, nie można używać maszyn na własnym gospodarstwie.
Celem tego pisma jest uświadomienie rolnikowi, czym jest działalność gospodarcza, a nie jest na pewno celem zakaz użytkowania maszyn na własnym gospodarstwie, co wynika wprost z tego pisma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3080 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 15 październik 2013 - 15:15

Agencja sama nie przydziela kodów PKD :) - wybrałeś je sam. Napisz dokładniej co chcesz robić, albo daj cynka na priva

mam zamiar świadczyć usługi ładowarką teleskopową Manitou