Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#3041 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 30 sierpień 2013 - 12:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jak nie można wystawić faktury na siebie jak pani która "robi " mój wniosek w agencji powiedziała ze można.sąsiad ma tarktor na różnicowanie, wystawia sobie faktury, ostatnio miał kontrole i wszystko było ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 20:22
  •  

#3042 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 sierpień 2013 - 20:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Twój sąsiad jest "jedynym" podatnikiem VAT dla całej działalności (usługi rolnicze są działalnością rolniczą). Z tego względu nie może dla samego siebie wystawiać faktur VAT-formalnie, bo jeśli tak zrobi to skarbówka nie odmówi przyjęcia podatku naliczonego VAT, ale wtedy zostaną naruszone zasady prawne wystawiania faktur VAT. Można wtedy wystawiać faktury wewnętrzne. Inną sprawą jest to, że umowa z ARIMR nie mówi w prost, że trzeba świadczyć usługi osobą trzecim ale pośrednio beneficjent taki obowiązek ma. Ankieta dotycząca informacji o osiągniętych efektach zrealizowanej operacji na podstawie deklarowanej wartości sprzedaży brutto wskazuje, że ma to być działalność usługowa wykonywana na rzecz innych osób. Przy kontroli ARIMR będzie sprawdzać czy cel operacji jest zachowany. Wystawianie faktur wewnętrznych jest na usługi we własnym gospodarstwie może być uznane przez ARIMR za dowód braku realizacji celu operacji. Żeby wszystko było O.K. trzeba bezwzględnie wystawiać faktury zewnętrzne. Co do sąsiada to czy miał kontrolę ze skarbówki czy ARIMR i kiedy to było: zaraz po złożeniu wniosku o płatność czy 5 lat później? Co do urzędasa to się w 100% myli

#3043 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 20:26

a ja mam inne pytanie.czy po podpisaniu umowy moge zmienić "kod" czyli zakres świadczonych usług itd???miłbyć traktor 95 km z turem i maszynami do zielonki a chciałbym traktor ok 130 km lub przyczepę i gruber/tależówke/pług

kodu zmienić łatwo się nie da, gdzieś już wrzucałem stanowisko ARiMR w tym zakresie, wystawić sobie faktury wewnętrznej również nie można

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3044 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 02 wrzesień 2013 - 06:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej sąsiad brał traktor w 2010. kontrola była w 03.2013 z arimr. z tego co pamiętam to on żadnego oświadczenia o niewykorzystywaniu w swoim gospodarstwie nie musiał wtedy pdpisywać...wystawia faktury innym w tym mi z 2 razy. będe się z nim widzieć w tym tygodniu to wypytam.co do kodu to pan z ODR mówi że "nie ma problemu" ale wiadomo jak to jest z tymi doradcami...

#3045 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 19:51

kodu zmienić łatwo się nie da, gdzieś już wrzucałem stanowisko ARiMR w tym zakresie, wystawić sobie faktury wewnętrznej również nie można

Zmieniać jak zmieniać, ale dopisać kolejny to chyba nie problem?

#3046 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 22:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej właśnie nie do końca tak jest, gdyż ma to bezpośredni związek z celem inwestycji, który to według ARiMR może ulec zmianie

#3047 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 23:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Hmm, liczę że kolego że na ten czarny scenariusz jest lek. Nie ukrywam że snułem z tym związane plany. Jeśliby się to potwierdziło marny mój los. Co prawda mówię o mikro przed, wniosek jeszcze nawet nie rozpatrywany, ale ale. Chyba że podać ten jeden główny kod PKD, a do tego dopisać wszystko co tylko do głowy przyjdzie podczas otwierania działalności aby później móc puszczać wodze fantazji. No nic, jak coś ruszy z wnioskiem będę musiał się tym dogłębniej zainteresować.

#3048 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 11:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja też miałem nie brać. Ale jak nowy PROW ruszy za min. 2 lata to szkoda tego tracić jeśli mam kilkanaście pozycji do zielonej listy na różnicowanie. Nie wiem jak to zrobić niby to nie są jakieś olbrzymie pieniądze ale coś by się kupiło. Pytanie czy warto ryzykować dla problemów z fiskusem, z tego co tu piszecie. Mój wniosek jest na maszyny na wypożyczanie, bez usług. Doradźcie coś..

#3049 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 12:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy ktoś z was się spotkał z sytuacją że pomimo całego wadzego zangażowania i otworzenia działalnosci usługowej za diabła nie mieliscie klientów i wykonaliscie mniej usług niż w biznes planie. I druga sytuacja czy jak zawiesicie działalniość czy mozecie wykorzystywać ciągnik na swoje potrzeby?

#3050 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 13:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej w kodzie bez obsługi masz 23% stawkę vat zamiast 8%, także w pewnych okolicznościach może to utrudniać działalność, natomiast odnośnie do dodawania kodów, to raczej ARiMR nie udowodni nam, że świadczymy maszyną usługi pod innym kodem niż ten związany z celem operacji - po prostu nie pokazujemy im faktur

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3051 Share rycho88

rycho88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 11:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jeśli powielam czyjąś wypowiedź to przepraszam,
link do orzeczenia NSA, sygnatura akt I FSK 1006/12
http://www.podatki.b...at_28_21627.htm
i teza z tegoż oto orzeczenia dla wszystkich zainteresowanych łączeniem statusu rolnika ryczałtowego z przedsiębiorcą (VAT) świadczącym usługi rolnicze

"Podatnik świadczący usługi rolnicze nie może łączyć dwóch statusów – podatnika VAT zwolnionego jako rolnik ryczałtowy z tytuł sprzedaży produktów rolnych pochodzących z własnej działalności i jednocześnie podatnika VAT czynnego - w pozostałym zakresie działalności rolnej, tj. świadczenia usług rolniczych wymienionych w art. 2 pkt 21 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. nr 54, poz. 535 ze zm.). "

#3052 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 13:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie a czy Agencja może się przyczepić, kiedy maszyna nie przychodzi takich dochodów, jak prognozowane? Jakie wartości wpisujecie w ankietę monitorującą?

I jeszcze jedno pytanie: jaki macie kod PKD działalności a pod jakim opisem wystawiacie faktury?

Bo ja mam: przygotowanie terenu pod budowę, a faktury wystawiam na "Usługa koparko-ładowarką" i teraz się zastanawiam, czy się Agencja nie przyczepi.

Edytowany przez Peron, 15 wrzesień 2013 - 14:57.

#3053 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 19 wrzesień 2013 - 11:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam,może ktoś z Was wie ile czasu ma ARiMR na rozpatrzenie pierwszych poprawek bo właśnie mija miesiąc i nic się nie odzywją, już zaczyna mnie to wkurzać <_<

#3054 Share forterra11441

forterra11441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 21:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Oni nie mają żadnych terminów, także czekaj cierpliwie.My na zieloną wskoczyliśmy w styczniu, a umowę podpisaliśmy w sierpniu ;)

#3055 Share massey235

massey235

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 07:57

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ale pierwsze poprawki po jakim czasie dostaliscie
Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 23 wrzesień 2013 - 14:04.

#3056 Share forterra11441

forterra11441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 21:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Szczerze to nie pamiętam, ale od 1,5 do 2 msc chyba.

#3057 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 23 wrzesień 2013 - 11:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej właśnie przyszły paiery z Agencji odnośnie tej poprawk,(po miesiącu oczekiwania) wniosek pozytywnie rozparzony i mam teraz 2 tygodnie na zgłoszenie się i podpisanie umowy :) i ja mam pytanie ten kod PKD to Agencja sama go przydziela czy ja moge go wybrac bo biore ładowarke na usługi i i żebym mógł od czasu do czasu u siebie w gosp.nią robić, może ktoś doradzić w tej sytuacji jak to jest żeby póżniej nie mieć lipy? ;)

#3058 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 20:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Powiedz mi jak ci sprawdzą czy ona robiła u ciebie czy nie?

#3059 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 10 październik 2013 - 21:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A jak mam wpisane we wniosku ciągnik do 130KM a teraz wyszło przy rejestrowaniu że NH T7 170 w homologacji ma 118kw czyli 160KM to przejdzie czy trzeba będzie kombinować,aneksować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3060 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 13 październik 2013 - 22:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Producent albo dealer musi poświadczyć że to moc maksymalna, używana w specyficznych przypadkach. Powinno być okej mój znajomy miał identyczną sytuacje