Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#3021 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 07:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a czy mozna zgłosić działalność i kupić maszynę przed podpisaniem umowy z agencją ??
babka z agencji która rozpatruje mój wniosek powiedziała mi ze na własną odpowiedzialność i własnie poszła na urlop a mi zalezało zeby maszyna była na siew rzepaku
w czerwcu miałem pierwsze poprawki i czekałam na ocene planu ekonomicznego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 20:20
  •  

#3022 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 sierpień 2013 - 08:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jasne, że można kupić tylko jest ryzyko, że wniosek nie przejdzie i będzie po ptokach. Przed kupnem trzeba koniecznie zarejestrować działalność w gminie

#3023 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 20:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej to trudno jak nie przejdzie to zawiesze działalność i zostanę z agregatem i kredytem i zrezygnuje z drugiego etapu inwestycji

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3024 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 23:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej I zwrócisz VAT za agregat ;)

#3025 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 23:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej no wiem
juz lepiej płacic ta dodatkową skadke i prowadzic działalność

#3026 Share massey235

massey235

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 12:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej zamiast do przodu to lista przesuneła sie do tyłu i to o 60 pozycji,ktos wie nczemu tak sie dzieje moze

#3027 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 27 sierpień 2013 - 19:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie ! Mam takie jedno pytanko. czy jak zakupie ciągnik to mogę go używać też na własne potrzeby? tzn. np. w uprawie własnych pól? Z góry dziękuję :)

#3028 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 19:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie ma żadnego problemu, nikt cię z niczego nie rozlicza.Wszyscy tak robią.

#3029 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 20:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No właśnie. A dzisiaj mi powiedzieli, ze nie mam prawa tak użytkować ciągnika bo jak kontrola przyjdzie i zobaczą, ze uzytkuje ciągnik na własnych gruntach to cofają dopłate :/

#3030 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 28 sierpień 2013 - 09:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @cichy94 kto ci tak powiedział?bo ja też niedługo bede rozpoczynał działalność ładowarka teleskopową.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3031 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 11:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzwoniliśmy do oddziału w Gorzowie i tam taki gościu nam wszystko wyjaśnił i 3 razy się nas pytał czy to rozumiemy. Także z tego powodu rezygnujemy z Tego dofinansowania :P To ładowarką tez nie możesz robić u siebie. Bo musisz okazać faktury na każdą mtg. zrobioną tą ładowarką która byłeś na zarobku. Wiem bo własnie jeszcze wczoraj rozmawiałem ze znajomym, który też brał ładowarkę i tak właśnie robi :)

Edytowany przez Cichy94, 29 sierpień 2013 - 11:52.

#3032 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 12:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej no tak sam sobie faktury i usługi nie moge zrobic bo to było by bez sensu ale np.w zime jak nie ma zlecen na usługi to co ma mi stać całą zime na dworzu?! i to jest logiczne że każdy kto bierze na taką dzialalność maszyne bedzie robił także u siebie tylko że beż żadnych faktur.

#3033 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 22:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja tez myślałem, że będę mógł użytkować Ciągnik na własne potrzeby, ale jak się okazuję nie mam prawa takiego robić:/ masz zakupić maszynę i świadczyć usługi koniec i po temacie

#3034 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 22:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Inna agencja, ale są takie rozwiązania, bo zależy na jaki program bierzesz. Bo są programy że nie można wykorzystywać w własnym gospodarstwie, a koło mnie biorą że można bez obaw. Różnicówka ma parę kodów.

#3035 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 07:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej tomek73 o jakich kodach mówisz?

#3036 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 07:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja tam nie wiem :P U nas już klamka zapadła rezygnujemy z tego programu i czekamy na lepsze czasy :P Bo np tak samo jest z VAT. Ze niby później są problemy, że niby oddają, a później chcą zwrotu. Nie wiem jak jest dokładnie bo nie znam się na tym, ale wolimy nie ryzykować:)

#3037 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 08:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Przy podpisaniu umowy w agencji mam mieć firmę z nr kodu na jakim będę prowadził działalność, teraz dokładnie nie pamiętam ale mam chyba 007.
Cichy Więc poważny błąd robisz, a nawet nie wiesz o co chodzi z Vatem.
Teściu też się śmiał że guzik dostane że mogę sobie pomarzyć o nowych maszynach a teraz szlak go trafia że mam nowe o on stare remontuję i kasy nie ma bo co chwile coś remontuję. Jak mówię ze też mógł mieć nowe to mówi że wyszło jak wyszło i koniec.

#3038 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 09:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej to czyli jak masz kod 007 to znaczy że mógłbyś używać maszyny w swoim gospodarstwie a przynajmniej agencja by się do tego nie przyczepiła? ja jak będę jechał do ARiMR to sobie porozmawiam osobiście z osoba która mi prowadzi sprawe i zobaczymy co mi powie.

#3039 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 30 sierpień 2013 - 11:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja jak podpisywałem umowę na wiosne to była osobna kartka z oświadczeniem ze znane mi są konsekwencje uzytkowania traktora w moiim przypadku, we własnym gospodarstwie, czyli zwrot dotacji...cyba że będziesz sam sobie wystawiał faktury.

a ja mam inne pytanie.czy po podpisaniu umowy moge zmienić "kod" czyli zakres świadczonych usług itd???miłbyć traktor 95 km z turem i maszynami do zielonki a chciałbym traktor ok 130 km lub przyczepę i gruber/tależówke/pług

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3040 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 sierpień 2013 - 12:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Absolutnie nie można wystawiać faktur na siebie. Co do kontroli to mogą się przyczepić, że na liczniku jest więcej mtg niż godzin na fakturach. Nie powinno się pracować firmową maszyną we własnym gospodarstwie - no chyba, że wyjątkowo i mało. Można też odłączyć licznik ale wtedy mogą się przyczepić, że mało mtg i mało godz. na fakturach. Jak zrobiło się ostatnio głośno o tym zwrocie tych 40 mln euro to teraz agencja będzie szczególnie drobiazgowo patrzeć na ręce beneficjentom. Obym był złym prorokiem