Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#281 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 09 listopad 2010 - 22:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mozesz tylko bedezies musiał rozszerzuc działalnosc o potrzebne PKD. Najlepiej zrobic to juz po zakonczniu realizacji róznicowania zeby nie wyszły jakies kwiatki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 23:42
  •  

#282 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 07:39

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej bialy2005, przecież dokładnie tak napisałem, że 12 m-cy w KRUSie kwalifikuje to tego żeby złożyć wniosek, ale potem musisz płacić ZUS jeżeli nie byłeś 3 lata bez względu na dochód. A Ty od razu jakieś pie......., a potem że 3 lata będzie 1 do 2 można. Chłopie zastanów się.

#283 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 09:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej chodziło o wypowiedz @szymon1804

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 09:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A to sorki!

#285 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 18:03

jak nie masz pojecia to nie pierd..... głupot!!! 12 miesiecy to musi byc ubezpieczony zeby wogóle sie kwalifikowac do złozenia wniosku, a zeby pozostac na KRUS po załozeniu działalnosci mus byc ponad 3 lata krus. Dzis byłem i dokłądnie o to pytałem w KRUS. mi powiedzmy konczy sie 3 lata 1 kwietnia 2011 wiec moge załozyc dziłalnosc dopiero 2 kwietnia 2011. a dopiero póznij musze piilnowac sie zeby nie przekroczyc 2900 podatku dochodowego.

@bialy2005-Po pierwsze -pisząc 12 miesięcy miałem na myśli rozporządzenie Ministra Rolnictwa w sprawie naboru wniosków na różnicowanie.Co do KRUSu to nie wszystkie inwestycje związane z tym działaniem wiążą się z zakładaniem działalności którą zgłaszasz w KRUSie czy ZUSie.Po drugie zauważ ,że to forum publiczne i odrobina kultury chyba tu obowiązuje zwłaszcza iż ani nie bawiłem się z Tobą w piaskownicy ani,tym bardziej, %%% razem nie konsumowałem więc obrażanie kogoś w taki sposób zostaw sobie na swoje podwórko. :huh:

#286 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 18:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Widac ze nie masz pojecia co piszesz wiec lepiej sie zastanów lub sprawdz w odpowiednim zródle a dopiero wtedy pisz. Nie zakłądasz działalnosci w ZUS czy KRUS tylko całkiem gdzie indziej ::huh: póznij ktos to czyta i robi sie kolejnych 5 pytan które sa bez sensu.

#287 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 12 listopad 2010 - 19:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam wrażenie, że obaj nie czytacie tego co do siebie piszecie. :D

Jedynym odstępstwem mi znanym aby nie płacić dodatkowej składki KRUS jest wynajem pokoi na cele agroturystyczne.

Poza tym jeśli ktoś się decyduje na różnicowanie a nie spełnia wymogów do utrzymania KRUS to powinien zastanowić się nad TiRMP bo przynajmniej pula jest większa a pozostałe zasady swą raczej takie same.
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#288 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 19:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej no tak jest dokłądnie :D w mojej sytuacji TiRMP odpada bo wziołem młodego rolnika :D I jescze 2,5 roku musze byc na KRUS i nie pamietam czy w modernizacji tez nie ma wymogu 5lat KRUS ale chyba nie :) Takze korzystam z czego sie da :)

#289 Share Mandarin

Mandarin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Biznes

Napisany 12 listopad 2010 - 21:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A u mnie, w Zachodniopomorskiem wciąż cisza. Nawet nie przysyłają niczego do poprawek, choć to może być spowodowane faktem, że przygotowanie wniosków zleciłem specjalnej firmie, zajmującej się programami Unii. Trzeba czekać.

#290 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 22:42

Widac ze nie masz pojecia co piszesz wiec lepiej sie zastanów lub sprawdz w odpowiednim zródle a dopiero wtedy pisz. Nie zakłądasz działalnosci w ZUS czy KRUS tylko całkiem gdzie indziej ::D póznij ktos to czyta i robi sie kolejnych 5 pytan które sa bez sensu.

Nie napisałem ,że zakładasz działalność w ZUS czy KRUS ,tylko ją tam zgłaszasz a to chyba zupełnie odrębna sprawa nieprawdaż?Co do niepłacenia dodatkowych składek miałem na myśli właśnie agroturystykę(art. 21 ust. 1 pkt 43 Ustawy o podatku dochodowym.)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 11:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dostał już ktoś z podlaskiego poprawki?

#292 Share kazoo

kazoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 16:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Co to jest TiRMP?

#293 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 16:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej tworzenie i rozwój mikro przedsiebiorstw

#294 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 12:56

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy ktoś wie co się dzieje w Kujawsko-Pomorskim? Ruszyło w ogóle rozpatrywanie wniosków? :D

#295 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 16 listopad 2010 - 10:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie a jak jest z tym vatem czy np po 6 latach gdy będę likwidował działalność to muszę cały vat oddać czy coś mi się zamortyzuje i czy po ty 6 latach nie będę musiał nikomu oddawać zwrotu tych 100 tys netto?

#296 Share mateuszpodyma

mateuszpodyma

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 23:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej kwotę którą otrzymasz od uni oddasz tylko jeżeli w ciągu 5 lat zlikwidujesz działalność bądź podczas którejś kontroli znajdą coś co nie będzie się im podobało, a co do VATu to wszystko zależy od tego jaki będziesz miał dochód i koszty oraz w jakim stopniu zamortyzujesz środki trwałe

#297 Share sandman

sandman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 16:56

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a wiadomo już czy będzie jeszcze nabór kiedykolwiek na różnicowanie?

#298 Share KamilFab

KamilFab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 19:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jakby ktoś dostał jakieś poprawki z różnicowania z mazowieckiego to niech da znać który był na liście. Z góry dzięki wielkie

#299 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 20 listopad 2010 - 11:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czy ktoś z wlkp dostał jakieś poprawki albo cokolwiek na różnicowanie z tego roku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share bratgarka

bratgarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 07:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej w dolnośląskim cisza (chyba wyborcza ) z wnioskami o róznicowanie natomiast posuwa się o przodu MR