Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2941 Share cobrap

cobrap

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 30 maj 2013 - 19:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej kolego @Rafik87 nie suma Vatu z faktur z calego roku tylko kwota podatku dochodowego zaplaconego do US od wystawionych przez Ciebie faktur netto. Kwota graniczna za 2012 to 3011 czyli kwota podatku

Edytowany przez cobrap, 30 maj 2013 - 19:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 13:59
  •  

#2942 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 30 maj 2013 - 21:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czyli 18% z sumy wystawionych faktur wartości netto

#2943 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 31 maj 2013 - 07:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej no wlasnie nie. Podatek vat a podatek dochodowy to dwie rozne rzeczy. Ty placisz podatek od dochodu a nie od przychodu i kwota wlasnie tego dochodu nie moze byc wyzsza niz wartosc graniczna. Na chlopski rozum twoj czysty zysk moze maksymalnie wyniesc okolo 15 tys zl z groszami

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2944 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 maj 2013 - 08:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie 15 tys. a chyba 19816,77 zł. To się liczy ze wzoru: dochód x 18% - 556,02 zł = podatek należny

#2945 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 31 maj 2013 - 08:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @leghorn, masz racje. bardziej chodzilo mi o idee i sposob liczenia a juz nie o dokladna kwote.

#2946 Share vw1994

vw1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 31 maj 2013 - 13:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czy jak biorę na różnicowanie sprzęt to na VAT musi przejść całe gospodarstwo czy sama działalność wystarczy a gospodarstwo pozostaje na ryczałcie?

#2947 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 czerwiec 2013 - 09:28

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej vw1994: to zależy. Jak będziesz świadczył usługi innym rolnikom (orka, siew, prasowanie słomy) to gospodarstwo musi przejść na VAT, natomiast jeśli będziesz świadczył usług np. dla ludności (wywożenie szamba) czy sprzedaż hurtowa, prowadzenie salonu fryzjerskiego to gospodarstwo zostaje na ryczałcie. Skarbówka na poinformowanie cię żebyś przeszedł na VAT ma aż 5 lat od rozpoczęcia działalności

#2948 Share LukaszT6030

LukaszT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 21:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy czy mogę aneksować umowę jeszcze przed złożeniem wniosku o płatność? Głównie chodzi o zmiany w biznes planie i skróceniu godzin usług o 50%

#2949 Share wladek

wladek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 09:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej podstawowe pytanie po co chcesz to robić? - przecież liczby godzin świadczonych usług nikt Ci nie będzie weryfikował z wnioskiem

#2950 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 10:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A potrzebny jest aneks do umowy jeśli w EPO utwierdziłem podatek dochodowy ogólny a teraz będzie na ryczałcie. ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2951 Share LukaszT6030

LukaszT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 21:23

podstawowe pytanie po co chcesz to robić? - przecież liczby godzin świadczonych usług nikt Ci nie będzie weryfikował z wnioskiem

Właśnie znajomy miał kontrole z agencji i sprawdzali faktury i powiedzieli mu ze mija się z biznes planem. Co jak to niewiem bo przyjdzie pismo z kontroli wtedy zobaczymy co mu grozi.

#2952 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 04 czerwiec 2013 - 08:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wiecie może dlaczego nie idzie otworzyć listy na zróżnicowanie?

#2953 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2013 - 11:46

Właśnie znajomy miał kontrole z agencji i sprawdzali faktury i powiedzieli mu ze mija się z biznes planem. Co jak to niewiem bo przyjdzie pismo z kontroli wtedy zobaczymy co mu grozi.

Jak u mnie była kontrola po złożeniu wniosku o płatność to też mi mówili, że będą porównywali ilość przepracowanych godzin z biznesplanem, a także ilość zużytego ON z biznesplanem. Jakbyś coś wiedział konkretnie o twoim znajomym to koniecznie napisz

#2954 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 14:44

BKM zostawia zawsze protokół, także ustny przekaz ma niewielkie znaczenie

#2955 Share cobrap

cobrap

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 04 czerwiec 2013 - 15:54

czy jak biorę na różnicowanie sprzęt to na VAT musi przejść całe gospodarstwo czy sama działalność wystarczy a gospodarstwo pozostaje na ryczałcie?

Kolego od polowy roku 2012 nie ma podziału na gospodarstwo na ryczałcie a działalność na Vat, prowadzac działalność na Vat gospodarstwo tez musisz mieć na Vacie ale dla pewnosci zapytaj w swoim US

#2956 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 czerwiec 2013 - 17:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak napisałem trochę wyżej: gdy w ramach różnicowania bierze się sprzęt w celu świadczenia usług dla gospodarstw rolnych (orka, siew) czy leśnych to gospodarstwo musi przejść na VAT, natomiast gdy będzie się świadczyło usługi dla ludności, sprzedaż hurtową, detaliczną, rzemiosło lub rękodzielnictwo, roboty i usługi budowlane lub instalacyjne, usługi turystyczne czy związane ze sportem, rekreacją i wypoczynkiem, usługi transportowe, komunalne, przetwórstwo prod. rolnych lub jadalnych prod. leśnych, magazynowanie i przechowywanie towarów,wytwarzanie prod. energetycznych z biomasy, rachunkowość, doradztwo lub usługi informatyczne to wtedy gospodarstwo zostaje na ryczałcie. Z tego co wiem na własnym przykładzie przepisy zmieniły się w kwietniu 2011 roku, natomiast skarbówka ma 5 lat na powiadomienie ryczałtowca od daty rozpoczęcia działalności, że jego gosp. musi być na VAT-cie. Ja działalność rozpocząłem w lutym 2011, a US poinformował mnie pod koniec sierpnia 2012 r. Poinformowano mnie, że będę musiał zrobić korektę faktur RR chociaż ostatecznie pod naciskiem biura rachunkowego i sporej ilości przypadków podobnych do mojego US się ugiął i na VAT przeszedłem od listopada 2012

#2957 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 19:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej pamiętasz kiedy dokładnie weszły te zmiany do ustawy o vat? z tego co widze w ustawie z lutego 2011 to załącznik 2 ma taką samą treść jak obecnie

czy jak biorę na różnicowanie sprzęt to na VAT musi przejść całe gospodarstwo czy sama działalność wystarczy a gospodarstwo pozostaje na ryczałcie?

http://isap.sejm.gov...=WDU20040540535
tekst ujednolicony > załącznik 2 > pozycje 35 - 38 masz tam wymienione kody PKD, które są traktowane jak gospodarstwo rolne

#2958 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 czerwiec 2013 - 19:56

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dokładnie to nie wiem.
@kissmy... czyli chcesz powiedzieć,że gdy będę świadczył usługi innym rolnikom to moje gosp. może zostać na ryczałcie? Dobrze zrozumiałem?
Facet z biura rach. mówił mi, że w ustawie nic się nie zmieniło tylko była interpelacja poselska na którą MF odpowiedziało, że gospodarstwo rolnika świadczącego usługi innym rolnikom musi być na VAT

Edytowany przez leghorn, 07 czerwiec 2013 - 10:09.

#2959 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 20:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jeśli działalność będzie na ryczałcie to owszem, dla tych kodów PKD działalność pozarolnicza=gospodarstwo

jeśli działalność będzie na ryczałcie to owszem, dla tych kodów PKD działalność pozarolnicza=gospodarstwo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2960 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 czerwiec 2013 - 20:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Masz rację kissmy... ale ja jestem na zasadach ogólnych