Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2901 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 07:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kurde nie chce kłamać ale to było w zeszłym roku. No ale jesli się zmieniły zasady to ja nic nie wiem na ten temat i już nic nie mówię.
Ale ja bym się nie przejmował nowymi zasadami i biznesplanem. - wszytsko na spokojnie jest do przejścia. Przecież jak zrobisz połowę usług z biznesplanu to przecież nie każą ci oddać połowy pieniędzy za maszyny w związku z tym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 02:35
  •  

#2902 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 08:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej połowe nie, jak cos to całość + odsetki :D

#2903 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 11:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej całość pomocy + odsetki :) a nie całość za maszyny :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2904 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Hokey

Napisany 25 kwiecień 2013 - 18:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nareszcie na zielonej liście miejsce 58xx , długo czekałem myślę że na żniwa mi coś przydzielą. Teraz czekam na ew poprawki :)

#2905 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 28 kwiecień 2013 - 10:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja czekam juz 2 miesiace, jedne poprawki już były, i czekam dalej także nie nastawiaj sie za bardzo że na żniwa cos kupisz :P

Nareszcie na zielonej liście miejsce 58xx , długo czekałem myślę że na żniwa mi coś przydzielą. Teraz czekam na ew poprawki :)

#2906 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 07:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Powiedzcie mi, czy jak prowadze działalnośc pozarolniczą to czy można iść do pracy na etat dodatkowo?

#2907 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 08:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej oczywiście możesz, ale wypadniesz wtedy z KRUS i będziesz opłacał co miesiąc dodatkowo składkę na UZ do ZUS (ponad 250zł miesięcznie)

#2908 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 10:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Słuchajcie. Byłem dziś u osoby która miała by mi prowadzić rozliczenie podatku dochodowego z działalności. I dała mi lekko do zrozumienia że jak już sam prowadzę gospodarstwo (rozliczanie VAT) to i dam radę. Jak to wygląda u was ?? Ciężki jest to temat.

#2909 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 17:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej lekki, prowadzisz EŚT oraz KPiR i to wszystko

#2910 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 19:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzięki kissmy!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2911 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 19:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @kissmy to mówisz że można to ogarnąć.
W takim razie, EŚT już prowadzę tylko że do gospodarstwa. Do działalności musi być druga ?
KPIR to znaczy że ewidencjonuje się przychody i rozchody tylko dla działalności tak ?
Jak wygląda sprawa z płaceniem podatku dochodowego. Rozumiem że są jakieś formularze na których się to określa ?
No jak wygląda sprawa z rocznym zeznaniem podatkowym ?
Rzecz jasna podatek dochodowy ryczałtowy.
A co to jest ta dodatkowa składka do UZ

Edytowany przez SOKAN, 29 kwiecień 2013 - 20:51.

#2912 Share therider

therider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 22:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czy jest możliwość wcześniejszego sprzedaży ciągnika zakupionego na różnicowanie niż 5 lat?

#2913 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 maj 2013 - 10:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Sprzedać możesz zawsze, tyle tylko że będziesz musiał zwrócić dotacje i pewnie jakieś odsetki. Pytanie: czy te 5 lat liczy się od dnia podpisania umowy czy od daty przelewu dotacji. W topagrar napisane było, że od daty umowy, a tylko w młodym rolniku od daty wpływu premii

#2914 Share therider

therider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 01 maj 2013 - 20:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A na modernizacje podobno można wcześniej, aby kupić droższy

#2915 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 01 maj 2013 - 23:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ...droższy no i żeby miał większe koła, bo z mniejszymi już nie przejdzie. Ludzie skąd wy takie głupoty powielacie?

#2916 Share e2visionamd2

e2visionamd2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 maj 2013 - 14:28

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ponoć jak kupiłem maszynę za 190tys (dotacji 100tys) to te moje 90 tys mogę wrzucić w koszta prawda to ? i od jakiego poziomu trzeba płacić podatek dochodowy?

#2917 Share therider

therider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 03 maj 2013 - 13:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej u nas w okolicy jeden gość maił kupione na modernizacje siewnik do kukurydzy meprozet a po 3 latach kupił gaspardo

#2918 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 maj 2013 - 14:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @e2visionamd2: te 90 tys. to nie wiem czy można wrzucić w koszty. Wiem, że w koszty można wrzucić amortyzację od tych 90 tys.(oczywiście netto) i wtedy na pewno nie zapłacisz podatku doch. Płaci się chyba od poziomu ok. 3 tys. zł - dokładnie nie pamiętam. Podatek to mały problem, gorzej jakbyś musiał przejść na ZUS. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi

#2919 Share e2visionamd2

e2visionamd2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 maj 2013 - 12:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a jak jestem na zusie to coś zmienia ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2920 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 maj 2013 - 13:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeżeli chcesz wziąć jakieś dofinansowanie czy to na różnicowanie czy modernizację musisz być w KRUS. Ciekawi mnie i tego nie wiem co będzie gdy załóżmy jestem w KRUS, biorę na różnicowanie kasę, z działalności mam np. 4 tys. zł dochodu więc muszę przejść do ZUS i właśnie co wtedy? Czy przy następnym naborze wniosków czy to na moder. czy róz. będę miał szansę z tych programów skorzystać bo jak wiadomo do wniosku trzeba dołączyć papier z KRUS i ostatni odcinek wpłaty na ubezpieczenie KRUS. Czy wniosek wtedy przejdzie?