Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2881 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 22:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @bialy już w tym naborze na mikro nie ma kodów na usługi rolnicze... Gdyby był kolejny z 2007-2013 na różnicowanie za pewne też by to wycofali i nawet nie wspominajmy o tym co się będzie działo w nowej perspektywie finansowej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 02:58
  •  

#2882 Share AdrianFanDeutz

AdrianFanDeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 21:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej chłopaki mam problem, zbliża mi się termin realizacji, w umowie mam ciągnik 90-95km, zdecydowałem się jednak na ciągnik 75km, opryskiwacz w umowie 800L, a zdecydowałem sie na 1000L. Czy mogę to teraz aneksować, czy dopiero po upływie terminu jak dostane pismo dlaczego nie złożyłem wniosku ? ile możne potrwać rozpatrywanie aneksu ? Proszę o szybką konkretną odpowiedz.

Jeszcze jedno, pieniądze między maszynami mogę przerzucać bez zbędnych aneksów ?

#2883 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 21:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A słyszeliście coś o tym, że kto skorzystał z różnicowania lub mikro, to już nie będzie mógł skorzystać z modernizacji 2014-20

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2884 Share AdrianFanDeutz

AdrianFanDeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 21:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Co ma jedno do drugiego ? :D

#2885 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 06 kwiecień 2013 - 08:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy wogółe będzie modernizacja 2014-2020 bo myśle że nie bedzie juz...

A słyszeliście coś o tym, że kto skorzystał z różnicowania lub mikro, to już nie będzie mógł skorzystać z modernizacji 2014-20

#2886 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 09:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej modernizacja 2014-20 bedzie na pewno tylko nie wiadomo na jakich warunkach. Jesli nie byloby modernizacji to nikogo nie byloby stac na kupowanie maszyn po takich cenach i zachodni marki typu Class, Fendt, John Deere stracilyby krocie. Niemcy placac duze skladki na Unie daja pieniadze ktore odbieraja poprzez wplywy zachodnich spolek produkujace sprzet rolniczy.

#2887 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 10:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Pomału zbliżam się do rozpoczęcia działalności i mam jeszcze takie pytania.
- w EPO projekcja finansowa, rodzaj podatku dochodowego mam podatek na zasadach ogólnych (18%), a na chwilę obecną chcę rozpocząć działalność na zasadach ryczałtowych. Czy trzeba robić aneks do umowy z tego tytułu. ??

Tak dla pewności jeszcze, możecie mi jeszcze coś powiedzieć na temat która forma opodatkowania jest najwygodniejsza. Działanie 01.61.Z Świadczenie usług dla rolnictwa (najpopularniejszy kod, dlaczego nie trzeba mówić) oczywiście w miarę możliwości będą świadczone usługi.

#2888 Share Kiler2008

Kiler2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 20:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam mam pytanie czy w Wielkopolsce mając numerekokoło 8000 tyś są jakieś szansę na dostanie się czy nie ale prosił bym o poważne i przemyślane odpowiedzi z góry dzięki

#2889 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 08 kwiecień 2013 - 08:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mi brakuje ponad 500 miejsc i też mam pytanie czy dorzuca jakieś parę groszy bo nowego naboru na pewno nie będzie,a zielona lista już stoi w miejscu od dłuższego czasu

#2890 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 08 kwiecień 2013 - 08:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej miesiac temu przysłali do poprawki nr 53xx a na poczatku listy z grudnia w 2011r miałem nr 75xx, wlkp

Witam mam pytanie czy w Wielkopolsce mając numerekokoło 8000 tyś są jakieś szansę na dostanie się czy nie ale prosił bym o poważne i przemyślane odpowiedzi z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2891 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2013 - 21:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @SOKAN: przy prowadzeniu pozarolniczej dg płaci się podwójny krus

#2892 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 05:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeśli nie przekroczysz pewnej kwoty podatku dochodowego to pozostajesz na KRUS-ie. Tak płacisz podwójny krus ale nie cały. Którąś ze składek (emerytalno rentową) jeśli się nie mylę.

#2893 Share zimonx

zimonx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 13:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Pomału zbliżam się do rozpoczęcia działalności i mam jeszcze takie pytania.
- w EPO projekcja finansowa, rodzaj podatku dochodowego mam podatek na zasadach ogólnych (18%), a na chwilę obecną chcę rozpocząć działalność na zasadach ryczałtowych. Czy trzeba robić aneks do umowy z tego tytułu. ??

Tak dla pewności jeszcze, możecie mi jeszcze coś powiedzieć na temat która forma opodatkowania jest najwygodniejsza. Działanie 01.61.Z Świadczenie usług dla rolnictwa (najpopularniejszy kod, dlaczego nie trzeba mówić) oczywiście w miarę możliwości będą świadczone usługi.

Przyłączam się do pytania kolegi, jeśli macie jakieś doświadczenia z rodzajami opodatkowania to napiszcie :) pozdrawiam

#2894 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 11:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ryczałt jest najwygodniejszy

#2895 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 21 kwiecień 2013 - 12:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej chyba tylko dla tych co chca płacic podatek :) Bo tak jak juz było to kilka razy pisane w tego typu usługach na zasadach ogólnych podatku sie nie płaci.

#2896 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 15:28

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a czy ktoś liczył koszty skorzystania z tego dofinansowania i otworzenia firmy? załóżmy że skorzystam z maksymalnej puli czy otrzymam zwrot 100k. A jakie są koszty? Oczywiście sprzęt mógłby przez 5 lat nie znaleźć osoby chętnej na usługi i jedynie przeprowadzałbym bezpłatnie ,,pokazy'' na polach ojca.
Co o tym myślicie?

#2897 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 kwiecień 2013 - 17:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @akernolat: Samo otworzenie firmy chyba prawie nic nie kosztuje - wystarczy tylko złożyć jakiś tam formularz w gminie, a ta ostatnia wyśle dokumenty do krusu i urzędu statystycznego. Co do kosztów: największym jest kredyt, no chyba że masz tyle gotówki czyli te 246 tys. łącznie z vat i kredytu brać nie musisz. Do kosztów należy też zaliczyć robienie wniosku np. w ODR, poprawki wniosku, paliwo zużyte na dojazd do ARiMR Co do wykonywania usług: urzędasy z ARiMR mogą się doczepić, że nie wykonujesz usług albo masz mało faktur i jeszcze na niskie kwoty. Mogą sprawdzić stan mtg w ciągniku. Raczej nie powinieneś pracować ciągnikiem w swoim gospodarstwie tylko wykonywać nim usługi u ludzi. Tak tłumaczył mi jeden urzędnik, który był na kontroli po zakupie sprzętu. Mój kuzyn miał kontrole ale nie straszyli go niczym.

#2898 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 17:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czyli szczerze mówiąc koszty są znikome? no ale przyczepić się nie muszą bo przecież mogę być niekonkurencyjny:p a czy kupując za to ciągnik, kosiarkę i opryskowicz, mogę mieć faktury na wywożenie obornika tym ciągnikiem i rozrzutnikiem?

#2899 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja jak sobie wypełniłem książkę na ryczałcie i przyjęchali na kontrolę z ARIMR-u sprawdzić sprzet to jakoś nic mi nie mówili, że małe kwoty i że mało usług. Poza tym to co masz na siłę się pchać komuś na usługi? Jakoś nie sądzę, że ARIMR się czepiał. Lepiej pilnować PIT-ów do US żeby kar nie było.
Tak możesz wystawić rachunek lub fv na wywożenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2900 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @pic2ek: mógłbyś napisać kiedy dokładnie miałeś tą kontrol, bo mnie mówił urzędnik, że zmieniły się zasady podczas kontroli. Jeżeli bierzesz sprzęt za powiedzmy 200 tys. na różnicowanie to we wniosku piszesz coś w rodzaju biznesplanu gdzie planujesz ilość godzin przeznaczonych na usługi, a nawet zużycie paliwa. Pisząc te dane dajesz im do zrozumienia, że zrobiłeś "rozpoznanie w terenie" i wiesz na jakie usługi będzie zapotrzebowanie. Poza tym jak czytałem w topagrar ma się zwiększyć ilość kontroli u beneficjentów PROW. PKD 01.61 Z to gospodarstwo musi zrezygnować z ryczałtu

Edytowany przez leghorn, 22 kwiecień 2013 - 21:49.