Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2821 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 20:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dokładnie, może być jakakolwiek sprzedaż

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 14:00
  •  

#2822 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 20:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A np. zakup paliwa do świadczenia takich usług, vat zawarty w cenie paliwa odzyskujemy tą samą drogą jak do gospodarstwa ?
Dobrze to teraz podatek dochodowy. Rozliczanie z vat-u prowadzę samemu i wiem co i jak (chyba że wprowadzą jakieś zmiany).
Jak wygląda rozliczanie się z podatku dochodowego, to są ujęcia miesięczne kwartalne czy roczne. Wypełnia się jakieś druki coś na wzór deklaracji vat. Może jest to proste ale ja nigdy nie miałem z tym do czynienia?

Edytowany przez SOKAN, 10 marzec 2013 - 20:39.

#2823 Share maciej870323

maciej870323

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/maciej870323

Napisany 18 marzec 2013 - 12:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam zamiar kupić ciągnik na różnicowanie. Czy po pięciu latach jak będę chciał zamknąć działalność to będę musiał sprzedać ciągnik?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2824 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 15:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam Mam Takie pytanie w tym tyg bierzemy ciagnik na róznicowanie Jestesmy na Vat i co trzeba po kolei zrobic??Jak wyglada rozliczanie sie roczne ? Jaki musze miec dochod aby zostac na Krus a nie przechodzic na Zus?? Mozecie dac jakies Mądre Rady co robic aby było dobrze??Dziękowac Za Rady

#2825 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 18:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam kilka pytan i watpliwosci dotyczacych zroznicowania i zasad a nie chce zasmiecac tematu bo moze to sa banalne pytania a ja mam za mala wiedze. Moglbym z kims "obcykanym" pogadac na priv?

#2826 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 13:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej chce kupic ciagnik na roznicowanie, ciagnik 130-150 km Miałbym nim swiadczyc usługi 3 maszynami ktore posiadam w gospodarstwie, jednak mam mały problem poniewaz te maszyny chciałbym w przyszłosci wymienic na nowe jesli sie uda dostac dofinansowanie na modernizacje!!! czy jedna z drugim koliduje ??????? i czy wyjsciem z sytuacji było by uzywanie tego ciagnika do wynajmu razem z kierowca ??? jest taka opcja ???? prosze o pilne odp

#2827 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 16:05

Mam zamiar kupić ciągnik na różnicowanie. Czy po pięciu latach jak będę chciał zamknąć działalność to będę musiał sprzedać ciągnik?

nie

Witam Mam Takie pytanie w tym tyg bierzemy ciagnik na róznicowanie Jestesmy na Vat i co trzeba po kolei zrobic??Jak wyglada rozliczanie sie roczne ? Jaki musze miec dochod aby zostac na Krus a nie przechodzic na Zus?? Mozecie dac jakies Mądre Rady co robic aby było dobrze??Dziękowac Za Rady

rejestrujesz DG, kupujesz ciągnik i prowadzisz działalność, aby pozostać w KRUS maksymalna kwota należnego podatku dochodowego nie może przekroczyć limitu na 2012 rok 3011 zł

A np. zakup paliwa do świadczenia takich usług, vat zawarty w cenie paliwa odzyskujemy tą samą drogą jak do gospodarstwa ?
Dobrze to teraz podatek dochodowy. Rozliczanie z vat-u prowadzę samemu i wiem co i jak (chyba że wprowadzą jakieś zmiany).
Jak wygląda rozliczanie się z podatku dochodowego, to są ujęcia miesięczne kwartalne czy roczne. Wypełnia się jakieś druki coś na wzór deklaracji vat. Może jest to proste ale ja nigdy nie miałem z tym do czynienia?

vat rozlicza się na jednej deklaracji dla gospodarstwa i DG, bo to zasadniczo jedno i to samo
natomiast rozliczenie PIT nie jest już takie proste, przede wszystkim jaką wybrałeś formę opodatkowania?

chce kupic ciagnik na roznicowanie, ciagnik 130-150 km Miałbym nim swiadczyc usługi 3 maszynami ktore posiadam w gospodarstwie, jednak mam mały problem poniewaz te maszyny chciałbym w przyszłosci wymienic na nowe jesli sie uda dostac dofinansowanie na modernizacje!!! czy jedna z drugim koliduje ??????? i czy wyjsciem z sytuacji było by uzywanie tego ciagnika do wynajmu razem z kierowca ??? jest taka opcja ???? prosze o pilne odp

możesz wynajmować sam ciągnik wraz z obsługą a w rzeczywistości wykorzystywać te maszyny, które masz obecnie, a następnie je sprzedać, maszynami z modernizacji raczej usług świadczyć nie można, gdyż byłoby to niezgodne z celem wsparcia

#2828 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 16:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ciągnik możesz kupić i założyć działalność w kodzie 01.61z i świadczyć usługi jako wynajem maszyn rolniczych z obsługą.

Lecz ciekaw jestem tego czy otrzymanie wpierw dofinansowania na różnicowanie automatycznie nie wykluczy Cię z możliwości startu w programie modernizacja. Na odwrót wiem, że na pewno można - czyli wpierw modernizacja a później różnicowanie.

#2829 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 19 marzec 2013 - 20:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej to są chyba 2 osobne programy także raczej niepowinni wykluczyc go potem ze startu na modernizacje bo ja sam także planuje tak zrobic

#2830 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 21:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej obecnie można niezależnie korzystać z obu programów (o ile spełnia się wymogi), ale nie wiadomo jakie będą wymogi w kolejnym okresie finansowania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2831 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 21:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej co myslicie o zainwestowaniu w sklep ze srodkami ochrony roslin i artykulami rolniczymi w ramach roznicowania? oplacalne by to bylo? nie mowie o jakiejs hurtownii od razu, na poczatek cos malego i zarobek na srodku ochrony okolo 5%. na dofinansowanie mialoby byc wybudowanie malego pomieszczenia na to wykonczenie go, pomalowanie itp, zakupienie mebli i sprzetu.

Edytowany przez marluk, 20 marzec 2013 - 21:25.

#2832 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 25 marzec 2013 - 14:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ile lat musze być w krus zeby mnie nie wyrzucili do zus? na róznicowanie trzeba zakładać działalność gospodarczą?

bo obecnie jestem 2 lata w krus.

#2833 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 25 marzec 2013 - 15:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W KRUS trzeba byc 3 lata. Tak, trzeba zakladac dzialalnosc.

#2834 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 25 marzec 2013 - 15:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej i jak mam działalność to płace podwójny krus?

#2835 Share agroszymon

agroszymon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 20:08

Mam zamiar kupić ciągnik na różnicowanie. Czy po pięciu latach jak będę chciał zamknąć działalność to będę musiał sprzedać ciągnik?

Teoretycznie nie musisz go sprzedać ale jeśli rozliczyłeś VAT od tego ciągnika to musisz po zamknięciu działalności ten VAT zwrócić. Najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli sprzedaż go po 5 latach po cenie rynkowej+VAT np.bratu. Tak się dowiedziałem na warsztatach o VAT. Najlepiej pytaj w US.

P.S. Mnie denerwuje to że nie można mieć firmy na Vacie a gospodarstwa na RR

#2836 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 20:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej I kolego jak sprzedam bratu to co wtedy?? moge dzialalnac zamknac??

#2837 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 25 marzec 2013 - 20:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @ENDURAK91 - Tak, płacisz tzw. podwójny KRUS.

Edytowany przez donborys, 25 marzec 2013 - 20:26.

#2838 Share stachu20

stachu20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 20:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a ja mam podobne pytanie czy jak ktoś po 5 latach idzie na ręntę to co w tedy zamyka i nic nie zwraca czy jak

#2839 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 20:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a co z Vatem niemusze oddawac??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2840 Share stachu20

stachu20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 20:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a ja mam podobne pytanie czy jak ktoś po 5 latach idzie na ręntę to co w tedy zamyka i nic nie zwraca czy jak