Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2761 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 19 styczeń 2013 - 23:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Tyle co jest na maszyny, 23%.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 19:04
  •  

#2762 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 02:31

2. Też mnie zrobili w .....ja z tym Vatem, chciałem pozostać na ryczałcie a z tego co widze będzie trzeba rozliczać sie na zasadach ogólnych. Rozważam zapłacenie vatu z maszyn i pozostanie na ryczałcie, myśle że tak można.

w tej kwestii niedługo może się wiele pozmieniać
"Zdaniem Sądu z wyżej przywołanych przepisów wynika, że właścicielem kombajnu, świadczącym usługi rolnicze, może być również osoba nie będąca rolnikiem, prowadząca pozarolniczą działalność gospodarczą. Oznacza to, że decydujące dla rozstrzyganej sprawy jest kto, w jakim charakterze wykonuje te usługi. Czy usługi te są wykonywane przez osobę prowadzącą pozarolniczą działalność gospodarczą czy przez osobę wykonującą te czynności jako rolnik."

http://orzeczenia.ns.../doc/7202113965

http://orzeczenia.ns.../doc/3CDEB82A27

#2763 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 12:30

a ile wkońcu wracają tego vatu - 23% czy 18% ? bo taką plotkę słyszałam i nie wiem co o tym myśleć...

Zależy od której strony patrzeć :D
Od kwoty netto jest 23% vatu a od kwoty brutto ok 18%.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2764 Share e2visionamd2

e2visionamd2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 12:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dzięki semos masz strzałkę odemnie a jeśli byś mógł napisać po jakim czasie otrzymałeś odp z agencji ,że ci przedłużą termin? bo mi został czas do piątku tylko..

#2765 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 13:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja składając to pismo kontaktowałem się z prowadzącym mój wniosek, po prostu zadzwoniłem dzień wcześniej, wyjaśniłem o co mi chodzi i się z nim umówiłem o konkretniej godzinie następnego dnia, od momentu złożenia pisma do podpisania aneksu mineło 7 dni

#2766 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 15:56

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzięki Arek :)

koledzy a jak jest najlepiej się rozliczać na zasadach ogólnych czy na ryczałcie w różnicowaniu?? (usług będę robić bardzo mało )

#2767 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 22:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej to już zależy wyłącznie od woli podatnika, ale w perspektywie opodatkowania rolnictwa proponuję zasady ogólne (przy ryczałcie nie ma możliwości dokonywania odpisów amortyzacyjnych), świadcząc mało usług będziesz generowała duże straty, co oznacza, że nie będziesz płaciła podatku (a stratę można rozliczyć w kolejnych latach - obniżając obciążenia podatkowe)

#2768 Share lucjano

lucjano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 07:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Proszę o pomoc. We wniosku mam ciągnik i dwie maszyny, czy jest możliwość kupienia trochę tańszego ciągnika i za "zaoszczędzone" pieniądze dokupienie trzeciej maszyny aby rozszerzyć zakres usług?

#2769 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 10:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej 1. robisz aneks i zmieniasz cały biznes plan,

2. dogadujesz się z dealerem i zawyżasz wartość ciągnika na fakturze a tak naprawdę kupujesz ciągnik i potrzebną maszynę

#2770 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 17:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej przyznam sie bez bicia że niechciało mi sie szukać we wcześniejszych postach

a teraz do sedna,
czy bedzie jakiś nabór na różnicowanie jeszcze??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2771 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 19:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dzięki kissmy... :)
wybrałam zasady ogólne bo może uda mi się włączyć vat-1.

#2772 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 20:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej przepraszam źle Cię zrozumiałem, byłem przekonany, że traktujesz o PIT a nie o VAT, odnośnie zasad ogólnych miałem na myśli prowadzeni KPiR i opodatkowanie dochodów na skali podatkowej, w kontekście vat to również polecam rezygnację ze zwolnienia, jeśli kupujesz maszyny, co to jest vat-1?

mam prośbę, kto ostatnio rejestrował działalność gospodarczą? jakie deklaracje należy złożyć w US poza CEIDG? z tego co pamiętam trzeba było oświadczyć jaką formę rozliczania się z PIT wybieramy, ewentualnie vat-R i któryś NIP, a teraz co trzeba złożyć?

#2773 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 17:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dobrze zrozumiałeś tylko może ja się źle wyraziłam :) bo o to mi chodziło a vat-1 dotyczy samochodu ciężarowego który na potrzeby handlu mogę wypożyczyć i wrzucić w koszty tylko nie wiem jeszcze czy jest jakiś haczyk czy nie :)

#2774 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 10:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zakupiłem maszyny na różnicowanie tzn ciągnik i opryskiwacz, świadczenie usług wspomagająca produjcje roslinną 01.61.Z i mam pytanie chcę jak najszybciej odzyskać Vat, a wiadomo opryski mogę świadczyć dopiero za min 2 miesiące, (nie wystawie faktury oprysku pola w styczniu) Czy mogę zgodnie z PKD wystawić fakturę za wynajem ciągnika (dokładnie w PKD jest napisane wynajem maszyn rolniczych wraz z obsługą) np ktoś chciał coś przewieźć, (np zboże) i wynajałem mu swój ciągnik. Co o tym myślicie?

#2775 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 11:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej oczywiście możesz świadczyć wszystkie usługi z tego PKD, ale zasadniczo nie musisz pokazywać ARiMR wszystkich faktur, które rozliczasz w US, ale pamiętaj, aby dopisać obsługę na fakturze albo kod PKWiU, bowiem wynajem bez obsługi to stawka 23%

#2776 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 15:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A wynajem z obsługą to inna stawka?

#2777 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej z obsługą to już 8%

#2778 Share lukaszejro

lukaszejro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:mleczarstwo

Napisany 30 styczeń 2013 - 19:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam wszystkich jestem nowy na forum, ale przeczytałem ten temat od A do Z.
Mam podpisaną umowę na zakup ciągnika i maszyn, realizuję w październiku (mija mi 3 lata w krusie J ). Gospodarstwo rodziców podzieliliśmy, 15ha ja, 20 rodice (bo w 2012 dostałem MR) , hodujemy bydło mleczne, rodzice oddaja mleko. Jak uważacie jeżeli przeszedł bym na wat ze swoim gospodarstwem to dało by radę odliczać cały wat z naszego „wspólnego gospodarstwa”i czy to jest dobre posunięcie w perspektywie jesiennych zakupów maszyn? Będę wdzięczny za jakieś cenne rady jak to najlepiej zrobić ,żeby US mi się do tyłka mi się nie dobrał. (czy po założeniu działalności gospodarczej z różnicowania istnieje możliwość rozszerzenia działalności, bo chce się jeszcze zająć agroturystyką). Trochę się tych pytań nazbierałoJ

#2779 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 20:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Odnośnie vatu czy to jest dobre posunięcie nie pomogę, po prostu nie wiem co w gospodarstwie mlecznym generuje obroty i w jakiej skali, a nawet takie gospodarstwa różnią się od siebie więc to sam musisz stwierdzić co się bardziej opłaci.
Na pewno w pewnym stopniu udało by się odliczać vat z gospodarstw rodziców. Nawóz jak i ON jesteś w stanie wykorzystać w proporcji 100% - na 15ha za równo jak i 200% na 15ha.
Nic nie stoi na przeszkodzie ze str. ARiMR do poszerzenie działalności gospodarczej o dodatkowe funkcje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2780 Share lukaszejro

lukaszejro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:mleczarstwo

Napisany 30 styczeń 2013 - 20:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Odnośnie zwrotu watu. chcąć odzyskać wat z ON muszę mieć na siebie zarejstrowany ciągnik ? Czy wystarczy jakaś umowa między mna na ojcem?