Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2741 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 14:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wielki dzieki dzięki i chyba w US muszę złożyć dwie takie deklarcje jedna dla firmy a druga dla gospodarstwa, i jescze jedno czy jak założę firmę w styczniu np 15 to maszyny mogę kupić już w styczniu czy w lutym.

Edytowany przez MARAKAM, 11 styczeń 2013 - 14:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 17:24
  •  

#2742 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 16:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej zapytaj się o to w swoim US, bo do tematu są bardzo różnorodne podejścia, ale zgodnie z ustawą o VAT możesz sobie rozliczyć zakup w bieżącym okresie rozliczeniowym oraz w dwóch kolejnych, czyli moim zdaniem możesz śmiało kupować w styczniu, tylko zapoznaj się raz jeszcze ze zobowiązaniami z umowy

#2743 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 15:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam :) chciałabym się dowiedzieć w jakim czasie od rozpoczęcia działalności można dostać zwrot vatu? czy jest na to potrzebny jakiś okres trwania działalności czy nie ma to znaczenia?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2744 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 16:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej o zwrot możesz składać nadrugi dzieni od zakupu bo raz do roku możesz pisać o zwrot w ciongu 25 dni

#2745 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 09:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Co wpisujecie w ankiecie monitorującej w miejsce wskaźniki finansowe ? Czy ktoś miał dochód po odliczeniu kosztów operacji przy kredycie na całą kwotę. Mi wychodzi dochód 0,00zł czy to mam wpisać ?

#2746 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 11:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wpisujesz w tym polu wartość przychodów pomniejszoną o koszty, czyli 0

instrukcja:
http://www.arimr.gov..._311_040210.pdf

#2747 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 18:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej siema koledzy!! małe pytanko- lista z 11.01.2013 i wskoczyłem na zieloną liste w jakim czasie moge spodziewac sie odezwu z ARIMR???? oddział wielkopolski !!! i drugie pytanie czy to mozliwe zeby znajomy który ma nr 9xxx dostał wezwanie do uzupełnień, bo tak mi mówił i nie wiem czy mnie wkreca czy nie ??? pozdrawiam

#2748 Share therider

therider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ile czasu trzeba być ubezpieczonym w krus-ie bo ja mniałem 8 miesięcy a podobno trzeba było mieć co najmniej 12?
Babka z ODR-u nic mi o tym nie mówiła,a wniosek odrzucili :( .

#2749 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 15 styczeń 2013 - 09:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej tak, trzeba było być co najmniej od roku w KRUS

#2750 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 09:56

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej w dniu składania wniosku czy w czasie jego rozpatrywania? a np. jako uczen/student byłem ubezpieczony w krusie i mialem rente po ojcu to takze jest to jakos moze inaczej intenpretowane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2751 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 15 styczeń 2013 - 12:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej w dniu składania wniosku,miałem podobny przypadek też byłem uczniem/studentem ale nie opłacałem żadnych składek i mogłem zapomnieć o różnicowaniu,dlatego ojciec na siebie to wziął ale nie wiele to dało.a jezeli chodzi o korzystanie z renty ojca to mi się wydaje ze w niczym ci to nie pomoże,ale musisz się popytać albo niech ktoś mądrzejszy się wypowie w tej sprawie.

#2752 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 18:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej witam dziękuje za odpowiedz ale mam jeszcze jedno pytanie . Otóż podpisaną mam już umowę i teraz będę ją realizować tylko że w umowie kwota ciągnika wynosi 122 tyś. netto a ja chcę kupić taki za 150tyś. netto czy jest możliwość zrobić taki aneks? ( z maszyn już nic nie mogę obciąść)

#2753 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 20:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Możesz zrobić aneks, resztę kwoty dołożysz ze swoich. Nie będzie to kwota refundowana.

#2754 Share lucjano

lucjano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 10:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam,
zgodnie z listą z 11.01.2013 ojciec załapał się do programu. We wniosku wskazał ciągnik, pług oraz agregat uprawowy i tu moje pytanie czy można wymienić ten agregat na podorywkowy gdyż uprawowy został już zakupiony w ubiegłym roku? A może jest możliwość rozliczenia maszyny zakupionej wcześniej?
Pozdrawiam

#2755 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 11:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej aby zmienić rodzaj maszyny musisz wystąpić z prośbą o zmianę treści umowy (aneks), teoretycznie możesz rozliczyć już zakupioną maszynę - musisz porozmawiać ze sprzedawcą, czy jest w stanie przeprowadzić taką operację, abyś miła świeżą fakturę zakupu

#2756 Share agroszymon

agroszymon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 23:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam wszystkich rozgoryczonych bo takich tu najwięcej :)
Też skorzystałem z tego programu i mam już podpisaną umowę (od początku byłem na zielonej liście), jeszcze jej nie zrealizowałem. Przebrnąłem też przez multum poprawek, wniosek i BP robiłem sam i uczyłem się na błędach. Kilka rzeczy, moim zdaniem ważnych dla przyszłych i obecnych beneficjentów:
1. Nie zawężajcie sobie skali kupowanej maszyn np ciągnik 80-85KM lepiej od razu napisać 70-100 i później decydować. To samo dotyczy ceny: lepiej we wniosku i ofercie zawyżyć i wykorzystać maks 100 tys. netto niż później dokładać ze swoich.
2. Też mnie zrobili w .....ja z tym Vatem, chciałem pozostać na ryczałcie a z tego co widze będzie trzeba rozliczać sie na zasadach ogólnych. Rozważam zapłacenie vatu z maszyn i pozostanie na ryczałcie, myśle że tak można.
3. Dla wszystkich z białej listy jest nadzieja bo jak ogłoszą nabór na modernizacje to 50% ludzi ucieknie z tego programu bo wcale nie jest taki różowy, a do tego jak zrobi sie szum z tym Vatem to nawet Ci z zielonej listy i z umowami podpisanymi zrezygnują bo będą chcieli pozostać na ryczałcie, na przesunięcie środków nie ma co liczyć bo tych z poprzednich naborów na modernizacje też zostawili na lodzie i mogą sobie jeszcze raz wnioski składać :)
4. co do poprawek to przed podpisaniem umowy sporo ich zrobiłem
pozdrawiam i powodzenia

#2757 Share e2visionamd2

e2visionamd2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 01:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a czy można przesunąć termin przedstawienia faktury za zakup maszyny bo mam mały poślizg z płatnościami i nie wiem czy dam rade spłacić całą maszynę. Proszę o szybką odp będę bardzo wdzięczny. Jednym słowy czy mogę zmienić termin złożenia wniosku o płatność aniżeli jest to zapisane w umowie? wyczytałem , że można wnioskować o przedłużenie tego terminu nawet o 6 miesięcy ale powyżej miesiąca trzeba uzasadnić dlaczego albo inne rozwiązanie to złożyć niekompletny wniosek lecz czy jeśli mam tydzieńdo ostatecznego terminu otrzymam odp. z arimr o możliwość przedłużenia terminu? ktoś na forum korzystał z takiej opcji ?

Edytowany przez e2visionamd2, 19 styczeń 2013 - 09:24.

#2758 Share toperz

toperz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 08:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej witam. mam wniosek do uzupelnienia i malo czasu , czy mogl by ktos przeslac przykladowo wypelniony kompletny wniosek (oczywiscie bez danych osobowy) pierwszy raz mam do czynienia z tymi rzeczami i bardzo by pomoglo . toperz69@o2.pl. aa gory dzieki

#2759 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 10:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej e2visionamd2 musisz napisać wniosek o przedłużenie: ja to napisałem tak (oczywiście wymagali ode mnie poprawienia Ekonomicznego Planu Operacji i wniosku - w piśmie przewodnim wypisałem strony)

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

(adres Agencji)

Sprawa:
Prośba o przedłużenie terminu realizacji operacji zawartej w umowie Nr ..........................................

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wydłużenie terminu realizacji całości operacji zawartej w umowie Nr.................................... w dniu 01.01.2012 r. w Warszawie do dnia xx.xx.201x r.

Prośbę swa motywuję tym, że nie jestem w stanie w wyznaczonym w umowie terminie zakupić sprzętu z powodu opóźnień w dostawie ze strony producenta maszyn.

Załączniki:
Wniosek o pomoc finansową:
-pkt. 15 – Planowany termin zakończenia etapu (miesiąc/rok)
Ekonomiczny Plan Operacji:
- str. 6/10
- str. 9/10
- str. 10/10

Program już rozliczyłem i już dostałem zwrot z Agencji.

Edytowany przez semos, 19 styczeń 2013 - 10:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2760 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 21:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a ile wkońcu wracają tego vatu - 23% czy 18% ? bo taką plotkę słyszałam i nie wiem co o tym myśleć...