Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2721 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 23:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Tak, zgadza się. Chodziło mi o samą formę zdania. Mój cel to wzrost konkurencyjności i zatrudnienia. Z tym że w pierwszej wersji napisałem co osiągnę i miałem to do poprawy a z instrukcji wywnioskowałem iż muszę dopisać dzięki czemu to osiągnę. Post kolegi maly2306 rozwiał moje wątpliwości. Po za tym cały czas borykam się z mikro a nie różnicowanie, ale w właściwym temacie nie ma zbyt dużej popularności więc piszę tu. Jutro jadę do W-wa i mam czekać aż prowadząca znajdzie dla mnie czas. Mam nadzieję że znajdzie by przejrzeć czy niczego już nie brakuje, a termin drugich poprawek mija już 27.12. Trzymajcie kciuki ;)

,,Wzrost konkurencyjności poprzez świadczenie nowego rodzaju usług dla mieszkańców terenów wiejskich, oraz utworzenie dodatkowych miejsc pracy dzięki zakupowi ..... ''

wygląta to dokładnie tak jak powyżej.

Edytowany przez damianzbr, 20 grudzień 2012 - 23:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 22:09
  •  

#2722 Share as801

as801

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 01:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam, mam pytanie odnośnie kontroli w różnicowaniu pozarolniczym- jak wygląda, co kontrolują, po jakim czasie jest kontrola po złożeniu wniosku o płatność, o co chodzi w kontroli krzyżowej. Z góry dziękuję za informacje.
+1pkt. za ortografię!

Edytowany przez danielhaker, 26 grudzień 2012 - 21:01.
błędy

#2723 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 10:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej k***a ludzie nauczcie się pisać poprawnie, jak czytam post as801 to się zastanawiam jak sie pisze kontrola :wacko: :wacko: byk na byku i bykiem pogania. I to się tyczy nie tylko kolegi powyżej. Wpiszcie w google wyraz i zobaczcie czy dobrze bo człowiek się cofa w rozwoju jak czyta takie byki!.
Do meritum: u mnie były 2 osoby, pan i bardzo bardzo fajna pani :wub: normalnie było na kim oko zawiesić. Posprawdzali maszyny z wnioskiem, wypełnilismy papiery, stwierdzili ze jestem jedynm facetem, który czyta co podpisuje, sprawdzili książkę i porobili zdjęcia, że płace podatki, i pojechali. Był piątek koło 17 więc im się spieszyło a i tak się zeszło koło 40 minut. Ot i cała kontrola.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2724 Share kowal995

kowal995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/channel/UCRqsl0YfKFfL_g_wLFqDO4A zapraszam na mój kanał yt

Napisany 26 grudzień 2012 - 20:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W pełni zgadzam się z kolegą wyżej, niektóre przeglądarki mają opcje podkreślania błędów i na coś są te czerwone linie pod wyrazem. Jeszcze te spacje (po każdym wyrazie robi się jedną) przez to ciężko się czyta i zniechęca do odpowiedzi. A interpunkcja to dla niektórych czarna magia albo nic nieznaczący znaczek.

Edytowany przez kowal995, 26 grudzień 2012 - 20:52.

#2725 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 13:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam, ja mam pytanie odnośnie wypełniania ankiety monitorującej. Płatność otrzymałem 11.2011 czy agencja wyśle do mnie tą ankietę czy sam muszę jej szukać i wysłać do ARiMR i co się w niej wpisuje?

#2726 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 22:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej to ankiete wysyłasz od 1-01-2013 do 31-01-2013

#2727 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 22:28

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej to co rok sie wysła czy po drugim roku dopiero

#2728 Share LukiT6030

LukiT6030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 19:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy u was też przed zaproszeniem na podpisanie umowy był wizytacja z agencji???

Edytowany przez LukiT6030, 03 styczeń 2013 - 19:18.

#2729 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 20:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mi ankieta teraz przyszła sama, w drugim roku.

#2730 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 20:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja na nią czekam , powinna przyjść na dniach skoro mam ją złożyć do końca stycznia .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2731 Share snatchone

snatchone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 12:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej poszukuje osób które udzielą mi cennych wskazówek odnosnie rozliczania się na podwójnym KRUSie oraz rolnik Vatowiec. Prosze osoby znające temat o informacje w tej sprawie na forum lub na priv.
Z góry dziękuje.

#2732 Share patryk3512

patryk3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:39

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie ile procent podatku wystawiacie na fakturach na usługi rolnicze?

#2733 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 10:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej 8%

#2734 Share patryk3512

patryk3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 11:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzieki,bo u mnie w biurze rachunkowym zdziwili sie jak przyniosłem im fakture za usługi rolnicze na 8% i kazali zmienić na 23% no i mnieli sie upewnić,Widze że chyba czas zmienić biuro rachunkowe niestety.

#2735 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 14:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej zależy jaka to usługa, są rożne stawki - również 23%, więc jesli biuro rachunkowe na taką wskazało to proponuję się trochę oczytać w temacie vat

#2736 Share patryk3512

patryk3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 15:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Tak ale z tego co kojarze 23% jest na usługi pozarolnicze takie jak np transport.A w moim przypadku usługa którą wykonywałem była orka. http://gminabocki.pl...start&Itemid=53. na dole artykuły tabelka ze stawkami podatku:)

Edytowany przez patryk3512, 08 styczeń 2013 - 15:31.

#2737 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 17:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wszystko zależy od zdefiniowania usługi dokonuje się gp niestety na podstawie klasyfikacji GUS i już dla wynajmu maszyny bez obsługi jest stawka 23% (z obsługą 8%), także wszystko musi pozostawać w zgodzie z klasyfikacją i kodem wskazanym we wniosku

#2738 Share patryk3512

patryk3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 20:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Już dzwonili do mnie z biura i jest 8% czyli sie tu nie myliłem:)

#2739 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 11:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Chciałbym zasięgnąc opini praktyków w tym temacie: Podpisałem umowę na Różnicowanie, teraz mam założyć firmę w UG lub przez internet, następnie w US wybrać forme opodatkowania (oczywiście VAT na zasadach ogólnych, przecież chodzi o zwrot Vatu), następnie sprzedawca ma mi wystawic fakture na maszyny, i mam za nie zapłacić przelewem, mam pytanie czy w dowodach rejestracyjnych macie wpisane nazwe firmy czy swoje dane osobowe, i kiedy informowaliście KRUS o załozeniu firmy czy jest na to jakiś okres czasu. Jak coś by było nie tak w moim toku myślenia to proszę o uwagi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2740 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 13:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej w dowodzie rejestracyjnym masz dane właściciela jednobrzmiące z danymi nabywcy na fakturze, a dane na fakturze winny być takie same jak we wniosku o wpis do CEIDG najprościej jest nazwać przedsiębiorstwo swoim imieniem i nazwiskiem, KRUS podobnie jak US otrzymuje wszystkie potrzebne informacje z CEIDG, ale do KRUS warto przedzwonić czy wszystko jest ok, a do US trzeba się pofatygować i złożyć VAT R oraz NIP (nie pamiętam teraz który)