Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2641 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 14 listopad 2012 - 20:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Agencja ma przedział 75-100 KM więc ze zmianą nie powinno być problemu, mieliśmy analogiczną sytuację wpisany był przedział 75-90 i też zwiększaliśmy, wystarczyła tylko pisemna informacja o podniesieniu mocy. Problemy by były gdybyś chciał traktor z innego agencyjnego przedziału np. 102KM

Edytowany przez donborys, 14 listopad 2012 - 20:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 12:16
  •  

#2642 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 21:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej co to za agencyjny przedział? jeśli maszyna jest niezgodna ze specyfikacją wskazaną w ZRF proponuję wystąpić z prośbą o zmianę treści umowy i podpisać aneks

#2643 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 14 listopad 2012 - 21:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej w naszym przypadku nie był potrzebny aneks tylko notka z informacją, że zmieniamy przedział z 75-90 na 75-100. Kobieta właśnie tłumaczyła, że agencja ma swoje przedziały, jeden z nich to właśnie 75-100 i jak się robi zmiany w zakresie jednego przedziału to nie ma potrzeby aneksowania, wystarczy tylko notatka. Być może jest to indywidualna interpretacja, ale umowa podpisana więc wszystko powinno być dobrze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2644 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 21:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No dobrze ale czy można aneksować umowę jeśli była już jedna zmiana podczas poprawek w ZRF

#2645 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 23:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej oczywiście, ale już po podpisaniu umowy

#2646 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 15:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czy korzystając z programu różnicowania trzeba póżniej po założeniu firmy opłacać składkę zus ?

#2647 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 19 listopad 2012 - 16:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie, pod warunkiem, że przed założeniem firmy przez 3 lata opłacało się KRUS, a prowadząc firmę nie przekroczy się progu dochodowego.

#2648 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 16:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej opłacałem krus jako rolnik 1,5 roku przed powstaniem firmy wczesniej byłem na studiach zaocznych i technikum więc będę musiał opłacać zus ?

#2649 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 16:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Na to wychodzi. Ewentualnie podaj termin realizacji za 1,5 roku i dopiero po upływie 3 lat bycia na KRUS załóż działalność.

EDIT: Od czego trzeba zacząć w sytuacji zmiany wszystkiego?
Wniosek złożony na maszyny warsztatowe, wulkanizacyjne i budowa hali. Obecne PKD działalności to handel częściami i pod takie też był złożony wniosek.
W drugich poprawkach trzeba dostarczyć między innymi wszystkie dokumenty związane z budową, lecz pozwolenia brak. Odmówili mi pozwolenia na budowę hali przeznaczonej pod działalność gospodarczą na terenach rolniczych.

Więc postanowiłem świadczyć usługi rolnicze. Czyli będzie zmiana PKD, zmiana wszystkich maszyn wykazanych w pierwszym BP i w pierwszych poprawkach. Do kogo muszę to zgłosić, kiedy i jakim pismem? Wraz z poprawkami, czy jakieś aneksy? Do prowadzącej czy do dyrektora?

Prowadząca nie chce udzielić mi takich informacji ponieważ jest zbyt zajęta i radzi samemu szukać rozwiązania. Tyczy się mikroprzedsiębiorstw (różnicowanie i mikro raczej w tej kwestii niczym się nie różnią) a pytam w tym temacie bo tamten nie cieszy się zbyt wielką popularnością, myślę że się nie pogniewacie.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowany przez damianzbr, 19 listopad 2012 - 16:55.

#2650 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 17:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej już mam założoną firmę i zamówiony sprzęt więc odpada jak różnią się minimalne stawki w zusie a krusie? za 1,5 roku gdy minie 3 lata będę mógł przejść na krus ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2651 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 listopad 2012 - 17:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Powiem ci krótko umoczyłes na całej lini to co wziołes dofinasowania to połowe oddasz zusowi przez 5 lat !!!!!!! Jak wejdziesz w zus to juz zapomnij o krusi chyba ze zlikwidujesz dziłalnosc ale to dopiero po 5 latach. Teraz z automatu wywal cie z KRUS na ZUS. pierwsze 2 lata po jakies 350zł miesiecznie ! a Kolejne 3 lata po około 900zł miesiecznie a KRUS miałbyś około 600zł na kwartał. Takie sa włąsnie skutki jak sie nie pomyśli o pewnych konsekwencjach.

#2652 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 19:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @cipekfan69 a miałeś jakieś grunty jak byłeś na studiach? może wyciągniesz jakiś staż wstecz, inaczej pozostaje ZUS przez 2 lata możesz liczyć na preferencyjną stawkę, przy pełnej składce to już duże koszty, więc proponuję poszukać pracy

@damianzbr niestety nie ma obecnie możliwości zmiany kodu PKD (tzn teoretycznie jest to możliwe, ale wyłącznie w szczególnych przypadkach, jeśli chcesz interpretację w tej sprawie napisz na PW), w tym przypadku proponuję wybudować halę w celach rolniczych i wykorzystywać ją do prowadzenia działalności rolniczej, przy właściwym nazewnictwie nie zorientują się ani w ARiMR ani w UG

#2653 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 22:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Powiem ci krótko umoczyłes na całej lini to co wziołes dofinasowania to połowe oddasz zusowi przez 5 lat !!!!!!! Jak wejdziesz w zus to juz zapomnij o krusi chyba ze zlikwidujesz dziłalnosc ale to dopiero po 5 latach. Teraz z automatu wywal cie z KRUS na ZUS. pierwsze 2 lata po jakies 350zł miesiecznie ! a Kolejne 3 lata po około 900zł miesiecznie a KRUS miałbyś około 600zł na kwartał. Takie sa włąsnie skutki jak sie nie pomyśli o pewnych konsekwencjach.

Kolego Ciebie to powinni od razu w 4 litery kopnąć i wypier... z tego programu, bo ty od razu zakładasz kombinowanie, krus a nie zus, i z tego co piszesz wynika, że wogóle nie bierzesz pod uwagę rozwoju firmy, tylko kombinowanie aby nie przekroczyć kwoty zapłaconego podatku. A to oznacza "ręczne sterowanie" dochodami tzn. nie pisanie faktur lub ich zaniżanie. Bo jeśli interes będzie szedł dobrze to przejście na zus jest nieuniknione. I właśnie przez takich kmbinatorów ARiMR zaostrza kontrole np poprzez prównywanie faktur z liczbą godzin jakie maszyna ma przepracowane. Jeden znajomy już ma poważne problemy z uzasadnieniem dlaczego maszyna ma przepracowane 2000 h a z faktur wynika 800 h. Chyba skończy się to dla niego nieprzyjemnie tzn. zwrotem cześci dotacji, teraz mają mu tylko wyliczyć jaka to będzie część.

#2654 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 22:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej na farmerze publikowali swojego czasu stanowisko ARiMR dotyczące wykorzystywania sprzętu zakupionego z różnicowania we własnym gospodarstwie, otóż wynikało z niego, iż nie ma przeciwwskazań do pracy we własnym gospodarstwie w okresach między świadczonymi usługami, więc godziny to nie problem odnośnie do kontroli ARiMR, ale już z US może być dużo gorzej, jeśli ARiMR podważa realizację celu to sankcja zawsze wynosi 100%

#2655 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 01:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a gdybym w krusie opłacił 1,5 roku gdy się uczyłem?

#2656 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 08:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @jan77 raczej nie masz racji. Maszynę można wykorzystywać w swoim gospodarstwie bez żadnych konsekwencji.
Ważne żebyś reklamował się, wykonywał usługi i miał firmę przez 5 lat. A ile ty będziesz wykonywał tych usług to inna sprawa.
Twój znajomy to na pewno z zróżnicowania?
Pytanie pod jaką działalność. Bo są programy że nie można maszyny wykorzystywać w własnym gospodarstwie, więc najpierw spytaj się z jakiego proglamu skożystał.
Koło mnie to masę rolników wzięło z zróżnicowanie i nikt żadnych problemów nie ma. Nawet spółdzielnie pobrały.

#2657 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 12:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja sie kontroli nie obawiam :) firma sie rozwija ale nie koniecznie w kierunku usług rolniczych :) Choc wystawiam faktury po 30tys netto miesiecznie to i tak w dochodwym jestem na zero lub minus wiec na krusie jescze troche pociagne. A swoje mądrości zachowaj dla siebie. Powiedz mi jaki sens ma branie dofinansowania jak pózniej oddajesz je w 50% Zus-owi ? Prowadzenie dziłalności w terazniejszych czasach bez liczenia kombinowania na różne możliwe zgodne z prawem sposoby przynosi raczej straty niz zyski. Zus tylko na ciebie czeka zakładaj dzałalność i im płac, ja na razie nie mam zamiaru :)

#2658 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 12:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej tak dla wiadomości innych można opłacić składki wcześniejsze krusu jeśli nie nie odprowadzało się w okresie za który chcemy zapłacić składek do zusu

#2659 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 19:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ale czy pytałes czy to wystrczy aby zostac na krus po załozeniu działalnosci ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2660 Share LukiT6030

LukiT6030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 20:28

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A czy do okresu ubezpieczenia w KRUS liczy się okre ubezpieczenia jako domownik? 1,5 roku byłem ubezpieczony jako domownik i prawie 2 lata jestem ubezpieczony jako rolnik wiecz lącznie jestem 3 lata i mogę podwójny KRUS opłacać! poprawcie mnie jak się mylę.