kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

slonju77    56

Witam ,mam pytanie czy zwrot 50 procent kwoty zakupu nowej maszyny np.koparkoładowarki to jest od kwoty netto czy jest to 50 procent od kwoty brutto czyli z vat,i czy  ktoś wie kiedy bedzie nowy nabór na to działanie z góry dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Netto. Nie wiadomo kiedy ruszą nabory.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Chciałbym się podeprzec kredytem kupujac maszyne z różnicowania ,jak wygląda sytuacja z kredytowaniem najpierw decyzja ARiMR i dopiero kredyt czy najpierw kredyt i dopiero decyzja ,jesli ktos korzystał z kredytu to bardzo prosze o podpowiedzi jak przebiega procedura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Procedur żadnych nie ma. Kupujesz, składasz wniosek o płatność. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Netto. Nie wiadomo kiedy ruszą nabory.

 

Freetaxi a orientujesz się czy po podpisaniu umowy można jeszcze zrezygnować bez żadnych konsekwencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Możesz zrezygnować, bynajmniej tak było zapisane w mojej umowie, rezygnacją jest również brak złożenia wniosku o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

A jaką firmę założyłeś? Po jakim czasie Agencja przelała pieniądze? Jesteś na vacie czy ryczałt? Ew po jakim czasie skarbówka zwróciła Ci kase? Jakaś kontrola z Agencji po złożeniu wniosku o płatność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Agencja nie wypłaci pieniędzy bez kontroli czy to różnicowanie czy modernizacja, agencja przelała po 4 miesiącach, vat po 25 dniach, jestem na vacie, w ciągu roku na vacie zarabiam średnio 40 tysięcy także jestem mocno na plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

A od kiedy to na Vacie się zarabia i w jaki spsób ,chyba można coś zaoszczędzić będąc na Vacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

I dodatkowo jak sprzedajesz to naliczony vat trzeba przecież oddać, także jak kolega wyżej napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak dla mnie to jest zarabianie a nie oszczędzanie skoro na ryczałcie nie miałem tego dochodu a teraz mam oczywiście rozmawiamy o firmie na gospodarstwo(mleko ma mniejszy vat niż reszta artykułów przez co zawsze jestem na +), bo to pytanie chyba nie było o różnicowanie bo raczej się nie da założyć firmy usługowej która byłaby ryczałtowa(chyba że się mylę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To powinni ci wprowadzić dochodowy od zarobionej kwoty na VATcie. Ale głupoty bredzisz, zarabiasz na VAT, co lewe faktury załatwiasz i masz zwroty lewego VATu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeśli z mleka mam za 50 tys. zł. vatu 5% czyli około 2,5 tys. a za zakupy, gdzie większość ma vat 23% czyli dajmy na to 6-7 tys. Vatu to 4 tysiące wpływa na moje konto co miesiąc, jak dla mnie to jest zarabianie, oszczędzanie, zwrot tego co zapłaciłem, przez 4 lata nigdy nie musiałem nic oddać do us, tylko niestety, trzeba inwestować jak będziesz odkładał całą wypłatę na koncie na "czarną godzinę" to ci się to nie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

  bo raczej się nie da założyć firmy usługowej która byłaby ryczałtowa(chyba że się mylę)

 

tak mylisz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

Witam, mam takie zapytanie ojciec korzystał w 2012 z róznicowania co trzyma go do maja 2017. czy może przejsc na rente i pozostawic sobie działalność czy musi czekac do konca tego czasu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mam problem.

Mamy wziętą dotacje na działalność usługi rolnicze zakupiony ciągnik, przyczepa, opryskiwacz. Czy agencja może mieć coś  przeciwko temu aby tę działalność rozszerzyć o usługi komunalne (odśnieżanie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ponoć można. Na pisma z zapytaniem agencje nie odpowiada, ale z nieoficjalnych źródeł wiem że można. Trzeba tylko wypełniać zobowiązanie z umowy, tzn. że nie możesz nagle zaprzestać pryskać usługowo a w zamian odśnieżać, tylko musisz mieć fv za pryskanie no i dodatkowo możesz mieć odśnieżanie.

 

Gdybyś miał to na piśmie koniecznie się tym podziel, wiele ludzi będzie mogło spać spokojniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Czy komuś minęło już 5 lat od otrzymania pomocy i podzieli się informacjami czy miał jakąś kontrole czy wywiązał się z biznesplanu i ewn. czego się czepiali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/premie-na-rozpoczecie-dzialalnosci-pozarolniczej-w-nowym-prow,50544.html >> wyczytalem tam ze by otrzymac taka pomoc musze miec gospoarstwo o wielkosci ekonomicznej do 15 tys euro, a jesli to przekraczam to co moge zrobic zeby sprobowac sie zalapac na ta dotacje?? idzie to jakos obejsc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

  Na pisma z zapytaniem agencje nie odpowiada,

 

Odpowiada. A przynajmniej mi odpowiedziała. Co prawda po 3,5 tygodniach ale odpowiedzieli. Wysłać z białą kartką, i po 2 tygodniach dzwonić dzwonić dzwonić gdyby się okazało, że zapomnieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mógł byś podesłać skan na email. Może być zakryty adres i odbiorca oraz nr. umowy. Był bym wdzięczny.

 

No i do której rejonowej wysyłałeś? Bo ja do W-wa.

I aby nie trzymać w niepewności co odpowiedzieli? Można dopisać inne dodatkowe PKD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj