Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2581 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 09:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej pół biedy jeśli to biura rachunkowe podpowiadały takie rozwiązania, teraz będzie kogo wyczochrać, ewentualnie teraz można robić korektę i rozliczać vat przez 5 kolejnych lat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 11:47
  •  

#2582 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 10:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Żadne biuro podatkowe nie odpowiada za żadne swoje lub innych błędy. Zawsze klient jest wzywany do US. Potem jedynie poprzez porozumienie bądź sprawę cywilną można dochodzić odszkodowania od biura rachunkowego.
Tutaj jak ktoś napisał US źle interpretowały ustawę, więc jedynie do nich można mieć pretensje

Edytowany przez PL01, 30 wrzesień 2012 - 10:22.

#2583 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 03 październik 2012 - 20:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie takie oto pytanie. Jak liczę amortyzację w projekcji (EPO) a realizację mam na 2013r to mam ją liczyć na 4 lata czy jak ?? podobnie ma się z obsługą zadłużenia.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2584 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 03 październik 2012 - 20:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jeżeli swój biznes rozpoczynasz z dniem 1 stycznia 2013 to oblicz do 2016 r.

#2585 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 03 październik 2012 - 20:28

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A co jeżeli w maju ?? Guru chce wszystko do 16 roku.

#2586 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 03 październik 2012 - 20:39

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

mam maly problem;/
dzwonil opiekun w sprawie poprawek i powiedzil mi ze przyczepa rolnicza moze nie przejsc i ze samo... zworzenie zborza podczas zniw to troche za malo i trzeba pod cos jeszcze ja podciahnac...(pod jakas jeszcze usluge) podpowiedzcie cos co mam dopisac bo nie mam pojecia.
biore ciagnik przyczepe agregat pozniwny, plog i agregat siewny

witam to jakas dziwan ta pani bo umnie przyczepa pszeszła bez niczego
tylko mi tu nie dawaci zaraz % za cytowanie

Edytowany przez maniek20, 03 październik 2012 - 20:40.

#2587 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 07 październik 2012 - 17:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej witam Mam takie pytanie! w wrzesniu 2011podpisalem umowe z arimr firme postanowilem otworzyc z dniem 1. 07 .2012 i tak zrobilem Firme rozliczam w vatu a gospodarstwo pozostawilem na ryczalcie( w czerwcu 2012 przed otwarciem upewnialem sie w us czy tak mozna i mozna) zakupilem sprzet w lipcu 2012 na firme i zwrot vatu na koniec pazdziernika ! w zeszlym tygodniui mialem kontrol z us i sie okazalo ze w czerwcu zmienil sie przepis odnosnie vatu i jesli chce miec firme na vacie rowniez gospodarstwo musze miec na vacie !!!! do tego kontrolerzy stwierdzili ze musze sie rozliczyc z gospodarstwa wstecz za lipiec sierpien itd jest mi to nie na reke poniewaz mialem sprzedaz a nie mialem kosztow i jestem troche do tylu!!! czy kos moze slyszal o tym ze ten przepis sie zmienil ???? ksiegowa dzwonila do us i tez jej to potwierdzili ale chcialbym wiedziec czy ktos moze jest w podobnej sytuacji ????

#2588 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 07 październik 2012 - 17:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Przeczytaj kilka stron wstecz. Wszyscy tak mają.

#2589 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 07 październik 2012 - 19:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej polak mysli po szkodzie wystarczylo zadzwonić do us jak kupowales i wszystko było by jasne

#2590 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 07 październik 2012 - 21:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej w tym przypadku obciążyłbym księgową, gdyż to zasadniczo jej obowiązek aby rozliczać vat zgodnie z prawem, żadna zmiana przepisów nie miała miejsca; zmienia się jedynie podejście US do tematu usług rolniczych, pocieszające lub nie jest jedynie to, iż w podobnej sytuacji jest wielu beneficjentów tego działania, jednak niewielu jest jeszcze świadomych problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2591 Share junior1981

junior1981

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 październik 2012 - 21:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam jestem tu nowy, mam już podpisaną umowę z agęcją i moje pytanie, czy jak będę miał firmę na wacie to gospodarstwo też musi mieć na wacie

#2592 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 11 październik 2012 - 07:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Poczytaj z 5 postów wyżej.

#2593 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 11 październik 2012 - 08:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @junior1981 jeśli będziesz prowadził działalność pod kodem zakwalifikowanym przez ustawę o VAT do działalności rolniczej to gospodarstwo musisz rozliczać na zasadach ogólnych

#2594 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 15 październik 2012 - 19:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam pytanie, co wpisywaliście w zapytaniach ofertowych do rubryki pod tytułem ,,Wybór najkorzystniejszej oferty nastąpi w oparciu o następujące kryteria'' ? Chcę wpisać 1. Cena - 100%. Ale o ile mnie pamięc nie zawodzi spotkałem się z sytuacją w której prowadząca podważyła takie zapytanie. Chyba trzeba było zorganizować sobie inne zapytanie ofertowe zawierające więcej kryteriów na podstawie których będzie się wykonywać wyboru. Czy ktoś orientuje się jak to powinno być, czy ktoś wpisyał tylko jedno kryterium cena100%? Proszę o podpowiedź, bo czas najwyższy się zabrać za poprawki. Z góry dziękuję jak porady.

#2595 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 17 październik 2012 - 07:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zakup w firmie ,,KOKO" ze względu iż firma jest autoryzowanym dealerem firmy XXXX. Firma oferuje serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, prowadzi również sprzedaż części zamiennych. Oferta cenowa tej firmy jest niższa niż oferta innych firm prowadzących taką samą działalność.

#2596 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 17 październik 2012 - 16:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja jeszcze uwzględniałem odległość i doświadczenie serwisu oraz okres gwarancji

#2597 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 17 październik 2012 - 17:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie, czy podpisanie umowy jest wiążące. To znaczy co mi grozi jeśli podpiszę umowę a przed realizacją będę musiał zrezygnować z tego działania ??

#2598 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 17 październik 2012 - 18:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej raczej nic Ci nie grozi o ile nie dostałeś zaliczki

#2599 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 17 październik 2012 - 18:39

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zaliczki nie było. Tylko że paragraf 3 mówi; Beneficjent zobowiązuje się do realizacji operacji , której zakres rzeczowy i finansowy określono w zestawieniu rzeczowo-finansowym operacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2600 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 17 październik 2012 - 18:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ale jedyną karą jest zwrot środków