Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2561 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 20:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeśli biorę jakiś kredyt do tego działania to w koszty finansowe w analogicznie do poszczególnych lat wpisuję sumę kapitału (raty rocznej) i odsetek rocznych.
Na jakim poziomie najlepiej ma wyjść współczynnik NPV, bo mnie wyszło prawie 6000 ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 23:55
  •  

#2562 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 07:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wszystko zgodnie z instrukcją, a najkorzystniejsze są dodatnie wartości NPV

#2563 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 07:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wiem że jest instrukcja. Tylko że w instrukcji pisze, tylko i wyłącznie o odsetkach. Odsetki jest to koszt, który należy uwzględnić, a rata kredytu to nie koszt ?? Bo o ratach czyli o kapitale instrukcja nic nie pisze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2564 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 11:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czyli spłatę kapitału pomijasz, zgodnie z instrukcją

#2565 Share zelziom

zelziom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 21:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam MAM pytania dzis zauważyłem ze lista podniosła się o wiele nr mam nr 53... i zobaczyłem ze jestem juz na zielonej liście . Jak myslicie kiedy będę mógł zrealizować inwestycję ? A i czy działalność można zawieszać ? Bo co będzie jak wejdzie ZUS a tak naprawde ten ciągnik będzie pracował tylko w gospodarstwie ?

#2566 Share reazer

reazer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 07:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wczoraj bylem w sprawie popawek. nareszciesie cos ruszylo (elizowka-lubelskie)

#2567 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 25 sierpień 2012 - 13:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a który masz numer??

#2568 Share reazer

reazer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 19:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ostatni jak patrzylem to bylem 48xx

#2569 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 25 sierpień 2012 - 21:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej To fajnie, ja jestem nie tak dużo dalej bo 51**, ale mój sąsiad jest 37** i jeszcze nie miał z agencji żadnych informacji.

#2570 Share ROBERT37A

ROBERT37A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 22:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mam problem odnosnie planujemy zakup ciagnika i prasy rolujacaej, ale na dobry sprzet jest za mało zwrotu 100000 wiec planuje kupic prase mchale za 120 tys netto czyli wychdzi jakies 147 i ciagniik za jakies 140 tys netto . mam juz podpisana umowe le maszyny sa tam za 200 tys netto wiec czy musze aneksowac czy obejdzie sie tylko oswiadczenie poniewaz do 10 % nie trzzeba nic pisac a powyzej cos podobno trzeba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2571 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 12:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej rzuć okiem na instrukcję, aneks nie będzie konieczny, a z tego co pamiętam wyłącznie wzrost ceny powyżej 10% wymaga dodatkowych wyjasnień

a tutaj artykuł traktujący o wykorzystaniu sprzętu we własnym gospodarstwie http://www.farmer.pl/drukuj/38489.html (zamknijcie okno drukowania i zobaczycie całą treść)

#2572 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 18:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ile czasu mam na założenie działalności po podpisaniu umowy? Bo mi gość powiedział że miesiąc.
Działa już ktoś z Was z tym wszystkim po podpisaniu umowy?

#2573 Share jarsek

jarsek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 20:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kolego przeczytaj swoją Umowę ! Tam wszystko pisze....Tłustym drukiem masz podaną ostateczną datę do złożenia wniosku o płatność.Do tego czasu musisz się wyrobić ..Życzę powodzenia :D

#2574 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 14 wrzesień 2012 - 20:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ile w lubelskim czekaliście na podpisanie umowy od momentu złożenia poprawek??

#2575 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 13:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak myślicie dojdzie do 6000???

#2576 Share reazer

reazer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 19:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mam maly problem;/
dzwonil opiekun w sprawie poprawek i powiedzil mi ze przyczepa rolnicza moze nie przejsc i ze samo... zworzenie zborza podczas zniw to troche za malo i trzeba pod cos jeszcze ja podciahnac...(pod jakas jeszcze usluge) podpowiedzcie cos co mam dopisac bo nie mam pojecia.
biore ciagnik przyczepe agregat pozniwny, plog i agregat siewny

#2577 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 19:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej przyczepę ,,podczep" pod - wynajem sprzętu wraz z obsługą . W biznesplanie przyjmij liczbę godzin wynajmu i wyznacz sobie stawkę zł/godz i bez problemu przejdzie

#2578 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 21:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam.Jak mam wpisane we wniosku "Wynajem ciągnika i maszyn" to czy mogę bez problemu założyć działalność usługową,czy trzeba to jakoś inaczej ująć?
Jakie PKD wy wpisywaliście?

Edytowany przez Eryko, 26 wrzesień 2012 - 21:51.

#2579 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 18:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej 01.61.Z

Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
Podklasa ta obejmuje: działalność rolniczą świadczoną na zlecenie, w zakresie: przygotowania pól do upraw, siewu i sadzenia, pielęgnowania, zraszania, opryskiwania upraw, włączając usługi agrolotnicze, przycinania drzew owocowych oraz winorośli, przesadzania ryżu, przerywania buraków, zbiorów, zwalczania szkodników (włączając króliki) związanego z rolnictwem, utrzymanie terenów rolniczych w dobrym stanie ekologicznym, eksploatację systemów irygacyjnych dla celów rolniczych, wynajem maszyn rolniczych z obsługą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2580 Share jarsek

jarsek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 06:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Coraz więcej rolników dostaje wezwania do US...ze wspaniałą wiadomością że np. dwa lata temu powinni przejść na VAT również z gospodarstwem zakładając działalność rolniczą :wacko: Urzędy Skarbowe powoli nawracają się z mylnej interpretacji ustawy.Nie przyznają się do tego co mówili nawet wczoraj.Niektórzy rolnicy mają kupę kasy i odsetek do zapłacenia ......Co Wy na to ?