Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2521 Share Piotr888

Piotr888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 12:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam wszystkich:) Myślicie ze mogę się nastawiać jeśli brak mi 180 miejsc do zielonej listy, ze załapie się na te pieniążki.??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 03:47
  •  

#2522 Share LukaszT6030

LukaszT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 21:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam, w ostatnich dniach trafiłem na zieloną liste i chciałbym się dowiedzieć paru rzeczy.
Jeśli podpisze umowe to moge z niej bez konsekwencji zrezygnować czy są jakieś niemiłe konsekwencje?
jak podpisze umowe to od kiedy musze mieć zarejestrować firme? Od podpisania umowy czy dowolnie tak aby zakupy już były na firme?

#2523 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 06:48

Jeśli podpisze umowe to moge z niej bez konsekwencji zrezygnować czy są jakieś niemiłe konsekwencje?
jak podpisze umowe to od kiedy musze mieć zarejestrować firme?

Jeśli nie dostałeś kasy to zrezygnować możesz w każdej chwili bez żadnych konsekwencji
Firma musi być zarejestrowana w momencie składania wniosku o płatność, a więc po zrealizowaniu inwestycji

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2524 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 07:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Firma musi być zarejestrowana w momencie składania wniosku, ale chyba przed realizacją inwestycji a po podpisaniu umowy (czyli firma zakupiła środek trwały) !! i to firma tym dysponuje.
Chyba tak ma to wyglądać.

#2525 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 11:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czas oczekiwania na przyznanie wsparcia w moim przypadku to 44 dni od złożenia wniosku o płatność do zaksięgowania środków na koncie

czy ktoś z Was otrzymał od użytkownika Jan77 jakąś informację na temat interpretacji, o której traktował w poście #2510, czy to tylko jakaś prowokacja?

Edytowany przez kissmy..., 18 lipiec 2012 - 13:20.

#2526 Share reazer

reazer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 10:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jest nowa lista. :D:D:D:D
Zielona lista powiekszyla sie o 850 osob.
Obecnie lapie sie 5401 osob.

Ciekawe dlaczego az taki duzy skok...

#2527 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 11:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja się załapałem, i to dlatego że jakieś środki się znalazły. Ale co jak i gdzie to nie wiem.

#2528 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 11:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej zapewne rodzina Sawickiego wypadła z listy,

a wiecie jak wygląda podejście do świadczenia usług w swoim gospodarstwie? i jak w tym kontekście podchodzi ARiMR do zasadności zakupu maszyn w ramach modernizacji?

#2529 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 13:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jak wyglada pogodzenie pracy z róźnicowaniem??
teraz bedac ponad 3lata w krusie i zakładajac działalność przejde na tzw 2krusy a co jeśli poszedłbym do jakiejś pracy?? wtedy przechodze na zus??
idac dalej co gdy zrezygnuje z pracy?? moge ponownie wrócić na 2 krusy czy nie bo nie mam ciagłości przez 3lata?

#2530 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 13:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wszystko wygląda dokładnie tak jak wskazałeś, z działalnością z ZUS już na KRUS nie wrócisz, jeśli chcesz iść do pracy to rozszerz swoją działalność i zawrzyj z ewentualnym pracodawcą odpowiednią umowę zlecenia bądź umowę o dzieło i będzie bardzo klarownie i co najwazniejsze w KRUS

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2531 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 17:24

jak wyglada pogodzenie pracy z róźnicowaniem??
teraz bedac ponad 3lata w krusie i zakładajac działalność przejde na tzw 2krusy a co jeśli poszedłbym do jakiejś pracy?? wtedy przechodze na zus??
idac dalej co gdy zrezygnuje z pracy?? moge ponownie wrócić na 2 krusy czy nie bo nie mam ciagłości przez 3lata?

tak jak pisał kissmy - prowadząc działalność masz dwa KRUSy, jak pójdziesz to pracy to będzie ZUS i już nie wrócisz do KRUSu bez zamknięcia dzialalności, a jak wiadomo, zamknąć nie możesz. Można zawrzeć z ew. pracodawcą TYLKO UMOWĘ O DZIEŁO, umowa zlecenie działa podobnie jak umowa o pracę wyrzyca Cię z KRUS, tak że uważaj. Ale przecież prowadząc dzialalność możesz świadczyć pracę w ramach usługi, czy współpracy (sam nie wiem jak to dokładnie, trzeba księgowego pytać) i wystawiać pracodawcy co miesiąc fakturę, zamiast figurowania na liście płac, wtedy zostajesz na liście płac. Ale pamiętaj NIE UMOWA ZLECENIE.

#2532 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 00:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej to się Wam spodoba: http://interpretacja...zwolnienia.html

jakie dostrzeganie rozwiązanie opisanego problemu (teraz już za późno, ale co można było zrobić)? moim zdaniem należało po otrzymaniu jednej dotacji zmienić dane osoby, na którą jest zarejestrowane gospodarstwo w US, tak aby zarówno US jak i ARiMR pasowały dane na fakturze i już, bo zgodnie z tekstem sprzedawcą usług już mogą być oboje małżonkowie, bez względu na to, na którego jest zarejestrowane gospodarstwo, tylko ciekawe na kogo są rozliczane koszty czy faktury kosztowe też mogą być rozliczane na oboje małżonków czy tylko na tego, na którego jest zarejestrowany vat w US

#2533 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 14:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ku zdziwieniu dzisiaj przyszły poprawki. nr 518x woj warmińsko mazurskie

Edytowany przez bernatziom1996, 07 sierpień 2012 - 17:38.

#2534 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 07 sierpień 2012 - 16:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A jak się sprawa ma w lubelskim, ile trzeba czekać na jakiś odzew od wskoczenia na zieloną?

#2535 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 18:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja dzisiaj dostałem telefon z Arimr z zaproszeniem do podpisania umowy.Północna Wielkopolska.

#2536 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 12:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam. Właśnie dostałem poprawki z tego działania i próbuje to jakoś ogarnąć. Dlatego miał bym parę pytań.
Działanie to świadczenie usług dla rolnictwa. Oczywiście chcę jak najdłużej pozostać w krus-ie.
- Jaką formę opodatkowania jest najkorzystniej wybrać ? I tak prowadząca wniosek napisała że jak ryczałt to amortyzacja wynosi 0. Jak było u was, bo nie rozumiem dlaczego nie występuje amortyzacja.
-Do jakiego pułapu kwotowego zostaje się w krus-ie ?
-Co wpisywaliście w tabelce (koszty działalności objęte operacją - wynagrodzenia i pochodne) ten krus też się tu wlicza ?
- Na jakim poziomie wychodził wam współczynnik NPV przy usługach dla rolnictwa? Bo u mnie wg. prognoz wyszło to dość dużo przez co wylądował bym w zus-ie.

#2537 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 15:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej 1. ryczałt jest to podatek zależny wyłącznie od wielkości przychodu, amortyzacja jest kosztem i w przypadku tej formy opodatkowania nie ma znaczenia, stąd zgodnie z instrukcją http://www.arimr.gov...04.pdf��ostatni akapit na stronie 9 pozycję amortyzacja należy pozostawić niewypełnioną (to instrukcja dla naboru z 2010roku)
2. w KRUS pozostajesz jeśli nie przekroczysz granicznej wysokości podatku dochodowego za 2012 rok będzie to 3011 złotych
3. wpisujesz tu wszystkie koszty związane z utworzonymi miejscami pracy, czyli jeśli będziesz pracował samodzielnie to tylko krus,
4. jeśli przekroczysz kwotę podatku dochodowego 3011zł za 2012 rok to pracownik ARiMR to wychwyci i poprosi o uwzględnienie kosztu ZUS, ja miałem NPV około 9000, jeśli NPV masz za wysoki to ogranicz przychody

Edytowany przez kissmy..., 12 sierpień 2012 - 15:33.

#2538 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 17:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej To NPV musi wyjść na + bo jak wyjdzie na - to operacja jest bez sensowna. I tu się rodzi pytanie. Czy da się tak tą prognozę utworzyć aby pozostać w krus-ie i NPV było na + ?? Bo mi to jakoś nie wychodzi, w prognozach muszę zwiększyć tak dochody że ląduje w zus-ie.

#2539 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 18:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej zmień zasady rozliczania PIT, bo bez amortyzacji faktycznie się nie da

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2540 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 19:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej no dobra, ale jak wskoczę na pit to zamiast opodatkowania ryczałtowego na poziomie 9% jest chyba 19 % pit. I czy jak będę na na pit-cie to nie nie będzie się to kolidowało z pozostaniem na krus-ie ??