kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SOKAN    13

Tablica informacyjna musi być w widocznym miejscu na terenie gospodarstwa rolnego (beneficjenta) i nie musi być koło maszyny czy urządzenia które zakupiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemooo    0

wszyscy mamy jako cel operacji-wzrost dochodu!!!czy jeżeli odliczycie amortyzacje i będziecie ciągle na- to pod koniec działalności agencja nie poprosi o zwrot dotacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario5566    0

Dobre pytanie.Ja po odliczeniu amortyzacji,paliwa ,przegladu ciagnika,przy fakturach wystawionych 6600 jestem 7000 na minusie,jaka bedzie reakcja ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malin    0

No właśnie a składał ktoś ankietę z wartością ujemną? Do kiedy należy osiągną cel operacji czyli wygenerować jakiś dochód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No ja właśnie wczoraj zawiozłem do firmy doradczej tylko nic tam o amortyzacji nie pisałem. Wyszło mi z 8 tys na plusie. Ogólnie to wielka zagadka co z tym robić.Niektórzy prawie nic nie podawają dochodu, albo strate i mówią że agencja im nic nie zrobi. Program trwa aż 5 lat więc tyle czasu w stresie wszyscy siedzą.Młodego rolnika który wydawał się zdecydowanie najprostszym programem pare osób musiało oddać. Procentowych kar też nie mało słyszałem że było. To z tą amortyzacją to musze poprawić?

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malin    0

Ankiete niby należy zrobić zgodnie z instrukcją czyli uwzględnić amortyzację ale np. dealer który robił mi wniosek każe wpisać tylko ogólne przychody bez uwzględniania żadnych kosztów i wyjdzie na plusie i będzie ładnie wyglądało i że on tak już swoim klientom robił. Szkopuł w tym że "ten mój wspaniały doradca" się pod tym nie podpisuje tylko ja! Robił może to ktoś w ten sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemooo    0

dziś dzwoniłem do arimr i powiedziała mi kobieta,że po 4 latach będzie 2 ankieta!Kontrola papierków raczej na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek55    0

Wiecie jak to jest z fakturami które musimy wystawiać po założeniu firmy? Ile ich musi być? Jest jakaś minimalna ilość? Czy np. jeśli wystawię 7-10 faktur, na np. 7tyś to ARMiR się doczepi że za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie ma żadnych wytycznych co do ilości faktur, jeśli już chcesz znać oczekiwania ARiMR to proponuję zadzwonić do BKMu w odpowiednim OR, gdyż niektórzy pracownicy gustują w określonych cyfrach bądź liczbach

 

jak rozliczacie amortyzację przy progresywnej stawce PIT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malin    0

A kto Ci tak powiedział? W instrukcji jest napisane że należy wyliczyć go analogicznie do tabelki 5.1 i 5.2 w EPO czyli należy uwzględnić wszystkie koszty łącznie z amortyzacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

amortyzacja jest kosztem, ale nie pytam w kontekście ankiety lecz praktyki podatkowej, miał ktoś z Was kontrolę z US w zakresie PIT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Od kiedy można dostać z US zaświadczenie do KRUS-u o uzyskanych przychodach z poza działalności rolniczej? Bo trzeba złożyć chyba do końca maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przede wszystkim musisz złożyć PIT, jeśli US będzie łaskaw to takie zaświadczenie wydadzą bez zbędnej zwłoki, według KPA mają na to 7 dni

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson955    14

dziś miałem pierwsza wizytacje z arimr przed wypłata,kobieta najpierw mowiła o tym że mozna u siebie robic ciagnikiem z turem,ale musze wywiazywać sie z biznesplanem ,a potem na koniec powiedziała znow co innego ze musi byc 70 procent mtg potwierdzonych fakturami,to jak to wkoncu jest?strasza tylko bo tak wg mnie to sami niewiedza co maja juz gadać,strasza zwrotem dotacji z odsetkami co jest dziwne w przypadku gdy bede prowadził dzialalnosc a ze tych faktur bedzie mniej niz zakładane bo np niebyło popytu to chyba niepowinno byc tak zle ,pytam kogos kto cos wie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

najważniejsza jest treść umowy zawartej z ARiMR, proponuję zapoznać się z obowiązkami beneficjenta, a dla jasności jak bardzo wymijające są stanowiska ARiMR w tej sprawie polecam cykl (prawdopodobnie 3) artykułów na ten temat:

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/licytacja-wokol-roznicowania,38489.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yale    15

a był lub slyszał ktos o przypadku zwrotu dotacji w przypadku zbyt duzej liczby mtg do wystawianych faktur ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ludzie ale to rynek dyktuje zbyt wienc my do tego nic niem a tym bardziej agencja a jak maszyna nie pracuje to możesz sam nią pracować u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yale    15

no niby jest tak jak mowisz ,ale w tym kraju niczego pewnym byc niemozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dziś dostałem pismo, ze dołożyli znalazło się więcej kasy i rozpatrzą mój wniosek (wcześniej była odmowa ze względu na brak kasy).

W związku z tym mam pytanie. Czy dane zawarte we wniosku muszą być aktualne na dzień dzisiejszy czy na dzień składania wniosku? Bo w tym roku przybyło mi ziemi i pewnie z ta powierzchnią bym się nie załapał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie wiem, być może po weryfikacji wniosków niewykorzystana kasa przechodzi na następnych bo przeglądając listy za każdą aktualizacją przybywa osób na zielonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj