Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2501 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 20:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja jestem na ok 10 000 miejscu i pewna pani z ARiMR powiedziała, że nie ma żadnych szans. Realne szanse są do 5000- 6000 miejsca. Brakuje pieniążków i starają się uwalać jak najwięcej.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 05:29
  •  

#2502 Share juby4

juby4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 21:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zastanów się dziecko co wypisujesz "starają się uwalać jak najwięcej", albo ktoś sie kwalifukuje bo ma dobrze zrobiony wniosek albo nie tu "widzimisie" sprawdzającego nie ma nic do rzeczy. Ale jednocześnie potwierdzam, iż nikt powyżej 5500, nie otrzyzma wsparcia, jeśli minister nie dołoży kasy

Cytowanie poprzedniego posta.
Dziecko? Hmm, ciekawe :)

Edytowany przez murtek3, 04 czerwiec 2012 - 22:38.

#2503 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 21:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej *Juby4 to Ty zaprzeczasz sam sobie. Najpierw dyskredytujesz Murtka a potem parafrazujesz to co napisał, Chyba nie zrozumiałeś jego przekazu...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2504 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 22:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja na ten temat mysle tak: że będą starali sie przesunąc srodki bo duzo kasy jest niewykorzystane z innych dziedzin np. dofinansowania na droge którą oczywiscie nasze władze zrobili ale nie przeszla odbioru i zwrotu nie było ( bo wiadomo jak jest z budową) a wiadomo byle kawałek asfaltu kosztuje kilka grubych baniek:) a do 2013 trzeba zamknąc wszystko co za tym idzie jak najwieksza ilośc róznicowań pozytywnie rozpatrzona = więcej podwójnych krusów i a nastepnie pewnie z 20-25 % przejdzie na zus tak wiec to jest czysty pieniądz dla naszych panów przy korycie i państwa. Oby wszyscy dostali bo te pieniądze zostaną w kraju prawda jest taka że te 100 tys zl dla nas i pare tysiaków dla sprzedawców maszyn to jest nic w porównaniu do kosztów pośrednich ( czyt. podatki, zus, krus,) które zostaną w państwie przez minimum 5 lat:) Wczoraj w Kąkolewie na Zielonym Agro show gadałem z kolesiem i on stwierdził że do końca roku bedzie wiadomo co z tym ale mówi że od 30% do 50% wniosków odleci i dostaną wszyscy pozyjemy zobaczymy kolejna sprawa brak kredytów preferencyjnych np. na ziemie i ostra zima też da o sobie znaki i duzo ludzi bedzie rezygnowac :) i sam nie wiem co o tym myśleć łeb jak sklep a zadnych konkretnych informacji ;/

#2505 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 22:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej 30-50% z całość czy z zielonej listy a ztym ze wszyscy dostaną juz było na jakies konferencji i jakoś juz czerwiec a miało byc wiadomo do konica majaj wszystko

#2506 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 22:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mówił że z całości, wg mnie jest to mozliwe ale zobaczymy

#2507 Share rachal

rachal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 22:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A czy na różnicowanie mońa wziąć paszowóz?

#2508 Share juby4

juby4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 11:09

*Juby4 to Ty zaprzeczasz sam sobie. Najpierw dyskredytujesz Murtka a potem parafrazujesz to co napisał, Chyba nie zrozumiałeś jego przekazu...

Dokładnie zrozumiałem i zgadzam się z pierwszą cześcią jego wypowiedzi, natomiast zdecydowanie nie zgadzam się, a nawet protestuję przeciwko drugiej części wypowiedzi (odnośnie specjalnego "uwalania"), Jeśli ktoś zostanie uwalony to tylko z własnej winy. Denerwują mnie te insynuacje, zaraz ktoś powie , że pracownicy z agencji są przekupni.

#2509 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 12:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Skomentuję twoje zdanie krótko: w Polsce tylko ryba nie bierze.

Pracowałem w tego typu miejscu i widziałem jaki stosunek mają pracownicy do wnioskodawców. Początkowo myślałem, iż są to ludzie którzy starają się wspierać Polskę aby się rozwijała.
Przykładowo na 20 pracowników:
-2 do 3- starali się aby większość wniosków przechodziła (oczywiście jeśli była prawidłowo wypełniona i dotyczyła pewnych działań)
-3 do 5- kompletni luzacy
-reszta- bez komentarza.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#2510 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 18:09

Skomentuję twoje zdanie krótko: w Polsce tylko ryba nie bierze.

Pracowałem w tego typu miejscu i widziałem jaki stosunek mają pracownicy do wnioskodawców. Początkowo myślałem, iż są to ludzie którzy starają się wspierać Polskę aby się rozwijała.
Przykładowo na 20 pracowników:
-2 do 3- starali się aby większość wniosków przechodziła (oczywiście jeśli była prawidłowo wypełniona i dotyczyła pewnych działań)
-3 do 5- kompletni luzacy
-reszta- bez komentarza.

Nareszczie wróciłem na forum po tym jak kolega, którego post cytuję, załozył mi blokadę. Właśnie miałem się logować i podzielić z kolegami interpretacją na temat używania sprzętu kupionego na róznicowanie do prac we własnym gospodarstwie. Interpretacja ta jest odpowiedzią departamentu działań inwestycyjnych arimr na pytanie zadane przez biuro wsparcia inwestycyjnego arimr, a więc jest odpowiedzią rzetelną i wiążącą. I właśnie wtedy nie mogłem się zalogować bo blokada za "cytowanie". Teraz chęć dzielenia się tą informacją mnie minęła (a wszczególności z kolegą murtek 3. Pozdrawiam ewentualnych zainteresowanych zapraszam na priv.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2511 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 20:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nowa lista a ile czasu sie czeka na poprawki od pszysłania że wniosek zostanie rozpatszony

#2512 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 15:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej w jaki sposób można odsunąć w czasie termin złożenia wniosku o płatność? rozumiem z treści umowy, iż na wniosek ARiMR może przedłużyć ten termin do 6 miesięcy jeśli będzie to uzasadnione (1 miesiąc z automatu) plus ewentualnie 2 wezwania do uzupełnienia czyli 2 x 21dni, zatem zyskujemy od nieco ponad 2 do ponad 7 miesięcy - macie jakieś inne pomysły? operacja jest jednoetapowa i dotyczy zakupu ciągnika rolniczego, który ma być przeznaczona na wynajem, a z przyczyn finansowych wnioskodawca musi odłożyć inwestycję (a już i tak był wyznaczony 24 miesięczny termin od podpisania umowy); ewentualnie można rozbić jeden etap na dwa (aneksem) zyskując 12 miesięcy, tylko jak to zrobić w przypadku jednej maszyny

#2513 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 16:22

w jaki sposób można odsunąć w czasie termin złożenia wniosku o płatność? r

Tylko przy przekroczneniu maksymalnego terminu (24 miesiące) takie sposoby nic tobie nie dają. Zgodnie z rozporządzeniem inwestycja ma być zrealizowana w terminie 24/36 miesięcy. Praktycznie żaden dokument wpływający na realizację celu wniosku (faktury, dowody zapłaty, decyzje itp.) nie może być z datą być po tym terminie. Ostatnio dużo ostrzej są pod tym względem weryfikowane wnioski

#2514 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 18:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Uwaga:
Złożenie wniosku o płatność pośrednią / ostateczną po upływie ww. terminów lub dołączenie do niego
załączników w postaci faktur czy też dokumentów o równoważności dowodowej, których data sporządzenia
będzie przekraczała ww. terminy, skutkować może całkowitą bądź częściową korektą kwoty do wypłaty albo
odmową wypłaty pomocy i wypowiedzeniem przez Agencję umowy przyznania pomocy.

http://www.arimr.gov...zliczyc_311.pdf

teoretycznie jest to możliwe, ale uznaniowe, macie w ARiMR jakąś instrukcję/interpretację dotyczącą uznania bądź nie przekroczenia terminu 24/36 miesięcy

#2515 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 20:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie, po jakim czasie od wskoczenia na zieloną listę jest rozpatrywany wniosek. Bo zostało do mnie ok 150 pozycji. I tak jak bym coś nie coś wiedział to bym sobie to jakoś zaczoł układać.
Te wnioski są rozpatrywane pokolei czy tak jak w MGR. ??

#2516 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 21:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej po skoczeniu na zieloną liste minie 3 tygodnie i za tydzieni zaproszenie na umowe

Edytowany przez stachu19, 21 czerwiec 2012 - 22:08.

#2517 Share szymon0801

szymon0801

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 14:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jest nowa lista

#2518 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 21:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej umowa podpisana teraz tylko robić zakupy

#2519 Share malin

malin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 08:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy może odpowiedź na moje pytanie już jest w temacie ale człowiek z natury leniwy jest i dużo trzeba by szukać więc może ktoś zorientowany odpowie mi z jaką stawką vatu należy wystawiać faktury gdy wykonuje się usługi dla rolników (działalność zarejestrowana jako 01.61. z - usługi wspomagające produkcję roślinną)? z góry dziękuje za odpowieź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2520 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 09:40