Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2481 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 24 maj 2012 - 21:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nowa lista już jest mało pszesuneli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 04:51
  •  

#2482 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 25 maj 2012 - 21:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Drogi kolego lista rozszerzyła się realnie o 80 miejsc 61 wyrzuconych i 20 rozciagnięcie listy. 14 maja piszesz, że brakuje Tobie 100 miejsc, a więc nie płacz tylko kupuj szampana bo za 10 dni, czyli tak jak napisałem w pierwszej połowie czerwca jesteś napewno na zielonej.
Pozdrawiam

#2483 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 25 maj 2012 - 21:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a skąd takie info miałeś szampana to moge kupować jak bedzie umowa podpisana

Edytowany przez Marcin91, 31 maj 2012 - 00:48.
ortografia

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2484 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 25 maj 2012 - 22:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Drogi kolego logiczne myślenie, a jesli nie jesteś pewny jakości uzupełnienia wniosku to się wstrzymaj z tym szampanem (choć zawsze masz prawo do dwóch poprawek). Ja po pierwszym ogłoszeniu listy byłem prawie 600 za zielonym, ale już wtedy wiedziałem, że się uda, i tak się stało umowa podpisana 2 dni temu.Matematyki nie oszukasz, jak powiadała moja nauczycielka ze szkoły śrdniej. Jeśli co roku w tym działaniu odpada około 30 % wniosków, to czemu w tym roku miałoby być inaczej? Ba powiem nawet więcej w tym roku odpadnie około 35do 40 % wniosków. Pozdrawiam

Cytowanie poprzedniego posta !!!

Edytowany przez murtek3, 27 maj 2012 - 22:11.

#2485 Share podlasie5

podlasie5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 maj 2012 - 21:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jan77 jakie województwo ty jestes?

#2486 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 27 maj 2012 - 21:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Może ktoś polecić dobrego kosztorysanta ogarniajacego temat chodzi o remont budynku mieszkalnego zalożenie ogrodu itp. ogolnie agroturystyka (woj. Wielkopolskie)

#2487 Share wladek

wladek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 30 maj 2012 - 14:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ile czasu czekaliście od wskoczenia na zieloną listę do pierwszych poprawek?

#2488 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 30 maj 2012 - 22:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej prosze panistwa mam takie pytanie czy musze zakupic wszystkie maszyny które były w wniosku czy nie bo mam mozliwosć skałdania wnioska na modernizacje która bedzie w naj bliszym czasie na podkarpaciu czy musze wszystkie kupic tak jak było we wniosku

#2489 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 11:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nowa lista i jest juz zielona a byłem na początku 1300 poz nią teraz tylko czekaci na poprawki miał ktoś zstycznosć z agencją z rzeszowa czy im długo to schodzi

#2490 Share jaro1916

jaro1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 13:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej witam, skorzystałem z premii na MR w 2010 roku kasa już wydana wymagania spełnione zostało jeszcze tylko prowadzić gospodarstwo przez X czasu, i mam pytanie czy mogę skorzystać z różnicowania i wziąć pieniądze na otwarcie agroturystyki, tzn budowy kilku domków letniskowych w lesie??
pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2491 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 18:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kilka domków w lesie? Nie bardzo mi się to widzi... Wydaje mi się że agroturystyka to: zaadaptowanie domu w którym się mieszka na pensjonat agroturystyczny z możliwością zakwaterowania do 15 osób. Tylko tak jak mówię, wydaje mi się więc lepiej to sprawdź dokładnie.

P.S. W moim powiecie LGD będzie prowadziła teraz nabór na różnicowanie. Znajomy się zastanawia czy może złożyć wniosek na zagospodarowanie terenu wokół przyszłego ośrodka agroturystycznego. Czyli :parking, ogród, ogrodzenie itp. Sęk w tym że tego budynku jeszcze nie ma. Jest puste pole na którym ma zamiar jesienią lub na wiosnę zacząć budować swój mieszkalny dom przystosowany do przyjęcia kilku agroturystycznych gości. I teraz pytanie: jeśli napisze że agroturystykę otwiera załóżmy latem w 2014 roku, a realizację wniosku, czyli ogród i ogrodzenie które przyczyni się do podniesienia jakości oferowanych usług, zrobi powiedzmy w grudniu 2014 roku, to czy nikt nie zakwestionuje takiego przebiegu zdarzeń, przez co nie odrzuci wniosku? Jak myślicie?
Aha, jeśli ktoś nie zrozumiał to dodam, budowa domu przyst. do agrot. jest bez żadnych funduszy UE. Wszystko na własną rękę. Czyli najpierw otwiera sobie sam agroturystykę, później chce 100tys na nowy ,,płot i ogród,, by ten podniósł jakość usługi.
Taki spryciarz z tego znajomego, ale czy mu to przejdzie?

#2492 Share juby4

juby4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 19:40

nowa lista i jest juz zielona a byłem na początku 1300 poz nią teraz tylko czekaci na poprawki miał ktoś zstycznosć z agencją z rzeszowa czy im długo to schodzi

Kolega Jan77 miał rację pisząc, że na początku czerwca będziesz na zielonej.

#2493 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 20:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej no miał racje teraz tylko czekaci na podpisanie umowy

#2494 Share DFDaro

DFDaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 14:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam takie pytanie, otóż przyszła mi papier o podpisanie umowy i czy jeszcze teraz mógłbym zrezygnować z jednej maszyny na rzecz droższego ciągnika i czy to uznają? W umowie mam wpisane ciągnik belownica i wóz asenizacyjny.I chciałbym zrezygnować z wozu asenizającego.

#2495 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 14:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a ile czekałes na tą umowe

#2496 Share juby4

juby4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 16:07

Mam takie pytanie, otóż przyszła mi papier o podpisanie umowy i czy jeszcze teraz mógłbym zrezygnować z jednej maszyny na rzecz droższego ciągnika i czy to uznają? W umowie mam wpisane ciągnik belownica i wóz asenizacyjny.I chciałbym zrezygnować z wozu asenizającego.

Ja bym nic nie zmieniał bo wydaje mi się, że to ten wóz asenizacyjny może przynieść Ci największe dochody. Co Ci z większego ciągnika. A jak agencja zażąda kiedyś faktur na roboty jakie zrobiłeś, to chyba więcej usług możesz zrobić tymi trzema maszynami niż dwoma.
Oczywiście zmian możesz dokonywać zarówno przed jak i po podpisaniu umowy, jednak będziesz musiał robić nowy plan ekonomiczny, a z traktorem i tylko belownicą może to być gorzej uzasadnić.

#2497 Share DFDaro

DFDaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 16:23

Ja bym nic nie zmieniał bo wydaje mi się, że to ten wóz asenizacyjny może przynieść Ci największe dochody. Co Ci z większego ciągnika. A jak agencja zażąda kiedyś faktur na roboty jakie zrobiłeś, to chyba więcej usług możesz zrobić tymi trzema maszynami niż dwoma.
Oczywiście zmian możesz dokonywać zarówno przed jak i po podpisaniu umowy, jednak będziesz musiał robić nowy plan ekonomiczny, a z traktorem i tylko belownicą może to być gorzej uzasadnić.

Na tym wozie asenizacyjnym to dużo nie zarobie. A nie można zrobić tak że świadczyć nowym ciągnikiem i starą maszyną świadczyć np.kupić stary wóz asenizacyjny.A ciągnik nie chodzi mi większy tylko z lepszej firmy.

a ile czekałes na tą umowe

Od wysłania poprawek to 6 tyg.

#2498 Share juby4

juby4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 17:42

Na tym wozie asenizacyjnym to dużo nie zarobie. A nie można zrobić tak że świadczyć nowym ciągnikiem i starą maszyną świadczyć np.kupić stary wóz asenizacyjny.A ciągnik nie chodzi mi większy tylko z lepszej firmy.

Od wysłania poprawek to 6 tyg.

Można tak zrobić tylko musiałbyś wcześniej nabyć ten wóz i umieścic go w posiadanym zapleczu. Ale najlepiej zadzwoń do osoby prowadzącej i ona Ci może doradzi.

#2499 Share seat

seat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 08:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy, nie wiecie jak agencja podczas kontroli będzie podchodzić do tego że np. we wniosku napisało się że będzie się rocznie kombajnować 200ha, a w rzeczywistości skosi się 70ha?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2500 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 19:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy mam miejsce 91XX jak myślicie realnie jakie są szanse na szczęsliwy finał?? Zaczynałęm od 97xx jak myślicie przesuną środki dla wszystkich?? :) pozdro