Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2461 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 maj 2012 - 10:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witajcie Czy orientujecie się czy z tej kasy można było otworzyć jakiś sezonowy biznes w miejscowości turystycznej - np budkę z lodami albo coś innego ale sezonowego czy tylko coś co będzie otwarte całorocznie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 20:43
  •  

#2462 Share domin26

domin26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 maj 2012 - 12:34

Aby brać odtacje na gospodarstwo, własciciel gospodarstwa musi mieć zarejestrowany na siebie ciągnik. Ciagnik kupiony na róznicowanie będzie zarejestrowany na firmę i w tym wypadku nie można pobierać dotacji na on.

aha lecz dla mnie to i tak żaden problem bo mam jeszcze 2 ciągniki na gospodarstwie . A ja zawsze myślałem że to ile dostanie sie zwrotu za paliwo zależy od ilości chektarów a nie od ilości ciągników ?

#2463 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 01 maj 2012 - 16:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy, mam takie pytanie jezeli moja inwestycja na różnicowanie wyniosla 204 tys zł netto to czy muszę wywiesić tablicę ze srodki byly przekazane z unii europejskiej z PROW 2007-2013? Bo niby jest tak ze jezeli inwestycja wyniosla powyżej 50 tys euro to trzeba, tylko nie wiem czy to liczyć kwotę brutto czy netto?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2464 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 01 maj 2012 - 16:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeżeli ciągnik kupiony na różnicowanie to znaczy że jest tylko do firmy - całkowity brak dotacji do akcyzy do ON - bierzemy faktury na ON tylko na Firmę usługową.

Jeżeli natomiast na różnicowanie kupione są maszyny do ciągnika który już posiadamy w gospodarstwie to wtedy na te faktury na ON zużyty do usług nie bierzemy dotacji na ON. Ale z kolei na ten ON który zużywamy w gospodarstwie to bierzemy zwrot akcyzy na ON
Należy brać na stacji paliw osobne faktury na Firmę usługową i osobne na Gospodarstwo rolne - adekwatnie do ilości paliwa zużywanego w gospodarstwie i na usługach.
Oczywiście we własnym gospodarstwie nie możemy pracować maszynami z własnego różnicowania. :-)

Koledzy, mam takie pytanie jezeli moja inwestycja na różnicowanie wyniosla 204 tys zł netto to czy muszę wywiesić tablicę ze srodki byly przekazane z unii europejskiej z PROW 2007-2013? Bo niby jest tak ze jezeli inwestycja wyniosla powyżej 50 tys euro to trzeba, tylko nie wiem czy to liczyć kwotę brutto czy netto?

Bierzemy pod uwagę kwotę brutto. Do wniosku o płatność chcą w ARIMR oświadczenie że zamieściło się tablicę (oczywiście kiedy jest wymagana).

Edytowany przez tata1, 01 maj 2012 - 17:01.

#2465 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 maj 2012 - 19:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zwrot akcyzy na on jest od liczny ha. Ale żeby się o niego ubiegać trzeba mieć zarejestrowany na siebie przynajmniej jeden ciągnik.
Co do tablicy kurs euro przelicza się w dniu podpisania umowy. Nie jestem tylko do końca pewnien czy chodzi o kwote brutto. Zawsze można dopytac przy podpisaniu umowy.

#2466 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 01 maj 2012 - 20:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie w każdej gminie wymagają posiadania własnego ciągnika aby dostać zwrot akcyzy.

#2467 Share roxor

roxor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 04 maj 2012 - 17:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam
Czy gdy wezme srodki na otwarcie sklepu to czy moge go otworzyc w lokalu nalezacym do moich rodzicow?? innymi slowy czy moge wynajac lokal od rodziny i skorzystac z srodkow w tym programie?? Prosze o odpowiedz.

#2468 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 07 maj 2012 - 12:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czy mogę kupić przyczepę korzystając z programu różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ?

#2469 Share andrzejch61

andrzejch61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 maj 2012 - 18:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej witam jest nowa lista ,mam pytanie ile czasu czeka sie na sprawdzenie poprawek przez arimr [woj mazowieckie] mozesz kupic przyczepe z programu roznicowanie pozdrawiam

#2470 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 08 maj 2012 - 00:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja jestem od około 2 miesięcy na zielonej i dopiero teraz przyszedł list z agencji że zaczynają sprawdzać mój wniosek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2471 Share podlasie5

podlasie5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 maj 2012 - 06:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej To całkiem dobrze...po dwóch miesiącach juz sprawdzają twój wniosek...ja od początku jestem na zielonej i jeszcze nic nie mam...juz zrezygnowany jestem

#2472 Share weber1994

weber1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 maj 2012 - 18:51

witam jest nowa lista ,mam pytanie ile czasu czeka sie na sprawdzenie poprawek przez arimr [woj mazowieckie] mozesz kupic przyczepe z programu roznicowanie pozdrawiam

moge prosic o odp ?? :) dla woj wielkopolskiego ?? pozdrawiam

#2473 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 14 maj 2012 - 10:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jest nowa lista jak myślicie jeszcze 100 miejsc dojdzie czy nie

Edytowany przez stachu19, 14 maj 2012 - 10:37.

#2474 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 maj 2012 - 10:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dojdzie nie tylko do 100 , ale jeszcze do około 1000, i nie śmiejcie się bo wiem co piszę.

Cytowanie poprzedniego posta.

Edytowany przez murtek3, 17 maj 2012 - 21:26.

#2475 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 17 maj 2012 - 11:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej to kiedy dojdzie domnie i kiedy moge sie spodziewać poprawek

#2476 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 17 maj 2012 - 21:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kolega na zielonej liście znajdzie się prawdopodobnie w pierwszej lub drugiej połowie czerwca. A kiedy poprawki, tego już nie wiem ale u mnie było to po 1.5 miesiącach od znalezienia się na zielonej liście, pierwsza i ostatnia poprawka i przedwczoraj telefon, że wysyłają zaproszenie do podpisania umowy. pozdrawiam

Cytowanie poprzedniego posta.

Edytowany przez murtek3, 17 maj 2012 - 21:26.

#2477 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 21 maj 2012 - 13:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kissmy mam do ciebie pytanie na priv, czy możesz opróżnić zapełnioną skrzynkę na af, podać maila lub nr gg??

#2478 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 21 maj 2012 - 20:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Coś o nowym naborze słuchać ? czy czekać do 2014?

#2479 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 22 maj 2012 - 08:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nic nie słychać. Ale pewnie nowego nie będzie bo z ostatniego jest 2/3 wniosków niezrealizowanych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2480 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 maj 2012 - 16:54

Kissmy mam do ciebie pytanie na priv, czy możesz opróżnić zapełnioną skrzynkę na af, podać maila lub nr gg??

to coś w forum się chyba wysypało, pytaj proszę w wątku, gdyż każdy problem ma uniwersalny charakter, którego zgłębienie może się komuś przydać