Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2441 Share jaco10014

jaco10014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 20:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Myślę że nawet do 2015 bo w 2014 to się nie ogarną z rozdysponowaniem ile na co przeznaczyć.

Nie cytuj poprzedniego posta !

Edytowany przez murtek3, 26 kwiecień 2012 - 20:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 16:19
  •  

#2442 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 21:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nowa lista jeszcze 2xx miejsc jak myslice dojdzie

#2443 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 22:57

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dojdzie.Miesiąc czasu i będzie mieć. W Wlkp coś się rusza? bo u mnie jak na razie cisza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2444 Share domin26

domin26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 22:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam . Jestem z łódzkiego , na liście 25XX i wczoraj podpisana umowa :) lecz maszynki dopiero za ponad rok :(

#2445 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 22:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czemu za ponad rok

Cytowanie poprzedniego posta !

Edytowany przez murtek3, 28 kwiecień 2012 - 20:44.

#2446 Share domin26

domin26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 18:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ponieważ jestem na krusie dopiero nie całe dwa lata a nie chcę być firmą na zusie więc poczekam ten rok by firma była na krusie :)

Cytowanie poprzedniego posta !

Edytowany przez murtek3, 28 kwiecień 2012 - 20:46.

#2447 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 20:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czy jesli złozyłem wniosek na rozrzutnik i prese to czy moge zmienic to na ciagnik

#2448 Share podlasie5

podlasie5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 20:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam...no pieknie az mnie szlak trafia co sie robi z tym róznicowaniem...czytam jak piszecie ze w waszych wojewodztwach jakos to idzie a u nas to katastrofa jestem na 20xx i nawet na poprawki nie bylem wzywany cisza zupełna....

#2449 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 07:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Na podlasiu wolno pracują. Prasy i rorrzutnika na ciagnik zamienić nie można. Jak bym miał czekac na otworzenie interesu 1,5 roku to bym wogóle się w to nie bawił. Popatrzcie ile teraz np składka krus kosztuje. Nie mówie juz o tym jak przepisy się zmienią itd. Licząc spadek utraty wartości maszyn inne koszty itd. Może się okazać, że skórka wyprawki warta nie była. No chyba, że ktoś ma prawdziwy dochodowy interes na oku a nie tylko doposażenie gospodarstwa.

#2450 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 10:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jesli na ciagnik nie mozna to czy na ine maszyny mozna zmienic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2451 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 12:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ma być zachowany cel operacji. Zmienisz na inne maszyny to ci cały biznes plan rozwali. Musisz dokładnie popytać w arimr. Nie wiem czy te zmiany nie będą możliwe po podpisaniu umowy. Widac mało masz z nimi problemów skoro tak chce ci się mieszać. Poprawki jakies już dostałeś?

#2452 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 13:39

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej chce zmienic dla tego ze prese juz kupiłem po tym jak byłem na 8xxx miejscu najbardziej przydałby mi sie ciagnik zadnej poprawki jeszcze nie dostałem teraz jestem na 3xxx miejscu

#2453 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 13:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Gdy dostaniesz pismo z poprawkami lub zaproszenie na podpisanie umowy, jesli wszystko będzie ok. Będziesz miał w piśmie osobę do kontaktu, która pracuje nad twojmi dokumentami. Wtedy wszystkiego bedziesz mógł się dowiedzieć.

#2454 Share domin26

domin26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 14:34

Na podlasiu wolno pracują. Prasy i rorrzutnika na ciagnik zamienić nie można. Jak bym miał czekac na otworzenie interesu 1,5 roku to bym wogóle się w to nie bawił. Popatrzcie ile teraz np składka krus kosztuje. Nie mówie juz o tym jak przepisy się zmienią itd. Licząc spadek utraty wartości maszyn inne koszty itd. Może się okazać, że skórka wyprawki warta nie była. No chyba, że ktoś ma prawdziwy dochodowy interes na oku a nie tylko doposażenie gospodarstwa.

przecież nic nie ryzykuje czekając ponad rok na maszyny a pieniądze już mam zaklepane . Do puki nie wezmę pieniędzy to w każdej chwili baz żadnych konsekwencji moge zrezygnować . Był bym głupi nie skożystać z takiego dobrodziejstwa ... a i nie rozumiem tego z utratą wartości maszyn ? przecież będę je kupować wtedy gdy otwożę firmę a dokładnie za ponad rok więc nic nie traci tu wartości ...

Edytowany przez domin26, 29 kwiecień 2012 - 14:39.

#2455 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 14:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Oczywiście, nic nie ryzykujesz. Przyjdzie czas zobaczysz. Ja w swojm przypadku a raczej mamy zaczynam widzieć coraz więcej minusów.

#2456 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 14:56

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a coś konkretnego

Ostatnie ostrzeżenie. NIE CYTUJ POPRZEDNIEGO POSTA !!! Kolejne będzie równoznaczne z opuszczeniem AF...

Edytowany przez murtek3, 29 kwiecień 2012 - 15:50.

#2457 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 15:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mama za 2 lata osiągnie wiek emerytalny. Nie wiem czy nie trzeba przechodząc na emeryturę zamknąć działalności. I otworzyć już jako emeryt/ Ewentualnie jak się ma taka działalnosc do emerytury. W takim wypadku po pierwsze ucieka 3 lata emerytury. Mama była 20 lat księgową kiedyś więc nie będzie to całkiem mała emerytura. Po drugie musiała by dodatkowo 3 lata płacić podwójny krus na dzisiaj 700 kwartalnie i przez te 2 lata do osiągnięcia wieku drugą składkę
Do tego dochodzi brak dotacji na on przez 5 lat. Nie ma sensu abym posiadał 2 ciągniki.
Podatki dla gminy, ewentualna księgowa, faktury ze względu na to, że ciągnika oficjalnie w gosp uzywać nie można.Musze to dokładnie wszystko policzyć.

#2458 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4294 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 16:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej przy przejściu na emeryturę odnawiać trzeba tylko umowę z pracodawcą, ale na wszelki wypadek sprawdź to w ZUS, oczywiście do przejścia na emeryturę (tutaj będzie to prawdopodobnie ZUS+ KRUS) należy opłacać składki KRUS, a na emeryturze zawieszą część świadczenia z KRUS, jeśli będzie w dalszym ciągu prowadzona działalność rolnicza, innych komplikacji nie dostrzegam

#2459 Share domin26

domin26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 21:34

Mama za 2 lata osiągnie wiek emerytalny. Nie wiem czy nie trzeba przechodząc na emeryturę zamknąć działalności. I otworzyć już jako emeryt/ Ewentualnie jak się ma taka działalnosc do emerytury. W takim wypadku po pierwsze ucieka 3 lata emerytury. Mama była 20 lat księgową kiedyś więc nie będzie to całkiem mała emerytura. Po drugie musiała by dodatkowo 3 lata płacić podwójny krus na dzisiaj 700 kwartalnie i przez te 2 lata do osiągnięcia wieku drugą składkę
Do tego dochodzi brak dotacji na on przez 5 lat. Nie ma sensu abym posiadał 2 ciągniki.
Podatki dla gminy, ewentualna księgowa, faktury ze względu na to, że ciągnika oficjalnie w gosp uzywać nie można.Musze to dokładnie wszystko policzyć.

Jakto dotacji na ropę nie ma ?? przecież ona jest na gospodarstwo a nie na firmę ... a ty juz masz otwartą działalność czy dopiero zaczynasz ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2460 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 19:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Aby brać odtacje na gospodarstwo, własciciel gospodarstwa musi mieć zarejestrowany na siebie ciągnik. Ciagnik kupiony na róznicowanie będzie zarejestrowany na firmę i w tym wypadku nie można pobierać dotacji na on.