Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2421 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 16:30

hahaha, no z tego to się uśmiałem najbardziej. Juz kiedyś komuś to powiedziałem i powtórzę to tobie, taki cytacik: nie dyskutuj z idiotą, sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem. Tyle w temacie moim do ciebie. Sorry za OT.
Dostałem pismo by można jechać podpisywać umowę.

To gratuluje. Jak już będziesz w Agencji tonie zapomnij spytać czy będziesz mógł tą swoją działalnośc zawiesić. Bo ja idiota znam odpowiedź na to pytanie, bo dowiedziałem się jej z dukumentów arimr, w przeciwieństwie do ciebie czytam rozporządzenia, a ty będziesz musiał poprosić w agencji o odpowiedź na to pytanie, tak jak wcześniej prosiłeś na forum
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 15:22
  •  

#2422 Share MarekDFagrofarm410

MarekDFagrofarm410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 17:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam. Mam pytanie. Czy jak się prowadzi działalność usługi rolnicze to można iść do pracy i być tam zarejestrowanym ? Bo problem polega na tym że Ojciec chce iść do pracy na zimę jeździć tirem a ma na siebie zarejestrowaną działalność i czy to nie będzie przeszkadzać w podjęciu pracy w firmie transportowej.

#2423 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 19:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @jan77 & pic2ek skończcie proszę te wywody, gdyż już się pogubiłem o czym traktujecie, możecie przypadkowo wprowadzić kogoś w błąd

@MarekDFagrofarm410 nie ma przeciwwskazań co do podjęcia dodatkowego zatrudnienie, jeśli nie będzie stało to na przeszkodzie realizacji zobowiązań zawartych w umowie, komplikacje mogą natomiast wystąpić przy ubezpieczeniu w KRUS, ale jeśli ojciec jest na ZUS to nie ma problemu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2424 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No właśnie. Jak wygląda dodatkowa praca podczas ubezpieczenia w KRUSie ? W moim przypadku nie mogę zawiesić działalności, a maszyna będzie użytkowana tylko na wiosnę oraz w okresie pożniwnym. Gdy znajdzie się jakąś ciekawą pracę, automatycznie przenoszą do ZUSu? Jak wygląda praca za granicą? Jedyne wyjście to tzw. praca na czarno ?
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#2425 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 21:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Proszę o odpowiedź na to pytanie Pana pic2ek jako eksperta w tej dziedzinie, który ogranicza się jedynie do wyzywania innych uczestników forum od "idiotów", nie udzielenie odpowiedzi na zadane pytania przez wyżej wymienionego Pana będzie powodem wezwania Go prze ze Mnie do całkowitego zaprzestania Jego udziału w tym forum. czas na odpowiedź dla Pana pic2ek to 24 godziny.

Nie cytuj poprzedniego posta !

Edytowany przez murtek3, 18 kwiecień 2012 - 21:15.

#2426 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 22:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jan77 i pic2ek 'dajcie sobie po razie' i opanujcie emocje bo forum się nam przerodzi w nie wiadomo co :D

#2427 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 06:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ale jeśli jest się na ZUS-ie to nie da rady kożystać z różnicowania! Trzeba być na KRUS-ie. A można prosić o bardziej szczegółowe rozwinęcie tego tematu, bo widzę że nie tylko mnie interesuje ta kwestia.
@kissmy jak byś coś nie coś więcej powiedział to bedziemy wdzięczni.

#2428 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 07:18

No właśnie. Jak wygląda dodatkowa praca podczas ubezpieczenia w KRUSie ? W moim przypadku nie mogę zawiesić działalności, a maszyna będzie użytkowana tylko na wiosnę oraz w okresie pożniwnym. Gdy znajdzie się jakąś ciekawą pracę, automatycznie przenoszą do ZUSu? Jak wygląda praca za granicą? Jedyne wyjście to tzw. praca na czarno ?

Witam

Podczas ubezpieczenia na KRUS można tylko pracować na Umowie o dzieło - WYŁĄCZNIE. Gdyż ta umowa nie odprowadza składek do ZUS. Jeżeli mamy umowę o pracę, lub zlecenie , lub inną umowę na podstawie której odprowadzane są składki ZUS to nie ma wtedy możliwości pozostania na KRUS. Poprostu musimy zanieść umowę do KRUS i oni nas wyrejestrują. Jesteśmy wtedy w ZUS. Nie ma znaczenia czy prowadzimy działalność, czy też nie, czy mamy ją zawieszoną. Jakakolwiek składka ZUS podczas ubezpiecznia KRUS automatycznie wyłacza nas z KRUS. Nawet gdybyśmy nie zanieśli umowy takiej do KRUS, to po 2-3-4 latach ZUS prześle taką informację do KRUSu i wtedy szkoda myśleć o konsekwencjach. A konsekwencje mogą być koszmarne.
- Po pierwsze jak zdarzyła się taka umowa komuś w ciagu 12 miesięcy przed wnioskiem na różnicowanie to nawet po tych 2-4 latach KRUS unieważni zaświadczenie i prześle tą informację do ARIMR, i wtedy automatycznie nie spełniamy warunku 12mcy KRUS przed wnioskiem i nam odrzucają wniosek, lub unieważniają Umowę i każą zwracać kasę.
- Jeśli zdażyła się komuś taka umowa po złożeniu wniosku na różnicowanie to nie ma strachu, bo na KRUS trzeba być TYLKO 12 miesięcy przed i w dniu składania wniosku. Potem nie trzeba. Można nawet pracować. Ale firmę już będzie trzeba otworzyć na ZUS.
- Po trzecie - Jeżeli ktoś prowadzi firmę na KRUSie i podpisze umowę zlecenie, i nie powiadomi KRUS to nawet po tych 2-3 latach (bo czasami tyle schodzi) zanim ZUS powiadomi KRUS - po unieważnieniu od tej daty decyzji o podleganiu KRUS, będzie trzeba od daty umowy zapłacić zaległy ZUS (koszmar) (KRUS oddadzą, ale co to da). Najgorsze jest to że trzeba firmę dalej prowadzić bo mamy zobowiązanie do ARIMR i niektórym może się to nie opłacić na ZUS.

Dlatego zwracajcie uwagę co podpisujecie (jakie umowy) i nie kombinować z dorabianiem, bo się może to źle skończyć

#2429 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 07:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czuję się wywołany do tablicy i w obowiązku odpisać:
kolega kisssmy (szeroki ukłon dla niego) był łaskaw napisać na temat zawieszania działalności, podał linka. moim zdaniem jest tam niejasność i dlatego się zapytałem o jakim okresie mówimy.
Panie janie77 - przepisy prawa są dla wszystkich województw takie same - natomiast ich interpretacje są już różne. Przykład to woj. łódzkie i wielkopolska gdzie izba skarbowa ma swoją interpretacje na temat prowadzenia działalności i przechodzenia na VAT, natomiast pozostałe województwa mają interpretacje dobre dla rolnika - no akurat mówię tu o swoim przypadku. I co w takim wypadku? ja akurat jestem z łódzkiego. I mam sobie wziąć interpretacje z innego woj?
A ty poszedłbyś na wojnę z US? myślę, że to bardzo nie rozsądne.
Oczywiście nie jestem ekspertem i nigdzie tego nie napisałem - nie wiem skąd taki wniosek.
Jesli cię uraziłem to oczywiście przepraszam.

#2430 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 08:58

Jak wygląda praca za granicą?

zapominałem dopisać dwa posty wyżej, że za granicą (legalnie) to podobnie jak w ZUS. Jak po latach wyjdzie to to samo co by było się w ZUS. KRUS wyłączy na ten okres z wszystkimi konsekwencjami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2431 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 19:15

Czuję się wywołany do tablicy i w obowiązku odpisać:
kolega kisssmy (szeroki ukłon dla niego) był łaskaw napisać na temat zawieszania działalności, podał linka. moim zdaniem jest tam niejasność i dlatego się zapytałem o jakim okresie mówimy.
Panie janie77 - przepisy prawa są dla wszystkich województw takie same - natomiast ich interpretacje są już różne. Przykład to woj. łódzkie i wielkopolska gdzie izba skarbowa ma swoją interpretacje na temat prowadzenia działalności i przechodzenia na VAT, natomiast pozostałe województwa mają interpretacje dobre dla rolnika - no akurat mówię tu o swoim przypadku. I co w takim wypadku? ja akurat jestem z łódzkiego. I mam sobie wziąć interpretacje z innego woj?
A ty poszedłbyś na wojnę z US? myślę, że to bardzo nie rozsądne.
Oczywiście nie jestem ekspertem i nigdzie tego nie napisałem - nie wiem skąd taki wniosek.
Jesli cię uraziłem to oczywiście przepraszam.

Mnie emocje chyba też troszkę poniosły, w sumie forum jest po to aby pytać, a więc wszystkich obrażonych i zniesmaczonych poziomem moich postów przepraszam i pozdrawiam

#2432 Share roart

roart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 18:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam nr 13xx wczoraj przyszło pismo o wydłużeniu terminu rozpatrywania wniosku do 09 lipca Elizówka k. Lublina normalnie ręce opadają

#2433 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 11:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeśli to pismo P14 czy jakoś tak to nie martw się, wszytskim to wysyłają z urzędu.

#2434 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 08:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dostałem pismo z arimr. A w nim w ramach poprawek mam dostarczyć oświadczenia osób z danymi osobowymi zainteresowanych moimi usługami (wynajem maszyn). Normalnie jaja sobie robią. Co ma zrobić ktoś kto hotel otwiera. Kogo prosić o podpisy?

Edytowany przez hubertuss, 22 kwiecień 2012 - 08:29.

#2435 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 19:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dla wynajmu opryskiwacza też musiałem to robić, bo przy uwzględnieniu wydajności godzinowej wyszły olbrzymie powierzchnie, a niestety osoba weryfikująca wniosek nie uwzględniła faktu, iż zabiegi wykonuje się wielokrotnie, także dostarczyłem oświadczenia osób zainteresowanych skorzystaniem z usługi ze wskazaniem powierzchni i liczby wykonywanych rocznie zabiegów

#2436 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 19:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej To faktycznie sobie jaja robią, u nas (małopolskie) takiego nie chcieli. Ale np. nie udało mi się z ładowaczem zawieszanym MIKRUS. Ponieważ stwierdzili że skoro jest oferowany jako koparko-ładowarka zawieszana to zachodzi podejrzenie że będzie wykorzystywany jako maszyna budowlana. Gdy napisałem im iż jest to zmodernizowany ładowacz troll to zakwestionowali że ponadto ładowanie obornika nie jest usługą rolniczą. Ale wywożenie obornikiem już tak. Kazali dostarczyć interpretację z GUS że ładowanie obornika moiże być uwzględnione w 01.62.Z

Edytowany przez tata1, 22 kwiecień 2012 - 19:55.

#2437 Share web1994

web1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 18:28

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej sory ale oni sa p... :) dostalem wlasnie pozytywne pismo z arimr :)

#2438 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 14:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Następny kwiatek to to, że przyjęte przezemnie ceny paliwa w kosztach są za niskie w odniesieniu do znanych wskaźćników inflacji. Kto na dzień dzisiejszy jest w stanie zagwarantować jakie wskaźniki będą za rok czy jaka bedzie cena paliwa? Musiał ktoś z was dostarczyć własną kalkulację kosztów. Moja sporządzona w oparciu o zużycie paliwa, ceny serwisu i napraw, podatków okazała się nie wystarczająca. Wszystko jest przecież w exelu rozliczone. Po co to robić drugi raz? Do tego oswiadczenia od dealerów, że dany ciągnik może współpracować z daną maszyną itd.

#2439 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 14:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mój tata ma coś koło 45lat, ma rentę inwalidzką. Tata jest ubezpieczony w krusie. Mama jest ubezpieczona w zusie bo pracuje w szkole. Hodujemy bydło mlecze i jałówki na sprzedaż. Własnego mamy 7ha ale możemy podpisać dzierżawy na pola które już dzierżawimy z 5ha możemy tak podpisać. Czy na coś się możemy załapać? Proszę o szybką i szczegółową odpowiedź :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2440 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 18:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Do 2014 roku pewnie gdzieś tak do jesieni na nic się nie załapiecie. Wszystko się skończyło.

Edytowany przez hubertuss, 24 kwiecień 2012 - 18:37.