Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2381 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 19:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Możemy być pewnie tego, że są dla nas pieniądze. Ale możesz mieć źle wniosek albo inne sprawy się źle ułożą i d*pa. Przepadłeś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 23:17
  •  

#2382 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 19:28

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak coś źle we wniosku to są od tego poprawki także po tym odpaść nie można.
Także lepiej poczekać aż przyjdzie decyzja,pewnie z pół roku czekania z tego co widzę po kolegach z forum.

#2383 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 07 kwiecień 2012 - 19:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak mówisz pół roku to się pofatyguj do agencji i będziesz miał sprawę jasną ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2384 Share adam1984

adam1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 22:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Do nas wczoraj przyszło pismo z Arimr, że wniosek będzie rozpatrzony w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące, chyba że przyślą kolejne przesunięcie, mazowieckie nr. 365X

#2385 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 22:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @ralfMTX140 w sumie to najpierw zadzwonie,może przez tel. uda się coś dowiedzieć jak nie to pozostanie podróż do Poznania.

@adam1894 tzn. że wnioski rozpatrują dopiero po wejściu na zieloną listę?

#2386 Share adam1984

adam1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 23:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Szczerze to nie wiem jak jest z tym rozpatrzeniem, dodam że my załapaliśmy się na zieloną w lutym.

#2387 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 10:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Poje... mają zasady w tym różnicowaniu.

#2388 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 11:39

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Uuu no to nieźle... Ale panowie cieszcie się że jesteście chociaż na zielonej liście bo to jest już szansa na dofinansowanie ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#2389 Share forterra11441

forterra11441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 14:28

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ralf, które macie miejsce? Bo my 74XX, ale cały czas mamy nadzieję.

#2390 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 20:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a ja mam 47** i sie zastanawiam czy dojdzie do mnie czy nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2391 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:36

Ralf, które macie miejsce? Bo my 74XX, ale cały czas mamy nadzieję.

To ja jestem dalej... Ja mam 108xx a tata ma 113xx także niezbyt ciekawie

#2392 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:42

Jak coś źle we wniosku to są od tego poprawki także po tym odpaść nie można.
Także lepiej poczekać aż przyjdzie decyzja,pewnie z pół roku czekania z tego co widzę po kolegach z forum.

1. można. miałem w ofercie błąd, pani wychwyciła i kazała przywieźć poprawioną ofertę. To i tak zadzwoniła a termin mijał mi za 3 dni. Wiadomo jak co to liczy się data na kopercie gdy wysyłamy pocztą a tak diler zrobił. Moja wina bo nie spojrzałem w necie żeby sprawdzić parametry techniczne - no ale poszło listem i doszło.

2. ja czekam koło miesiąca - w tym tygodniu mają wszyscy święci przejrzeć papiery i mam jechac podpisywać umowę.

Gdy było coś nie tak - tak jak oferta, to pani do mnie zadzwoniła i mnie o tym poinformowała. I ja co kilka dni dzwoniłem i się pytałem jakie wieści z frontu.
Kosztowało mnie to dobrego wiskacza dla pani ale byłem na bieżąco poinformowany co i jak :)

#2393 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 21:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Załóżmy że jestem poza zieloną listą i chce na własne ryzyko kupić maszyny, i jeśli przesuną listę i załapie się to: czy faktura na maszyny ma być wystawiona na gospodarstwo rolne? czy też pod inną nazwą ? jak to właściwie jest ?
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#2394 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 22:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Faktura musi być wystawiona na działalność którą założysz w ramach różnicowania.

#2395 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 05:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie mam pewne pytanie odnośnie jeszcze tego programu wczoraj przyszło pismo z poprawkami i mam odnośnie tego takie pytanie co dzieje się po podpisaniu umowy chodzi o to że ten program nie zapowiada się już tak rózowo chodzi o składki kurs/zus termin realizacji mam na wiosna 2013 co było gdyby np po podpisaniu umowy rozmysliłbym się z tego działanie z różnych powodów np przejścia rolników na zus wiadomo wtedy staje się to nie opłacalne lub np innych przyczyn brak kasy jakiś kataklizm lub coś co mi grozi jeżeli np podpiszę umowe a się wycofam.??Bardzo prosze o pomoc.

#2396 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 09:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No właśnie, jak to jest z działalnością w koncu? prowadzimy przez cały rok czy można zawiesić? Bo przy Zusie to faktycznie raczej mija się z celem :/

#2397 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 17:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Niestety działalność trzeba prowadzić przez okres 5 lat bez żadnego zawieszania. Dzwoniłem w tej sprawie do kilku osób z ARiMR. Wyjątkiem jest zakup tylko pługa do śniegu lub kombajnu zbożowego. Dlatego też czekam jeszcze kilka miesięcy, aż minie mi 3 lata w KRUSie.
Aby uzyskiwać odpowiedni zysk i mieć jeszcze pieniążki na składki ZUS należy posiadać już dobrze prosperującą firmę. A tak większość dopiero rozpoczyna niekiedy z jedną maszyną i skąd tu uzbierać na te składki ??? Zanim człowiek rozpowszechni informację o posiadanej działalności do świadczenia usług, wcześniej zbankrutuje przez ZUS...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#2398 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 19:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy jeśli kupowaliście maszyny rolnicze to jakie dokumenty należy dostarczyć agencji wraz z wnioskiem o płatność? I drugie pytanie do kiedy należy zamieścić tą tablicę unijną?

#2399 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 20:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej samo podpisanie umowy nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami, dopiero po otrzymaniu wsparcia mogą pojawić się problemy, ale już dynamiczne zmiany gospodarcze można podciągnąć pod siłę wyższą

działalność można zawieszać, ale jej prowadzenie nie może budzić wątpliwości, np odśnieżanie przez kilka dni w roku na bank nie przejdzie (szczegóły w instrukcji do wniosku) Celem działania jest tworzenie dodatkowych źródeł dochodu poza rolnictwem i dochód ten nie musi być generowany stale, jednakże w takim przypadku należy uzasadnić, dlaczego działalność będzie zawieszana (np. działalność sezonowa).
Zawieszanie działalności gospodarczej, która faktycznie będzie prowadzona przez parę dni w roku, w ciągu pięciu lat, zostanie uznane za zaprzestanie działalności na którą uzyskano pomoc w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, jako niezgodne z § 17 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia. http://www.arimr.gov..._2011__4z._.pdf

załączniki do wniosku o płatność musisz wyznaczyć na podstawie instrukcji (każdy przypadek jest inny), tablice zgodnie z treścią umowy należy zawiesić przed złożeniem wniosku o płatność http://www.arimr.gov..._o_platnosc.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2400 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 08:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy miesiąc to już wystarczający czas? kurde znów będzie interpretacja jak kto ma widzimisie <_<