Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2341 Share podlasie5

podlasie5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 12:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam...czy jest ktos kto juz podpisał umowe z tego naboru ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 19:43
  •  

#2342 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 14:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej My to żyjemy w kraju absurdów. Byłem dzisiaj w biurze rachunkowym bo gosp. jest na ryczałcie i czy otwierając działalność można wejść na na vat zeby to nie kolidowało. I co ? i gucio! gosp. automatycznie także wejdzie na Vat. I tylko w woj łódzkim i w wielkopolskim tak wygląda interpretacja przepisów. a w innych woj. już można taki myk zrobić.

#2343 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 14:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej To wynika z niespójności przepisów. Według ustawy o vat rolnik prowadzący działalność rolniczą i świadczący usługi rolnicze to to samo. Jednak w ustawie podatkowej jest to prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej.

Edytowany przez jankris, 20 marzec 2012 - 18:59.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2344 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 14:39

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ale przecież możesz prowadzić działalność na RYCZAŁT + Vat i wszyski Vat od zakupów również będziesz mógł sobie odliczyć. A Vat od wystawionej faktury płacisz 8% a nie 23

#2345 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 14:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Semos a skąd masz takie info? jakas podstawa prawna lub coś takiego?

#2346 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 15:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej sam też tak prowadzę swoją działalność

#2347 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 15:01

ale przecież możesz prowadzić działalność na RYCZAŁT + Vat i wszyski Vat od zakupów również będziesz mógł sobie odliczyć. A Vat od wystawionej faktury płacisz 8% a nie 23

Koledze kilka postów wyżej nie chodzi o RYCZAŁT (podatek ryczałtowy od dochodów), ale o RYCZAŁT (podatek VAT ryczałtowy w gospodarstwie rolnym).

My to żyjemy w kraju absurdów. Byłem dzisiaj w biurze rachunkowym bo gosp. jest na ryczałcie i czy otwierając działalność można wejść na na vat zeby to nie kolidowało. I co ? i gucio! gosp. automatycznie także wejdzie na Vat. I tylko w woj łódzkim i w wielkopolskim tak wygląda interpretacja przepisów. a w innych woj. już można taki myk zrobić.

nazwy obiegowe identyczne, ale to nie to samo :-)

Ale kolega ma rację, że można w działalności gospodarczej płacić podatek dochodowy w formie Ryczałtu ewidencjionowanego i do tego być na Vacie. (zamiast książki KPIR + VAT)

Edytowany przez tata1, 20 marzec 2012 - 15:05.

#2348 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 19:06

My to żyjemy w kraju absurdów. Byłem dzisiaj w biurze rachunkowym bo gosp. jest na ryczałcie i czy otwierając działalność można wejść na na vat zeby to nie kolidowało. I co ? i gucio! gosp. automatycznie także wejdzie na Vat. I tylko w woj łódzkim i w wielkopolskim tak wygląda interpretacja przepisów. a w innych woj. już można taki myk zrobić.

należy rozróżnić działalność rolniczą i pozarolniczą wg ustawy o VAT, ww. stwierdzenie jest bardzo nieprecyzyjne, gdyż pozarolniczą (pozarolniczą!!) działalność gospodarczą można rozliczać jako podatnik czynny vat natomiast gospodarstwo rolne może pozostać na ryczałcie

#2349 Share domin26

domin26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 20:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jestem z łódzkiego i dzisiaj miałem telefon że wysłano do mnie poprawki . Powiedziano mi że są to kosmetyczne poprawki i mam ja szybko przywieść i bedziemy podpisywać umowe na liscie jestem 26XX.

#2350 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 15:02

należy rozróżnić działalność rolniczą i pozarolniczą wg ustawy o VAT, ww. stwierdzenie jest bardzo nieprecyzyjne, gdyż pozarolniczą (pozarolniczą!!) działalność gospodarczą można rozliczać jako podatnik czynny vat natomiast gospodarstwo rolne może pozostać na ryczałcie

dzięki, tylko czemu te same przepisy mają różne interpretacje przez różne US??

"Rolnik ryczałtowy nie może łączyć dwóch statusów - podatnika VAT zwolnionego jako rolnik ryczałtowy w stosunku do sprzedaży produktów rolnych i jednocześnie podatnika VAT czynnego - w pozostałym zakresie działalności rolniczej, tj. świadczenia usług rolniczych. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji indywidualnej z dnia 21.07.2011 r. nr IPTPP1/443-128/11-2/ALN."

Edytowany przez pic2ek, 21 marzec 2012 - 20:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2351 Share podlasie5

podlasie5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 10:01

Jestem z łódzkiego i dzisiaj miałem telefon że wysłano do mnie poprawki . Powiedziano mi że są to kosmetyczne poprawki i mam ja szybko przywieść i bedziemy podpisywać umowe na liscie jestem 26XX.

Ja jestem 20xx i jeszcze cisza...ale u nas białystok działa...i cos chyba sie nie spieszą:(

#2352 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 22 marzec 2012 - 20:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej To i tak macie ładne numerki bo ja mam ponad 10800...
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#2353 Share gesy

gesy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:takie tam...

Napisany 22 marzec 2012 - 21:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dziś podpisałem umowe, nr 28xx,lubelskie

#2354 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 22:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie można podczepić pod jakąś działalność zakup wagi najazdowej do usługowego ważenia np. płodów rolnych?? Chodzi oczywiście o różnicowanie. Jedyne co znalazłem to 96.09.Z Pozostała działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana

#2355 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 marzec 2012 - 22:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Tez o tym mysle i myslałem o handlu opałem :) chyba powinno przejsc, moze tez byc handel zbozem. Według mnie to mozliwosci na wage to jest duzo :)

#2356 Share podlasie5

podlasie5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 08:43

Dziś podpisałem umowe, nr 28xx,lubelskie

kurcze !ten białystok to naprawde śpi!

#2357 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 20:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak myślicie czy mam szansę sie załapać nr58xx?

#2358 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 12:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej myślę, że wiele wiele osób z białej się załapie.

#2359 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 12:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Propo biaółegostoku. Jestem na miejscu 19xx a dokładniej mama. Na początku marca poprawki odesłałem to pani powiedziała, że gdzieś za miesiąc będzie je nanosić. Tam chyba jest mało osób które to robią a wniosków sporo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2360 Share class4

class4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 10:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej witam umowa podpisana 3tyg temu woj.lubelskie miejsce 11xx, sprzet w tym tgodniu na podworku

Edytowany przez class4, 25 marzec 2012 - 10:30.