kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

javorskyp    8

Nareszcie na zielonej liście miejsce 58xx , długo czekałem myślę że na żniwa mi coś przydzielą. Teraz czekam na ew poprawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Ja czekam juz 2 miesiace, jedne poprawki już były, i czekam dalej także nie nastawiaj sie za bardzo że na żniwa cos kupisz :P

Nareszcie na zielonej liście miejsce 58xx , długo czekałem myślę że na żniwa mi coś przydzielą. Teraz czekam na ew poprawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Powiedzcie mi, czy jak prowadze działalnośc pozarolniczą to czy można iść do pracy na etat dodatkowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

oczywiście możesz, ale wypadniesz wtedy z KRUS i będziesz opłacał co miesiąc dodatkowo składkę na UZ do ZUS (ponad 250zł miesięcznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Słuchajcie. Byłem dziś u osoby która miała by mi prowadzić rozliczenie podatku dochodowego z działalności. I dała mi lekko do zrozumienia że jak już sam prowadzę gospodarstwo (rozliczanie VAT) to i dam radę. Jak to wygląda u was ?? Ciężki jest to temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

@kissmy to mówisz że można to ogarnąć.

W takim razie, EŚT już prowadzę tylko że do gospodarstwa. Do działalności musi być druga ?

KPIR to znaczy że ewidencjonuje się przychody i rozchody tylko dla działalności tak ?

Jak wygląda sprawa z płaceniem podatku dochodowego. Rozumiem że są jakieś formularze na których się to określa ?

No jak wygląda sprawa z rocznym zeznaniem podatkowym ?

Rzecz jasna podatek dochodowy ryczałtowy.

A co to jest ta dodatkowa składka do UZ

Edytowano przez SOKAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

czy jest możliwość wcześniejszego sprzedaży ciągnika zakupionego na różnicowanie niż 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Sprzedać możesz zawsze, tyle tylko że będziesz musiał zwrócić dotacje i pewnie jakieś odsetki. Pytanie: czy te 5 lat liczy się od dnia podpisania umowy czy od daty przelewu dotacji. W topagrar napisane było, że od daty umowy, a tylko w młodym rolniku od daty wpływu premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

...droższy no i żeby miał większe koła, bo z mniejszymi już nie przejdzie. Ludzie skąd wy takie głupoty powielacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ponoć jak kupiłem maszynę za 190tys (dotacji 100tys) to te moje 90 tys mogę wrzucić w koszta prawda to ? i od jakiego poziomu trzeba płacić podatek dochodowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

u nas w okolicy jeden gość maił kupione na modernizacje siewnik do kukurydzy meprozet a po 3 latach kupił gaspardo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

@e2visionamd2: te 90 tys. to nie wiem czy można wrzucić w koszty. Wiem, że w koszty można wrzucić amortyzację od tych 90 tys.(oczywiście netto) i wtedy na pewno nie zapłacisz podatku doch. Płaci się chyba od poziomu ok. 3 tys. zł - dokładnie nie pamiętam. Podatek to mały problem, gorzej jakbyś musiał przejść na ZUS. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Jeżeli chcesz wziąć jakieś dofinansowanie czy to na różnicowanie czy modernizację musisz być w KRUS. Ciekawi mnie i tego nie wiem co będzie gdy załóżmy jestem w KRUS, biorę na różnicowanie kasę, z działalności mam np. 4 tys. zł dochodu więc muszę przejść do ZUS i właśnie co wtedy? Czy przy następnym naborze wniosków czy to na moder. czy róz. będę miał szansę z tych programów skorzystać bo jak wiadomo do wniosku trzeba dołączyć papier z KRUS i ostatni odcinek wpłaty na ubezpieczenie KRUS. Czy wniosek wtedy przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucjano    1

Koledzy mam pytanko odnośnie tablicy informacyjnej.

Mój cel operacji(paragraf 3, pkt 2 umowy):

"Celem realizowanego przedsięwzięcia jest uruchomienie pozarolniczej działalności gospodarczej dotyczącej świadczenia usług na rzecz gospodarstw rolnych, co wpłynie na na wzrost dochodów inwestora"

 

Jak myślicie na tablicę wrzucić cały ten tekst? Jak dla mnie to ten pogrubiony by lepiej wyglądał?

Jak to jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Ja mam tak: Europejski Fundusz na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa Inwestująca w obszary wiejskie.

Projekt pn.: Wzrost dochodu z działalności pozarolniczej objętej wsparciem poprzez uruchomienie działalności.

Współfinansowany ze środków UE w ramach działania Różnicowanie w kierunku działalności pozarolniczej PROW na lata 2007-2013.

Mnie to facet, który wyrabia takie tablice sam spisał z umowy co musi być napisane na tej tablicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Jak myślicie na tablicę wrzucić cały ten tekst?

 

dokładnie, na tablicy musi być wskazany cel jednobrzmiąco z zapisami na umowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

lekki, prowadzisz EŚT oraz KPiR i to wszystko

 

W tym tyg rejestruje działalność, na ryczałt oczywiście. I tu rodzą się takie pytania.

VAT - wszystko do działalności i do gospodarstwa w rozliczeniu miesięcznym (bo tak składam deklarację) wpisujemy w jedną deklarację?

Aby dostać zwrot podatku należnego trzeba wykazać sprzedaż, czy aby dostać zwrot vat-u z działalności to muszę wykazać wykonanie usługi czy też może być jakaś inna sprzedaż?

Podatek dochodowy (ryczałt od przychodów) - chcę to rozliczać kwartalnie, byłem dziś w US i niby można ale coś tam kręcili. Pytanie, można vat rozliczać miesięcznie a dochodówkę kwartalnie?

Podatek dochodowy ze stawką 8,5 % od usług samemu się wylicza i wpłaca (np. kwartalnie) do US, czy robi się coś w rodzaju deklaracji jakiejś, czy też tylko się wylicza wpłaca i koniec zabawy. A na koniec roku rozliczeniowego PIT - 28.

Trzeba prowadzić tylko ewidencję przychodów ?

Ewidencję środków trwałych do gospodarstwa musi być oddzielna i do działalności oddzielna?

Jaka jest stawka VAT-u na usługi w rolnictwie ?

Czy usługi w rolnictwie wszystkie są traktowane tak samo: orka, kombajnowanie, sianie itd ?

Kod PKD to 01.61.Z

@kissmy. masz skrzynkę zapchaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

vat traktuje się łącznie (gospodarstwo + działalność), sprzedaż może być dowolna, składa się jedną deklarację vat, EŚT najlepiej jest prowadzić dwie

 

na ryczałcie się nie znam, stawka vat dla kodu 01.61.Z to 8% dla wszystkich usług w ramach tego kodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj