Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2321 Share jenot

jenot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 19:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy to nie jest tak ,że nie przemyślana jest poprawność rejestrowania usług?Ja mam zarejestrowaną "Firmę Usługową"( pod którą kryją się usługi rolnicze) moja księgowa, jak i też jej znajomi z branży , twierdzi (a jest uważana w tym środowisku za dobrą w te klocki), że zarejestrowana działalność w tej formie wyłącza mnie z obowiązku przechodzenia na vat w gospodarstwie rolnym, a interpretacje dotyczącą przepisów o vat trzeba wiedzieć dokładnie do jakiej działalności dostosować.Dla pewności obiecała mi jeszcze raz przestudjować przepisy .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 02:19
  •  

#2322 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 20:07

Czy to nie jest tak ,że nie przemyślana jest poprawność rejestrowania usług?Ja mam zarejestrowaną "Firmę Usługową"( pod którą kryją się usługi rolnicze) moja księgowa, jak i też jej znajomi z branży , twierdzi (a jest uważana w tym środowisku za dobrą w te klocki), że zarejestrowana działalność w tej formie wyłącza mnie z obowiązku przechodzenia na vat w gospodarstwie rolnym, a interpretacje dotyczącą przepisów o vat trzeba wiedzieć dokładnie do jakiej działalności dostosować.Dla pewności obiecała mi jeszcze raz przestudjować przepisy .

Z jednej strony masz rację, a raczej twoja księgowa. Dalej ludzie tak otwierają firmy i działają - i odzyskują VAT, mimo iż gospodarstwo jest na Vat ryczałt (dalej Urzędy Skarbowe tak informują), a z drugiej strony, została wydana interpretacja indywidualna (która z założenia ma dotyczyć przypadku indywidualnego), nie do końca trafiona w sedno (ogólne, bo indywidualne być może tak) i niektóre US idą tropem tej interpretacji, nawet popiera ją MF i był o niej artykuł w Top Agrar. Sam jestem ciekawy jak się to rozwinie, zgłębiam temat, czytam tu i tam - na razie mam inne zajęcie i dałem sobie czas realizacji inwestycji na max (2 lata), więc zanim będę zakładał działalność to jakoś się to rozjaśni.

#2323 Share jenot

jenot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 21:39

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej US działa jako państwo w państwie ,w wielu przypadkach przepisy interpretują według własnego widzimisie , mimo ,że księgowa mnie uspokaja to ja ciągle mam obawy .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2324 Share nowy333

nowy333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 08:32

właśnie, widzę że u kolegi nowy333 praktykują tak jak u mnie (osobne nazwy i faktury). To własnie ten którego opisałem co miał kłopoty z akcyzą to miał jedną nazwę i też zarejestrował ją do firmy "Gospodarstwo rolno-usługowe". Dlatego polecam osobne nazwy, faktury i ewidencje - jest czytelnie.

posiadanie rozdzielności ,tak jak jest u mnie pomaga tez w zawieszaniu usług rolniczych,a gos.dalej ,,leci '' na vatku:)

#2325 Share andrzejch61

andrzejch61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 17:38

posiadanie rozdzielności ,tak jak jest u mnie pomaga tez w zawieszaniu usług rolniczych,a gos.dalej ,,leci '' na vatku:)

witam dzisiaj dostalem liscik z arimr o poprawkach. mazowieckie nr 8xx pozdrawiam.

#2326 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 18:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Proponuje unikać jednej nazwy Gospodarstwo Rolno-Usługowe, ponieważ jest to domena przedsiębiorstw branży rolnej płacących podatek dochodowy.

#2327 Share Sobier505

Sobier505

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 19:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wniosek 210x z mazowieckiego , okolice wyszkowa .Poprawki tydzień temu robione były ;)

#2328 Share andrzejch61

andrzejch61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 20:48

Wniosek 210x z mazowieckiego , okolice wyszkowa .Poprawki tydzień temu robione były ;)

witam powiedz mi kolego czy sa jakies kolejki przy skladaniu poprawek

#2329 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 21:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dziś mówili w agrobiznesie, że narazie nie planuje się przesunięć kasy na to działanie

#2330 Share prezesandrew

prezesandrew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 21:24

dziś mówili w agrobiznesie, że narazie nie planuje się przesunięć kasy na to działanie

Faktycznie tak mówili słyszałem, ale niech żywi nie tracą nadziei, a tak po za tym czy bez "unijnych judaszowych srebrników" nie można robić interesów. Można...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2331 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 11:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie wie ktoś co w sytuacji jak skożystam z różnicowania (czyli podwójny krus + podatek dochodowy itd.) a po skożystaniu będę chciał rozpocząć pracę na zupełnie innym etacie oczywiście na ZUS-ie ?? Jak ktoś gryzł ten temat to dajcie znać.

#2332 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 20:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Płacisz ubezpieczenie zdrowotne do rozliczenia na koniec roku w podatku dochodowym.
Aktualnie 254,55 zł/miesięcznie.

#2333 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 21:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Rozmawiałem z kolesiem, który wypełnia wnioski i powiedział mi, że działalność można założyć sezonowo a nie płacić przez całe 12 miesięcy i przez 5 lat. Zresztą ja mam tak we wniosku i mi pani przy poprawkach nic nie wpomniała, że tak nie może być.

#2334 Share butchless

butchless

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 07:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Z tego co mi wiadomo lista zielona zostanie całkowicie zamknięta gdzieś koło 6000 numeru wniosku. Na zielonej liście połowa wniosków zostanie odrzucona. Przez 3 miesiące lista przesunęła się coś ponad 1000 numerów. W Agencji zaprzyjaźniona osoba mówiła ze dopiero teraz ruszyła pełna weryfikacja wniosków i przyspieszone zostanie sprawdzania.

#2335 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 13:39

Z tego co mi wiadomo lista zielona zostanie całkowicie zamknięta gdzieś koło 6000 numeru wniosku. Na zielonej liście połowa wniosków zostanie odrzucona. Przez 3 miesiące lista przesunęła się coś ponad 1000 numerów. W Agencji zaprzyjaźniona osoba mówiła ze dopiero teraz ruszyła pełna weryfikacja wniosków i przyspieszone zostanie sprawdzania.

a ile z tego prawdy i że tak będzie

#2336 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 18:59

Z tego co mi wiadomo lista zielona zostanie całkowicie zamknięta gdzieś koło 6000 numeru wniosku. Na zielonej liście połowa wniosków zostanie odrzucona. Przez 3 miesiące lista przesunęła się coś ponad 1000 numerów. W Agencji zaprzyjaźniona osoba mówiła ze dopiero teraz ruszyła pełna weryfikacja wniosków i przyspieszone zostanie sprawdzania.

A czy ta zaprzyjaźniona osoba nie dorabia sobie jako wróżka? Bol ista zielona nigdy nie zosyanie zamknięta, bo jak ktoś odpadnie to wchodzi kolejny i tak do wyczerpania pieniędzy,

#2337 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 23:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej http://www.minrol.go...niczej-AGROTECH naj nowsze info czyli do konica lipca ma byc wiadomo kto dostanie a kto nie a na modernizacje kase ma sawicki a na różnicowanie jakoś nie może znalesic

mam jescze 50# miejsc do zielonej jak myslicie dojdzie do mnie czy nie

#2338 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 12:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jest nowa lista. Ja 20miejsc w góre.

Edytowany przez Eryko, 19 marzec 2012 - 12:31.

#2339 Share domin26

domin26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 13:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja ok 20 miejsc do przodu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2340 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 13:56

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja 10 do przodu na białej, + 20 wydłużenie zielonej czyli w sumie też 30 miejsc do przodu