Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2281 Share andrzejch61

andrzejch61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 21:12

Ja obecnie mam nr 46X (też mazowieckiem); wezwanie do poprawek dostałem na koniec stycznia, złożyłem je 2 lutego i też czekam. Chciałoby się to szybko załatwić i po sprawie żeby było ale widze że tak się nie da. To chyba jeszcze trochę potrwa. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość... :(

witam ja obecnie nic nie dostalem. nawet listu do poprawek . czy so spore kolejki przy poprawkach pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 09:13
  •  

#2282 Share jenot

jenot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 22:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wracając do tematu Vat-u,a może jest różnica ,między tym,że chcę prowadzić usługi w ramach prowadzonego gospodarstwa rolnego czyli używam sprzęty ,którym pracuje w tym gospodarstwie i nie rejestruję odrębnej firmy ,a tym ,że zakładam odrębną firmę i na tą firmę kupuję maszynę i tą maszyną prowadzę usługi.Interpretacja przepisów naczelnika US z Łodzi wyraznie dotyczy rolnika ryczałtowego , a nie przedsiębiorcy ,kiedy założę firmę jestem przedsiębiorcą ,a nie rolnikiem.(nie zbyt ogarniam te przepisy ale prubuje je zrozumieć ,i mam z tym problem gdyż jestem rolnikiem ryczałtowym założyłem firmę usługi dla rolnictwa, odzyskałem Vat i nie wiem co dalej.

#2283 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 23:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W najświeższym Top Agrar jest opisana kwestia rozwiązań podatkowych i przepisów dotyczących dwojakiej działalności prowadzonej przez rolnika..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2284 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 12:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej za topagrar "Zatem często zdarzało się, ze rolnicy zakładając firmę świadczącą usługi polegające np. na koszeniu zbóż, siewie roślin itd. w gospodarstwie korzystali z ryczałtu a w firmie byli na pełnym VAT. Teraz podczas kontroli skarbowych urzędnicy wychwytują te przypadki i kwestionują rozliczenia usług wykonanych dla siebie oraz nakazują objęcie gospodarstwa pełnymi rozliczeniami VAT. Trzeba pamiętać iż w takiej sytuacji należy skorygować deklarację VAT za miesiąc w którym były rozliczone zakwestionowane faktury i złożyć zgłoszenie rejestracyjne VAT dla gospodarstwa (nie ma możliwości rejestracji ze skutkiem wstecznym)." Raczej było to spowodowane błędem US, gdyż przy rejestracji razem z VAT-R składa się oświadczenie o rodzaju prowadzonej działalności

#2285 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 14:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dziś byłem w Łodzi w ARiMR i pani była na zwolnieniu, i dlatego moje podanie przeleżało, ale powiedziała, że za 2 najdalej 3 tygodni przyjdzie do domu pismo.

#2286 Share domin26

domin26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 22:43

dziś byłem w Łodzi w ARiMR i pani była na zwolnieniu, i dlatego moje podanie przeleżało, ale powiedziała, że za 2 najdalej 3 tygodni przyjdzie do domu pismo.

a to czemu sie pytałeś ? i który mniej wiecej jesteś na liście ? ja też jestem z łódzkiego i jestem 26xx i nadal nic ;/

Edytowany przez domin26, 02 marzec 2012 - 22:43.

#2287 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 23:26

a to czemu sie pytałeś ? i który mniej wiecej jesteś na liście ? ja też jestem z łódzkiego i jestem 26xx i nadal nic ;/

byłem akurat w łodzi i dlatego podjechałem. na liscie jestem 13**.

#2288 Share domin26

domin26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 08:44

byłem akurat w łodzi i dlatego podjechałem. na liscie jestem 13**.

aha ok . heh to jak ja jestem 26xx to jeszcze ze 3 miesiące sobie poczekam ;/

#2289 Share jaceko

jaceko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 17:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam.
Mam do was takie pytanie jak się składa wniosek na różnicowanie to co jest potrzebne w tym momencie??? tzn. czy są potrzebne oferty, projekty??

Dzięki za odpowiedź:)

#2290 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 15:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej zasadniczo to wystarczy sam wniosek, ale później musisz go uzupełnić i co najważniejsze musisz zwrócić uwagę na to, które załączniki są niezbędne przy składaniu wniosku (bez nich wniosek zostanie odrzucony), ich lista znajduje się w końcowej części wniosku o przyznanie wsparcia oraz w instrukcji do ww. wniosku, dla jasności proponuję zapoznać się z treścią instrukcji dla ostatniego naboru od s. 34 http://www.arimr.gov...PP_III_b0jk.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2291 Share jenot

jenot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 15:57

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy będzie jeszcze nabór wniosków w 2012 ? bo wydaje mi się, że prawdopodobnie nie.

#2292 Share jaceko

jaceko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 19:30

Czy będzie jeszcze nabór wniosków w 2012 ? bo wydaje mi się, że prawdopodobnie nie.

Zobacz sobie to http://www.arimr.gov...h-wnioskow.html może coś znajdziesz.
bo ja jeśli dobrze zrozumiałem to mogę składać wnioski od jutra w swoim LGD

#2293 Share jenot

jenot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 20:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dięki za link ale raczej nigdzie się nie łapię.Nie do końca jestem rozczarowany dlatego,że część dofinansowania z różnicowania dostałem ale żałuję ,że nie wykożystałem całej, przysługującej, kwoty.

#2294 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 20:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej na co składacie wnioski? jaką działalność?

#2295 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 22:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jest na AF jakiś wątek w sprawie LGD, bo tak się składa że jestem na terenie gdzie będą przyjmowane wnioski. I pasowało by coś poczytać o tym działaniu. ??

#2296 Share prezesandrew

prezesandrew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 09:40

Jest na AF jakiś wątek w sprawie LGD, bo tak się składa że jestem na terenie gdzie będą przyjmowane wnioski. I pasowało by coś poczytać o tym działaniu. ??

A skąd jesteś, bo u mnie ostatni nabór z LGD na różnicowanie był w listopadzie, dostępnej puli nie wyczerpano, dzwonie do nich co jakiś czas i ciągle nic. Chociaż muszę dodać że z tymi pieniędzni od LGD wcale nie jest tak łatwo bo oni mają swój dodatkowy system oceny i punktacji. W moim rejonie wiele kasy im zostało bo mają wyśrubowane wymogi.

#2297 Share 6pablo9

6pablo9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 12:30

aha ok . heh to jak ja jestem 26xx to jeszcze ze 3 miesiące sobie poczekam ;/

w łodzkim jestem na 18** i tez nic ale jak mówisz ze masz 12** i powiedziała ze 3tyg i będziesz cos wiedział to sadze ze do mnie tez coś przyjdzie. A ty miałeś juz jakieś poprawki ?? czy juz podpisujesz umowę ??

#2298 Share domin26

domin26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 13:11

w łodzkim jestem na 18** i tez nic ale jak mówisz ze masz 12** i powiedziała ze 3tyg i będziesz cos wiedział to sadze ze do mnie tez coś przyjdzie. A ty miałeś juz jakieś poprawki ?? czy juz podpisujesz umowę ??

no własnie też nic nie dostałem jeszcze ;/ gdzieś czytałem że do końca maja wszystko ma być już wyjasnione ;)

#2299 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 15:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dziś podpisałem umowe. woj. warmińsko-mazurskie, na liście jestem 12xx

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2300 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 07:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wczoraj dzwoniłem do arimr. Pani, która zajmuje się mojm wnioskiem powiedziała, że prawdopodobnie poprawki, które jej wysłałem będzie nanosiła w następnym miesiącuu bo ma dużo innych wniosków.