Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2261 Share domin26

domin26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja w lipcu 2010 r ubezpieczyłem sie jako domownik potem 18 marca 2011r dostałem gospodarstwo więc ubezpieczyłem sie jako rolnik to jest możliwe że nie dostane pozytywnej decyzji ??? na razie jestem na zielonej liscie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 21:21
  •  

#2262 Share bgbg

bgbg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nie powinieneś dostać.prawdopodobnie przy pierwszej,dokładniejszej analizie dokumentów w ARIMR odrzucą Ci wniosek

#2263 Share domin26

domin26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 luty 2012 - 22:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej aha no nic . To będę czekać na jakąś odpowiedź . Jak coś sie dowiem to napewno podzielę sie tym na forum .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2264 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 29 luty 2012 - 08:15

aha no nic . To będę czekać na jakąś odpowiedź . Jak coś sie dowiem to napewno podzielę sie tym na forum .

Możesz spać spokojnie spełniasz warunki , bo byłeś ubezpieczony jako domownik w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku. Na ten temat było jużna forum kilka stron wcześniej. Nie otrzyma dofinansowania ten młody rolnik, który wcześniej nie był ubezpieczony jako domownik w gospodarstwie które przejął.

#2265 Share domin26

domin26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 luty 2012 - 08:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej aha to fajnie . Dziękuje za odpowiedź .

#2266 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 29 luty 2012 - 11:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej http://www.ppr.pl/artykul-status-rolnika-ryczaltowego-a-vat-167519.php - cała prawda o systemie opodatkowania

#2267 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 luty 2012 - 13:59

Możesz spać spokojnie spełniasz warunki , bo byłeś ubezpieczony jako domownik w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku. Na ten temat było jużna forum kilka stron wcześniej. Nie otrzyma dofinansowania ten młody rolnik, który wcześniej nie był ubezpieczony jako domownik w gospodarstwie które przejął.

mam podobną sytuacje i prawdopodobnie jutro dostanę zaproszenie do podpisania umowy. Także kolega jan77 ma racje

#2268 Share domin26

domin26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 luty 2012 - 14:32

mam podobną sytuacje i prawdopodobnie jutro dostanę zaproszenie do podpisania umowy. Także kolega jan77 ma racje

aha no to odrazu mnie pocieszyłeś ;) a z jakiego województwa jesteś ?? bo ja z łódzkiego i jestem na liście 24xx i nadal żadnej odpowiedzi ;/

#2269 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 luty 2012 - 19:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jestem z warmińsko - mazurskiego a na liście 12xx. Pracownik który rozpatrywał mój wniosek powiedział, że wszystko było poprawnie (nie licząc drobnych błędów w EPO i brak jednego zaświadczenia) i dlatego będę jednym z pierwszych którzy podpiszą umowę. Pierwsze pismo dostałem już 20 stycznia także jak jeszcze nic nie dostałeś to sobie poczekasz troche bo to wszystko troche trwa :) ja miałem drobne poprawki a i tak zeszło miesiąc. Na różnicowanie składała także moja mama ale u niej sprawa jest już bardziej skomplikowana (przez budowe ponieważ trzeba czekać na pozwolenia projekt itp) i dlatego przedłużyła termin uzupełniania dokumentów o 180 dni. Także nawet na tym przykładzie widać jakie mogą być różnice w czasie rozpatrywania wniosków. Chociaż szczerze mówiąć to dziwi mnie, że jeszcze żadnego pisma nie dostałeś :) musisz czekać widocznie tam u was w agencji im się nie śpieszy zbytnio :)

#2270 Share domin26

domin26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 luty 2012 - 19:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej aha no nic , bede musiał czekać . Heh w łódzkim arimr własnie zauważyłem wszytko im wolno idzie ;/ ale ważne że idzie ;p jak coś przyjdzie to dam znać na forum .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2271 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 09:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Numer 194x na liście, podlaskie. Wczoraj wysłałem poprawki.

#2272 Share prezesandrew

prezesandrew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 12:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jest nowa lista, ogólna liczba osób na liście zmniejszyła się o 14, przez co jestem o 14 do przodu, analizując listę dochodzę do wniosku że osoby ktore definitywnie zniknęły z listy były na zielonym polu, zielona lista powiększyła się o 2 pozycje

#2273 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 12:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Trwa weryfikacja wniosków. Kto się nie kwalifikuje np z powodu zbyt krótkiego ubezpieczenia w krus wylatuje.

#2274 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 12:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej +26 miejsc do przodu, brakuje mi jeszcze 800 ciekawe czy się załapie

#2275 Share domin26

domin26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 14:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a ja o 15 miejsc do przodu :):) :)

Edytowany przez domin26, 01 marzec 2012 - 14:10.

#2276 Share andrzejch61

andrzejch61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 19:24

a ja o 15 miejsc do przodu :):) :)

witam ja mam nr 8xx [mazowieckie] i nic sie nie dzieje .czy ktos dostaje pismo z warszawy o poprawkach

#2277 Share bolek55

bolek55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 19:34

witam ja mam nr 8xx [mazowieckie] i nic sie nie dzieje .czy ktos dostaje pismo z warszawy o poprawkach

#2278 Share malin

malin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja obecnie mam nr 46X (też mazowieckiem); wezwanie do poprawek dostałem na koniec stycznia, złożyłem je 2 lutego i też czekam. Chciałoby się to szybko załatwić i po sprawie żeby było ale widze że tak się nie da. To chyba jeszcze trochę potrwa. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość... :(

#2279 Share bolek55

bolek55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie mam watpliwosci czy dobrze wpisalem nr. identyfikacyjny gdyz jestem odleglej pozycji 9xxx. W 2010 r skladalem wniosek na roznicowanie jako rolnik wykorzystalem 50 tys. i w 2011 r zlozylem wniosek jako domownik by wykorzystac pozostale 50 tys. jako domownik bo w miedzyczasie przekazalem gospodarstwo synowi i wpisalem nr.ewidecyjny gospodarstwa syna. Zastanawiam sie czy nie trzeba bylo wpisac swojego nr,gospodarstwa ,wtedy za brak pola dostalbym dodatkowe punkty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2280 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 21:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej kolego jeśli jesteś u syna jako domownik to nic nie da bo i tak punkty są przyznawane za powierzchnie tego gospodarstwa w którym jesteś domownikiem. Po za tym nie wiem czy w ogóle można zmienić numer ewidencyjny ale coś mi się wydaje, że nie. W sumie to i tak raczej nieistotne bo szanse na premie biorąc pod uwagę Twoją pozycje na liście masz na prawde znikome żeby nie powiedzieć żadne :P