Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2221 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 21 luty 2012 - 18:30

witam panowie i drogie panie . jesli mam gospodarstwo na ryczalcie to czy po skorzystaniu z roznicowania nowa działalność może byc na vat? czyli beda wtedy 2 formy rozliczania ryczalt i vat? pozdrawiam

Witam
Nie wiem jak w innych regionach kraju (różne interpretacje :-) ), ale u mnie jest tak iż jeżeli rolnik ryczałtowy zakłada działalność gospodarczą to wybiera odpowiednią księgowość (ryczałt ewid, książka, itp) i wybiera VAT, lub zwolnienie z VATU. Jeżeli wybierze VAT zas. ogólne, to ma VAT tylko z firmy. Z gospodarstwa dalej jest na VAT ryczałtowy, chyba że chce to może i wybrać też przy okazji VAT zasady ogólne i do gospodarstwa, ale nie musi.

Jeśli natomiast działalność zakłada rolnik z VAT na zasadach ogólnych to jedynie może wybrać formę opodatkowania pod. dochodowego, ale na VAT jest wtedy z automatu.

Edytowany przez tata1, 21 luty 2012 - 18:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 15:10
  •  

#2222 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 luty 2012 - 18:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej niestety problem jest bardzo złożony:

http://www.podatki.e...cze,1,65,1.html

do końca tygodnia muszę wyjaśnić ten temat w moim US, więc również się tym żywo interesuję

#2223 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Rozumiem tą interpretację, poprostu usługi rolnicze zaliczyli do działalności rolniczej i dlatego powiązali z gospodarstwem.

Edytowany przez tata1, 21 luty 2012 - 19:14.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2224 Share nowy333

nowy333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 22 luty 2012 - 11:07

niestety problem jest bardzo złożony:

http://www.podatki.e...cze,1,65,1.html

do końca tygodnia muszę wyjaśnić ten temat w moim US, więc również się tym żywo interesuję

Od 1 kwietnia zmieniły sie przepisy..jezeli chcesz odzyskac vat od srodków trwałych z działalnosc np.uslug rolniczych to gospodarstwo musi byc na vacie,
ja tak zrobiłem i mi zwrócili podatek za kombajn,a znajomy nie przeszedł i dostal odmowe zwrotu...ten vat nie jest taki straszny,nie bojcie sie:) ja sam to prowadze to jest bardzo proste ,tylko musi ktos pokazac jak pisac w ksiązkach i wypelniac deklaracje....powodzenia...

#2225 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 22 luty 2012 - 12:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja mam gospodarstwo na ryczałcie i też prowadzę działalność usługi rolnicze - cały vat odzyskałem z zakupów sprzętu (działalność założyłem w pod koniec kwietna 2011), wypisując fakturę wypisuje z 8% stawką vatu

Edytowany przez semos, 22 luty 2012 - 12:08.

#2226 Share tata1

tata1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 22 luty 2012 - 13:10

Od 1 kwietnia zmieniły sie przepisy..jezeli chcesz odzyskac vat od srodków trwałych z działalnosc np.uslug rolniczych to gospodarstwo musi byc na vacie,
ja tak zrobiłem i mi zwrócili podatek za kombajn,a znajomy nie przeszedł i dostal odmowe zwrotu...ten vat nie jest taki straszny,nie bojcie sie:) ja sam to prowadze to jest bardzo proste ,tylko musi ktos pokazac jak pisac w ksiązkach i wypelniac deklaracje....powodzenia...

ja mam gospodarstwo na ryczałcie i też prowadzę działalność usługi rolnicze - cały vat odzyskałem z zakupów sprzętu (działalność założyłem w pod koniec kwietna 2011), wypisując fakturę wypisuje z 8% stawką vatu

Panowie nie dziwcie się że u jednego jest tak, u drugiego zupełnie na odwrót - po prostu w Polsce jest tak iż gdy nawet w jednym mieście są dwa Urzędy Skarbowe to mogą mieć całkowicie różną interpretacje. :-) Dlatego przed założeniem działalności trzeba pytać w swoim US, a nie sugerować się radami innych.

Edytowany przez tata1, 22 luty 2012 - 13:13.

#2227 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 22 luty 2012 - 14:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej :)

Edytowany przez pic2ek, 22 luty 2012 - 14:11.

#2228 Share nowy333

nowy333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 22 luty 2012 - 17:44

ja mam gospodarstwo na ryczałcie i też prowadzę działalność usługi rolnicze - cały vat odzyskałem z zakupów sprzętu (działalność założyłem w pod koniec kwietna 2011), wypisując fakturę wypisuje z 8% stawką vatu

w naszym US po 1 kwietnia tez oddawali a w lipcu dostali pisma ze musza oddac cały podatek plus odsetki..mowie powaznie..takze kolego nie zdziw sie jak bedziesz musiał oddac...odsyłam do krajowej informacji podatkowej ...a skarbówka moze wszystko ,u nich to i prawo działa wstecz,,,

#2229 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej w przyszłym tygodniu prawdopodobnie podpisuje umowę (nabór 2011) :) woj. warmińsko - mazurskie

#2230 Share malin

malin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 luty 2012 - 09:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a które masz miejsce na ogólnej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2231 Share zelziom

zelziom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 luty 2012 - 13:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak to możliwe że chociaż 50-60 % nie przeszło . A ktoś słyszał ze będzie jakaś dodatkowa pula . i jak myślicie ile % przejdzie

#2232 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 luty 2012 - 14:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej miejsce 12xx

#2233 Share malin

malin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 luty 2012 - 14:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A w mazowieckim podpisał już ktoś umowę zostatniego naboru?

#2234 Share DFDaro

DFDaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 23 luty 2012 - 19:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam, mam do was pytanie czy uznają mi ciągnik 100KM z turem około 200tyś i prase belująco metal-fach 48tys brutto powiem też że mam 20 ha, czy też nie odrzucą mi wniosku na różnicowanie. I jakie mógłbym wpisać uzasadnienie dlaczego właśnie ten ciągnik. Gdyż przyszły mi już pierwsze poprawki.

Edytowany przez DFDaro, 23 luty 2012 - 19:54.

#2235 Share malin

malin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 luty 2012 - 20:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A to w różnicowaniu też trzeba uzasadniać dlaczego takie a nie inne maszyny jak w modernizacji? Przecież to na usługi i nie ważne ile ma się ha. Przecież zapotrzebowanie na dane usługi może być tak duże że potrzebny jest ciągnik czy maszyna o wyższych parametrach.
A w poprawkach masz jakieś uzasadnienie pisać? Czy co masz do poprawy?
A wogule to z jakiego woj jesteś? i który masz numer?

#2236 Share DFDaro

DFDaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 23 luty 2012 - 22:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jestem z podlaskiego i pierwszy raz składałem na różnicowanie a numer mam 25XX. A co do poprawek to nam jakis facet pisze tylko chce wiedziec ile maszyn bierzemy. I jeszcze dlatego właśnie taki ciągnik. Mógłbyś podać pare przykładów jakie można wpisać w rubryce kturej się pisze dlaczego taki ciągnik z taką moca? I aby mi nie wycofali za to że biore ciągnik z turem i chwytakiem do bel i prasą bo sie jeszcze czepną że nie potrzeba takiej mocy do prasy.Szkoda że można wziąść tylko za 248 tyś.

#2237 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 24 luty 2012 - 01:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej "Szkoda że można wziąść tylko za 248 tyś" Ty możesz nabrać maszyn nawet za 500tys zł i agencja nie będzie miec nic do tego a zwrócą Ci tylko 100tys zł.

#2238 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 24 luty 2012 - 08:56

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jak już tak myślisz to nie za 248 000 a 246 000 brutto (200 000 + 23 % vat) :D ale jest tak jak pisze Eryko np. moja inwestycja to koszt ok. 450 000 brutto a agencja zwróci 100 000 :)

#2239 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 24 luty 2012 - 11:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Prosił bym o podpowiedz. Na jaki sprzęt można napisać wniosek jeżeli nie posiada sie ciągnika?? Napewo kombajn i ładowarka ale na co jeszcze prosił bym o podpowiedz (na naszym terenie działa tzw lokalna grupa działania i przyjmuje wnioski)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2240 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 24 luty 2012 - 13:57

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej możesz kupić dokładnie każdą maszynę lub urządzenie, polecam kod 77.31.Z (wynajem i dzierżawa maszyn i urządzeń rolniczych); wykluczone ze wsparcia są wyłącznie usługi sklasyfikowane w ramach kodu PKD 49.41.Z źródło http://www.arimr.gov..._instrukcja.pdf