Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2181 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 16 luty 2012 - 19:56

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej po pierwsze jesli myslisz o ZUS i róznicowaniu to sobie to odpusc bo szkoda czasu wszytko oddasz zus-owi. Z zawieszaniem sa rózne opinie. Do tego manewru moize sie przyczepic arimr bo masz warunek utrzymac działalność 5 lat. Jesli masz opłacany krus 2,5 roku to poczekaj pól roku i dopiero wtedy załoz działalnośc. Tylko dowiedz sie w okinku krusu od kiedy beda ci liczyli rozpoczecie opłacania KRUS w okienku powie ci Pani jak wejdzie w kompa.

zawieszanie moze miec racjonalne wytłumaczenie przy zakupie kombajnu ale nie ciagnika i w dodatku przyczep. A tak w ogóle to miłes juz jakies poprawki bo z przyczepami sa problemy na rónicowanie poniewaz to podlega pod transport a to słowo praktycznie nie moze byc uzyte we wniosku :) sam skłądąłem na przyczepy i ciagnik z ładowaczem ale po pierwszych poprawkach zminiłem na inne maszyny zamiast przyczep. Da sie to obejsc ale trezba kombinowac zeby dobre pkd dobraci i opisac ta usługe bez słowa transport :)

Edytowany przez bialy2005, 16 luty 2012 - 20:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 23:09
  •  

#2182 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 16 luty 2012 - 19:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a nie możesz zapłacić jeszcze 2kwartały w tył?

#2183 Share WiesioW WiesioW

WiesioW
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2012 - 20:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dziękuję serdecznie za szybką i fachową odpowiedź.

Tak właśnie obliczyłem i z tego dofinansowania zostałyby marne ochłapy. Można być ostatecznie już na tym ZUSie, lecz trzeba mieć odpowiednie przychody, konkretne maszyny i ogólnie dobrze prosperującą firmę. Mój ciągnik miałby pracować tylko z dwoma maszynami, więc jest nierealne uzyskanie dochodu, który pokryłby moje potrzeby i ZUS.

Dzisiaj zadzwoniłem do KRUSu z zaptaniem od kiedy jestem u nich ubezpieczony- odpowiedzieli od 1 wrzesień 2009. Mnie tylko martwi, że w 2010 roku miałem staż, jednak nie było problemuy z ubezpieczeniem wstecz w KRUSie...

Wniosek miałem bez żadnych poprawek- robił mi go były pracownik ARiMR. Szkoda, że jest to mój pierwszy taki wniosek- z pewnością wybrałbym jakąś inną maszynę- nie przyczepy. Musiałem podpisać tylko jakieś oświadczenie, że nie będę ich używał do czegoś tam..

Z chęcią zapłaciłbym jeszcze KRUS wstecz, jednak powiedziano mi, że dwa razy nie można, a szkoda. Mogłem na początku już opłacić 2 lata wstecz, lecz cłowiek szuka oszczędności oraz liczyłem, że mój wniosek będzie rozpatrywany ze 2 lata...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2184 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 16 luty 2012 - 20:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej takze jesli masz termin realizacji wczesnijszy niz mija 3 lata w krus to rób aneks tak zeby kupowac maszyny juz po 3 latach krus i wtedy załoz dziłalnosc. Ja podobnie robiłem tylko ze od razu termin realizacji wstawiłem sobie taki zeby miec 3 lata krus :)

#2185 Share WiesioW WiesioW

WiesioW
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2012 - 20:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Niestety nie byłem tak obeznany w temacie jak Ty. Będę musiał zrobić aneks. :(

Jeszcze jedno- jak długo zakładałeś działalność? Maszyny zadatkowałeś już po założeniu czy przed? Planuję wyjechać za granicę- czy ktoś z rodziny (upoważniony) może założyć taką działalność za mnie?

#2186 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 16 luty 2012 - 21:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej załozyc to musisz sam tu nic nie wykombinujesz. ja maszyny zadatkowałem przed podpisaniem umowy :) ale dogadałem odrazu termin odbioru po załozeniu dziłalnośći. zadatkowałem grudzien umowa w styczniu chyba a realizacja w maju :) załozenie dziłalnosci to pól godziny w gminie pózniej tylko czekasz na regon i musisz zgłosic w US jaka forme opodatkowania wybierasz. No i do krus zgłoszenie o rozpoczeciu dziłalnosci

#2187 Share andrzejch61

andrzejch61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 16 luty 2012 - 21:53

załozyc to musisz sam tu nic nie wykombinujesz. ja maszyny zadatkowałem przed podpisaniem umowy :) ale dogadałem odrazu termin odbioru po załozeniu dziłalnośći. zadatkowałem grudzien umowa w styczniu chyba a realizacja w maju :) załozenie dziłalnosci to pól godziny w gminie pózniej tylko czekasz na regon i musisz zgłosic w US jaka forme opodatkowania wybierasz. No i do krus zgłoszenie o rozpoczeciu dziłalnosci

witam to co mi wiadomo na temat dzialalnosci [rożnicowanie] to trzeba miec dzialalnosc zarejestrowaną przez 5 lat non stop bo po 5 latach jest kontrola i cię sprawdzą czy miałes dzialalnosc zarejestrowaną i ile czasu i co robiles [oczywiscie musisz przedstawic rachunki ] bo jak nie to ci wlepią takie kary ze ci szczeka opadnie pozdrawiam

#2188 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 16 luty 2012 - 21:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Każdy prowadzący działalność może ją zawiesić na okres do 24 mies., lecz jest to naruszenie warunków umowy z ARIMR o nieprzerwalnym jej prowadzeniu przez okres 5 lat.

#2189 Share Bugsik

Bugsik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 16 luty 2012 - 23:56

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a co zrobi agencja jak w ciagu tych 5 lat zbankrutujesz? to raczej zamkniesz działalność, a oni będą żądali zwrotu kasy?

Edytowany przez Bugsik, 16 luty 2012 - 23:57.

#2190 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 17 luty 2012 - 08:42

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej lecz jest to naruszenie warunków umowy z ARIMR o nieprzerwalnym jej prowadzeniu przez okres 5 lat.

jakaś podstawa prawna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2191 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 17 luty 2012 - 10:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej "Jeżeli zawieszanie działalności gospodarczej powodowało będzie, iż faktycznie będzie ona prowadzona przez parę dni w roku, w ciągu pięciu lat, to zawieszanie uznane zostanie jako zaprzestanie działalności, na którą uzyskano pomoc w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, jako niezgodne z § 17 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia." źródło instrukcja do wniosku, czyli można zawieszać działalność, w taki sposób aby prowadzić ją dłużej niż kilka dni w roku czyli być może kilkanaście

#2192 Share malin

malin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 17 luty 2012 - 10:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja mam pytanie do tych, którzy już skorzystali z tego dofinansowania, świadczą usługi rolnicze zakupionym na to działanie ciągnikiem. Czy podczas jakiejkolwiek kontroli interesował się ktoś przbiegiem ciągnika? Porównywano go z czymś? Sprawdzano czy jest on wykorzystywany tylko do świadczenia usług czy też na potrzeby gospodarstwa? Bo jedni twierdzą że wolno go wykorzystywać we własnym gospodarstwie, a inny że nie.

#2193 Share kemper

kemper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 17 luty 2012 - 11:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja jak miałem kontrolę po złożeniu wniosku o płatność(chodziło o to czy maszyny które były zadeklarowane we wniosku rzeczywiście są kupione)kobieta z ARIMR przypominała mi ze dwa razy,że te maszyny nie mogą być wykorzystywane we własnym gospodarstwie.Tylko na usługi.

#2194 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 17 luty 2012 - 11:57

"Jeżeli zawieszanie działalności gospodarczej powodowało będzie, iż faktycznie będzie ona prowadzona przez parę dni w roku, w ciągu pięciu lat, to zawieszanie uznane zostanie jako zaprzestanie działalności, na którą uzyskano pomoc w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, jako niezgodne z § 17 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia." źródło instrukcja do wniosku, czyli można zawieszać działalność, w taki sposób aby prowadzić ją dłużej niż kilka dni w roku czyli być może kilkanaście

dzięki bardzo!

#2195 Share kemper

kemper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 17 luty 2012 - 12:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czyli nie można zawiesić działalności w różnicowaniu.

#2196 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 17 luty 2012 - 12:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No wychodzi ze całe 5 lat trzeba płacić.
A na ryczałcie jaką stawkę podatku trzba płacićna usługi?

Edytowany przez pic2ek, 17 luty 2012 - 12:52.

#2197 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 17 luty 2012 - 19:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dla jasności - działalność gospodarczą można zawieszać,

stawka podatku ryczałtowego zależy od rodzaju świadczonych usług: http://www.epodatnik...ania&Itemid=334

#2198 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 17 luty 2012 - 20:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jest napisane parę dni. Czyli pół roku prowadzimy a na pół zawieszamy.

Edytowany przez pic2ek, 17 luty 2012 - 20:11.

#2199 Share jenot

jenot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 luty 2012 - 19:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wszystko zależy od rodzaju prowadzonej działalności.Jeśli już we wniosku deklarujesz prowadzenie działalności sezonowej (bo taka jest jej specyfika) to w każdym roku prowadzisz działalność określoną liczbę miesięcy ,a w kolejnych miesiącach zawieszasz i wszystko jest OK.

Czy ktoś coś wie czy będzie jeszcze nabór wniosków w 2012, czy nabór 2011 to już definitywnie koniec?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2200 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 18 luty 2012 - 22:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeśli mi sie nie pomyliło, niech mnie ktoś poprawi, Sawicki dziś mówił w Poznaniu, że do końca maja chciałby zamknąć temat "róźnicowania". pewnie chodziło o rozpatrzenie wniosków i ewentualne przesunięcia pieniążków na modernizację. ale niech mnie ktoś poprawi.