Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2161 Share prezesandrew

prezesandrew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 luty 2012 - 19:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej w porównaniu z ostatnią listą spadłem o 60 miejsc w dół, a w porównaniu z tą pierwszą z 9 grudnia o 96 w dół ;[, dlaczego osoby z końca listy przesuwane są przede mnie, czy ktoś potrafi mi to wytłumaczyć? na przykład pan Marek Kazimierz Salamon przesunął się z 12083 na 7147 czyli o 4936 miejsc do przodu

Edytowany przez prezesandrew, 11 luty 2012 - 20:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 07:25
  •  

#2162 Share Bugsik

Bugsik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 luty 2012 - 19:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej liczę na to, zwłaszcza, że jeszcze w lutym startuje w przetargu na lokal pod swoją działalność...

#2163 Share prezesandrew

prezesandrew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 luty 2012 - 19:29

liczę na to, zwłaszcza, że jeszcze w lutym startuje w przetargu na lokal pod swoją działalność...

jaka to będzie działalność?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2164 Share forterra11441

forterra11441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 luty 2012 - 21:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Moi rodzice również przesunęli się do tyłu o 42 miejsca, i też zastanawiam się jak to jest, że ludzie którzy byli dalej przesunęli się przed nas na listę ;[

#2165 Share Bugsik

Bugsik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 luty 2012 - 21:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @prezesandrew będzie to działalność handlowa, więcej nie zdradzam aby nie zapeszyć...

#2166 Share ferdek255

ferdek255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 12 luty 2012 - 11:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mam takie pytanie bo mam już podpisany wniosek na 110 tyś. na prasę beczkowóz kosiarkę trzepak i siewkę do nawozów i np w tych pieniądzach mógłbym wziąć ciągnik ??
Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

#2167 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 12 luty 2012 - 16:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej masz podpisany wniosek na prasę, kosiarkę itd. A teraz chciał byś zamiast tego wszystkiego ciągnik? Coś marnie kombinujesz...

#2168 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 12 luty 2012 - 18:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 13:09.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#2169 Share ferdek255

ferdek255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 12 luty 2012 - 20:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej aha dziękuje za odpowiedź ;D
Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255

#2170 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 12 luty 2012 - 21:28

Wbrew temu co zwykle pokrętnie piszę Damian informuję kolegę powyżej że jak ma ochotę to może ciągnik, musisz tylko wykonać biznes plan praktycznie od nowa oraz aneksować umowę.

Wcale nie pokrętnie, nie pokrętnie tylko realistycznie zamiast optymistycznie :P

Nie rozumiem takiego zachowania... Owszem 100tys dla jednego to jest bułka z masłem, ale poniekąd te pieniądze mają swą wartość i planując coś z nimi związanego, zdaje się że plany powinny być mądre i 10 razy przemyślane. Zrozumiał bym zmianę ciągnika z turem na ładowarkę teleskopową. Ale tak radykalne zmiany? Nie rozumiem, czy poprzedni ciągnik tak bardzo się popsuł że naprawa jest nie opłacalna, ukradli go, czy dostał w spadku po stryjku roczną prasę, beczkę i kosiarkę więc nowe są nie potrzebne. To jest zachowanie dziecka z podstawówki i problem w tym że rzeczywistość to nie podstawówka tylko 100tys zł i jak zacznie coś kombinować mogą mu odrzucić wszystko...

Edytowany przez damianzbr, 12 luty 2012 - 22:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2171 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 12 luty 2012 - 22:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja od pierwszej listy konsekwentnie spadam już zaliczyłem już przekroczyłem 9000

#2172 Share ferdek255

ferdek255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 luty 2012 - 21:29

Wcale nie pokrętnie, nie pokrętnie tylko realistycznie zamiast optymistycznie :P

Nie rozumiem takiego zachowania... Owszem 100tys dla jednego to jest bułka z masłem, ale poniekąd te pieniądze mają swą wartość i planując coś z nimi związanego, zdaje się że plany powinny być mądre i 10 razy przemyślane. Zrozumiał bym zmianę ciągnika z turem na ładowarkę teleskopową. Ale tak radykalne zmiany? Nie rozumiem, czy poprzedni ciągnik tak bardzo się popsuł że naprawa jest nie opłacalna, ukradli go, czy dostał w spadku po stryjku roczną prasę, beczkę i kosiarkę więc nowe są nie potrzebne. To jest zachowanie dziecka z podstawówki i problem w tym że rzeczywistość to nie podstawówka tylko 100tys zł i jak zacznie coś kombinować mogą mu odrzucić wszystko...

Kolego tu nie jest nic pokręcone poważnie do tej sprawy podeszliśmy i przemyśleliśmy sprawę jeszcze rok i może bd działać bo szkoda by było zrezygnować a prasę i kosiarkę już zakupiliśmy a na pewno by te pieniądze nie były wyrzucone w błoto jak to się mówi. rozumiem było by z tym kręcenia trochę ale ten ciągnik był by jako pomocniczy.

Edytowany przez ferdek255, 13 luty 2012 - 21:30.

Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255

#2173 Share mustang261

mustang261

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 14 luty 2012 - 12:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej witam , prowadze gospodarstwo 20ha tylko produkcja roslinna , dodatkowo pracuje wiec oplacany mam zus , jednak w krusie oplacam wypadkowe ,
żona prowadzi zakład fryzjerski wynajmuje lokal . chcielibyśmy kupić lokal na własność, wiec wymyslilem to tak ze ja kupuje lokal, dzialalnoc jest na mnie a zona pracuje u mnie , czy w takim wypadku dostał bym wsparcie z kierunku dzialalnosci nierolniczej i od czego zacząć -chodzi mi o papiery z góry dziekuje za wszelkie wskazówki

#2174 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 luty 2012 - 13:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej na zakup nieruchomości niestety wsparcia nie otrzymasz, ale na wyposażenie już tak, zapoznaj się proszę z warunkami działania na stronie ARiMR http://www.arimr.gov...erolniczej.html

#2175 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 luty 2012 - 22:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej o ile można przedłużyć termin składania dokumentów po otrzymaniu tego pierwszego pisma z arimr ?

#2176 Share malin

malin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 15 luty 2012 - 12:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mineło już trochę czasu od składania wniosków, ja mam nawet za sobą pierwsze poprawki ale na forum czytałem tylko o jednym przypadku podpisania umowy. Coś nie specjalnie się sprężają. Ciekawe ile jeszczer przyjdzie czekać?

#2177 Share jaro77

jaro77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 luty 2012 - 19:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kilka dni temu zadzwoniłem do agencji, powiedziała mi pani że do końca lutego załatwią weryfikacje wniosków w mazowieckim.

#2178 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 luty 2012 - 20:30

o ile można przedłużyć termin składania dokumentów po otrzymaniu tego pierwszego pisma z arimr ?

o miesiąc bez powodu, maksymalnie do 6 miesięcy, ale w tym przypadku już niezbędne jest już uzasadnienie

#2179 Share wojtaso

wojtaso

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 16 luty 2012 - 18:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam, dziś dostałem pismo, że wstrzymano sprawdzanie wniosku ze względu na brak kasy :mellow: jestem na miejscu 50xx i dopiero teraz przyszło :o jestem z podlaskiego :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2180 Share WiesioW WiesioW

WiesioW
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2012 - 19:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam

Mam kilka pytań:

Czy można zawiesić działalność gospodarczą? Niektórzy powiedzieli mi, że jest taka możliwość, natomiast drudzy wręcz przeciwnie. W ramach "Różnicowania" planowany jest zakup ciągnika rolniczego, który będzie pracował z przyczepami oraz talerzówką. Jak wiemy ciągnik będzie pracował góra pół roku, natomiast drugą połowę będzie stał w garażu.
Nie mam nic przeciwko temu, jednak co człowiek zarobi w ciągu jego pracy będzie musiał następnie przeznaczyć na ekstremalnie wysokie składki ZUS :( . Macie jakiś pomysł na to? Pewien człowiek interpretuje to tak, że przyczepami, czyli w transporcie może pracować cały rok???? Tylko kto będzie chciał wtedy taką usługę?

Z pewnością wielu, jak nie większość z nas składała taki wniosek z powodu nie załapania się na Modernizację. W jaki sposób rozwiązaliście problem ze składkami. Jeśli miałbym opłacać ZUS przez 5 lat- to tego dofinasowania mało co by zostało.

Czy ktoś założył działalność będąc ubezpieczonym w ZUS jako domownik? Aby mieć działalność na KRUSIE należy być w nim przez 3 lata. Aktualnie jestem w nim 2,5 roku, w tym że 1 rok był opłacony wstecz. Czy to z czymś koliduje?