Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2141 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 08 luty 2012 - 18:14

Kolego Hubertuss roczny staż ubezpieczenia w Krus posiadam (prawie 14 miesiecy). Agencji chodzi bardziej o dopłaty z 2010 roku które nie były na mnie, bo wniosek o dopłaty był złożony na poprzedniego posiadacza gruntów. No nic spróbuję się odwołać najwyżej się nie uda.

Właśnie w tegorocznym naborze była ta zmiana, udoskonalenie , że o pomoc może ubiegać się rolnik , który niedawno przejął gospodarstwo, należy jednak wykazać , że był on ubezpieczony w tym gospodarstwie wcześniej jako domownik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 01:36
  •  

#2142 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:19

Właśnie w tegorocznym naborze była ta zmiana, udoskonalenie , że o pomoc może ubiegać się rolnik , który niedawno przejął gospodarstwo, należy jednak wykazać , że był on ubezpieczony w tym gospodarstwie wcześniej jako domownik.

Faktycznie zmienił się ten fragment rozporządzenia ale dołożono dłuższą definicję a nie zmieniło się to co wskazywałem ("jeżeli za rok poprzedzający rok złożenia wniosku o przyznanie pomocy przyznano płatność do gruntów rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego posiadanego przez tego rolnika albo ten rolnik był domownikiem rolnika posiadającego takie gospodarstwo rolne albo jego małżonkiem"). Z tego wynika, że są dwie sytuacje osobno dla rolników osobno dla domowników/małżonków.
Dalej uważam, że nie trzeba było być wcześniej ubezpieczonym jako domownik i sądzę, że kolega Wronski13ma duże szanse przy odwołaniu.

#2143 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 08 luty 2012 - 21:55

Faktycznie zmienił się ten fragment rozporządzenia ale dołożono dłuższą definicję a nie zmieniło się to co wskazywałem ("jeżeli za rok poprzedzający rok złożenia wniosku o przyznanie pomocy przyznano płatność do gruntów rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego posiadanego przez tego rolnika albo ten rolnik był domownikiem rolnika posiadającego takie gospodarstwo rolne albo jego małżonkiem"). Z tego wynika, że są dwie sytuacje osobno dla rolników osobno dla domowników/małżonków.
Dalej uważam, że nie trzeba było być wcześniej ubezpieczonym jako domownik i sądzę, że kolega Wronski13ma duże szanse przy odwołaniu.

Wszędzie gdzie mowa o domowniku, chodzi o domownika w rozumieniu ustawy o KRUS, czyli ubezpieczonego w KRUS jako domownik. Po przeczytaniu instrukcji do tego działania, wydaje mi się , że brak ubezpieczenia w KRUS jako domownik w roku poprzedzającym złożenie wniosku dyskwalifikuje wnioskodawce.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2144 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 luty 2012 - 10:10

Wszędzie gdzie mowa o domowniku, chodzi o domownika w rozumieniu ustawy o KRUS, czyli ubezpieczonego w KRUS jako domownik. Po przeczytaniu instrukcji do tego działania, wydaje mi się , że brak ubezpieczenia w KRUS jako domownik w roku poprzedzającym złożenie wniosku dyskwalifikuje wnioskodawce.

jest dokładnie tak jak piszesz bo się dowiadywałem w ARiMR. Tylko czy ubezpieczenie wstecz w KRUS jako domownik pomoże ? Czy to nic nie da ?

#2145 Share Wronski13

Wronski13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 luty 2012 - 11:06

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ubezpieczenie wstecz wykluczyło by Cię z otrzymania dofinansowania "Młody Rolnik" (informacja z KRUSU-u) Więc wychodzi na to że Różnicowanie jednak nie jest dla młdych rolników korzystających z dofinansowania o tej samej nazwie w roku 2010 albo celowo albo nieumyślnie. Chyba że się kolega Dlok ma rację.

Edytowany przez Wronski13, 09 luty 2012 - 11:13.

#2146 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 luty 2012 - 12:22

Ubezpieczenie wstecz wykluczyło by Cię z otrzymania dofinansowania "Młody Rolnik" (informacja z KRUSU-u) Więc wychodzi na to że Różnicowanie jednak nie jest dla młdych rolników korzystających z dofinansowania o tej samej nazwie w roku 2010 albo celowo albo nieumyślnie. Chyba że się kolega Dlok ma rację.

wydaje mi się, że sie mylisz. Przecież w MR liczy się data przejęcia gospodarstwa a nie staż w KRUS-ie. Mógłbym być np. domownikiem u ojca przez 5 lat przejąć gospodarstwo i starać się o MR. Tak mi się przynajmniej wydaje

#2147 Share Wronski13

Wronski13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 luty 2012 - 14:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Do wczoraj też tak myslałem, ale po rozmowie z Panią Kierownik KRUS-u musiałem zmienić zdanie. Teraz już sam nie wiem co myśleć...

#2148 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 luty 2012 - 15:21

Do wczoraj też tak myslałem, ale po rozmowie z Panią Kierownik KRUS-u musiałem zmienić zdanie. Teraz już sam nie wiem co myśleć...

no może i ja się myle ale z tego co wiem to liczy się data przejęcia gospodarstwa. Tak przynajmniej twierdzi ekspert który wypełnia mi wnioski no a on się na tym znać powinien. Doradził mi żebym ubezpieczył się wstecz i wtedy będę mógł skorzystać i z MR i z różnicowania

#2149 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 09 luty 2012 - 16:26

Do wczoraj też tak myslałem, ale po rozmowie z Panią Kierownik KRUS-u musiałem zmienić zdanie. Teraz już sam nie wiem co myśleć...

Lepiej dopytaj się w agencji bo w krusie nie koniecznie mają pojęcie o wymogach agencyjnych.

#2150 Share Wronski13

Wronski13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 luty 2012 - 18:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Pani z infolinni arirm poinformowała mnie dziś że takie ubezpieczenie sie teraz wstecz nic nie pomoże ponieważ ubezpieczenie to powinno być złożone wraz z wnioskiem. Dziś wysłałem odwołanie myśle że nic więcej nie da sie zrobić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2151 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 10 luty 2012 - 10:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nowa lista jest...

#2152 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 10 luty 2012 - 11:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej i d**a w styczniu co lista 100 osób do przodu teraz zastój... pewnie już wszystkie wnioski przedmną sprawdzili i teraz za mną sprawdzają.. liczyć tylko teraz na dużą liczbę odrzuconych z biogazu lub dodatkowe środki..

#2153 Share adam85235

adam85235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 10 luty 2012 - 11:56

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej przez te 8dni tylko o 5 miejsc do zielonej się przybliżyłem ;[

#2154 Share ZETOREK135

ZETOREK135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna;Rolnictwo

Napisany 10 luty 2012 - 12:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak kupicie ciągnik to możecie zarejestrować go na kogoś innego czy na tego co składał wniosek ???

#2155 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 10 luty 2012 - 12:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Coś się chyba jednak ruszyło. Spadek o 34 pozycje :(

#2156 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 10 luty 2012 - 14:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja spadłem o 26 miejsc

#2157 Share wojtaso

wojtaso

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 10 luty 2012 - 17:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Spadek o 30 miejsc :(

#2158 Share andrzejch61

andrzejch61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 10 luty 2012 - 17:18

ja spadłem o 26 miejsc

witam ja jestem w tym samym miejscu od 8 tygodni 8xx. i nic sie niedzieje [mazowieckie] pozdrawiam

#2159 Share Bugsik

Bugsik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 10 luty 2012 - 21:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej zielona w sotosunku do poprzedniej przsunela sie 25 miejsc...
ja spadlem o 20, wiec w sumie 5 do przodu jeszcze tylko 7x miejsc ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2160 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 luty 2012 - 10:13

zielona w sotosunku do poprzedniej przsunela sie 25 miejsc...
ja spadlem o 20, wiec w sumie 5 do przodu jeszcze tylko 7x miejsc ;)

no to spokojnie się załapiesz :D