Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2081 Share andrzejch61

andrzejch61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 21:29

@janusz20 sprawdzałeś możliwość wynajmu maszyn bez obsługi? (77.31.Z)

witam .Panowie co tam slychac w sprawie roznicowania.
Czy ktos z was juz mial kontakt z agencia w sprawie poprawek . pozdrawiam .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 17:38
  •  

#2082 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mi wczoraj przyszło pismo z agencji z wezwaniem do poprawek. Mazowieckie, miejsce 33xx

#2083 Share malin

malin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej oooooooo.... a ja numer 47x w mazowieckim i cisza. A do czego się przyczepili jeśli można wiedzieć?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2084 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 11:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jednego zaświadczenia zapomniałem dołączyć do wniosku, odpisu z ksiąg wieczystych nie dostarczyłem (sam akt notarialny wysłałem), i takie drobne błędy w EPO i wniosku jak np. zaokrąglenie kwot to pełnych złotych, czy źle sformułowany cel operacji. Narazie tylko to źle zrobiłem, ale zobaczymy czy jeszcze czegoś nie wynajdą :)

#2085 Share andrzejch61

andrzejch61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 18:50

jednego zaświadczenia zapomniałem dołączyć do wniosku, odpisu z ksiąg wieczystych nie dostarczyłem (sam akt notarialny wysłałem), i takie drobne błędy w EPO i wniosku jak np. zaokrąglenie kwot to pełnych złotych, czy źle sformułowany cel operacji. Narazie tylko to źle zrobiłem, ale zobaczymy czy jeszcze czegoś nie wynajdą :)

witam no to w takim razie maszyna pomalu rusza ja mam nr 8xx i na razie cisza pozdrawiam

#2086 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 17:57

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy mam pytanie czy rolnik który skorzystał z dofinansowania na różnicowanie może podjąćprace na umowe o prace w pełnym wymiarze??

#2087 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 22:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej może jeśli wywiąże się ze wszystkich zobowiązań określonych w umowie, czyli w uproszczeniu dalej będzie prowadził działalność, której dotyczyła pomoc

#2088 Share gesy

gesy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:takie tam...

Napisany 31 styczeń 2012 - 12:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wczoraj dostałem wezwanie do poprawek, o Lublin miejsce 28xx

#2089 Share bgbg

bgbg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 22:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej szanowni użytkownicy forum!
dajcie znać,co się dzieje w sprawie "różnicowania"
na początku stycznia pani w mazowieckim oddziale regionalnym powiedziała,że rozpatrywanie wniosków i poprawki powinny zacząć się na przełomie stycznia i lutego.
czy to faktycznie wystartowało?
a może ma ktoś precyzyjne informacje z ARIMR lub od fachowców,którzy opracowywali wnioski,co w trawie piszczy?

#2090 Share malin

malin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 22:35

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja jestem z mazowieckiego i właśnie dziś dostałem pismo z wezwaniem do poprawek.

Mam natomiast pytanie merytoryczne. Jeśli we wniosku mam wpisany planowany termin zakończenia operacji 03-2012 i udałoby mi się podpisać umowę np. w lutym to do końca marca muszę złożyć wniosek o płatność? Czy do kiedy? Czy np przy podpisywaniu umowy mogę zmienić termin zakończenia?
Pytam bo w moim przypadku nie realne jest kupić wszytkiego w miesiąc bo na maszyny czas oczekiwania powiedziano mi 3-4 miesiące, a przed podpisaniem umowy niczego nie planowałem kupować ani zaliczkować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2091 Share bgbg

bgbg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 22:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej tak jak napisałeś we wniosku to był tylko termin planowany,a życie przynosi szereg zmian i weryfikuje to co zapisane,więc o płatnośc wystąpisz dopiero po zakupie wszystkich maszyn i jasna sprawa,że termin,który wstępnie określiłeś,będzie nieauktualny.
a na marginesie,które miejsce miałeś na liście i czy dostałeś pismo i czy kontaktowałeś się już telefonicznie z pracownikiem agencji?

#2092 Share malin

malin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 23:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Miejsce 47X, Dzis naniosłem część poprawek, jutro dokończę i wybiorę się do Warszawy na wycieczkę :) Dziś dostałem pismo ale telefonicznie się nie kontaktowałem.

#2093 Share kemper

kemper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 01 luty 2012 - 13:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ma ktoś informację jak długo trzeba czekać na wypłatę dotacji z różnicowania po złożeniu wniosku o płatność.Ja złożyłem wniosek o płatność pod koniec listopada,kontrolę z Agencji miałem 29 grudnia i jest cisza.

#2094 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 01 luty 2012 - 13:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Czy ktoś orientuje się jaką działalność można prowadzić ciągnikiem rolniczym. Warunkiem tej działalności musi być nieopłacanie podwójnego KRUS-u (narazie, nie wiadomo co przyniosą reformy). Z tego co wiem np. wynajmowanie do 5 pokoi (agroturystyka) jest zwolnione od takiego obowiązku - próba podciągnięcia ciągnika rolniczego jako atrakcja turystyczna :rolleyes: raczej nie przyniesie oczekiwanych skutków.
Może macie jakieś rady - złożyłem wniosek i teraz myślę co tu zrobić.

#2095 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 luty 2012 - 15:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @malin jeśli nie masz jeszcze podpisanej umowy to skontaktuj się z osobą obsługującą wniosek i zmień sobie okres realizacji etapu bo marzec byłby zasadny gdybyś już miał podpisaną umowę z ARiMR i dostawcą sprzętu, wniosek o płatność w przypadku realizacji etapu w 3.2012 musisz złożyć do 31 marca 2012

@kemper bez kontroli wsparcie praktycznie otrzymuje się po miesiącu, zgodnie z umową ARiMR ma 3 miesiące na rozpatrzenie wniosku o płatność i "niezwłoczną" wypłatę pomocy, więc powinieneś otrzymać środki właśnie niezwłocznie, proponuję skontaktować się z osobą obsługującą wniosek o płatność,

@wildagro12 najprostszym rozwiązaniem jest opłacanie składek ZUS

A teraz moje pytanie dotyczące interpretacji zapisów umowy paragraf 5 ustęp 6: "Beneficjent zobowiązuje się, w terminie do dnia 31 stycznia drugiego roku kalendarzowego liczonego od roku otrzymania płatności ostatecznej, złożyć we właściwym oddziale regionalnym wypełniony formularz ankiety monitorującej, której aktualny wzór jest dostępny w oddziałach regionalnych oraz na stronie internetowej Agencji." Jeśli pomoc została wypłacona w styczniu 2012 to ankietę należy złożyć do końca stycznia 2013 czy 2014 roku?

Edytowany przez kissmy..., 01 luty 2012 - 16:06.

#2096 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2012 - 16:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ktoś może wie czy będzie nabór w 2012??

#2097 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 01 luty 2012 - 17:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej kissmy no 2 rok kalendarzowy to 2014 w Twoim przypadku. Bo liczone od 2012r to pierwszy będzie 2013, a drugi 2014. Tak mi się wydaje, ale faktycznie w tej ustawie prościej by było napisać ,,za dwa lata od otrzymania kasy,, . Ostatnio było głośno o przepisach które są zawarte w ustawach napisanych nie poprawnie, zawile i nie czytelnie.

arek poczytaj o LGD, w google wpisz nazwę swojego powiatu razem ze skrótem LGD. A co do naboru ogólnokrajowego na razie cisza lecz to była by totalna głupota organizować kolejny jeśli z poprzedniego dla 65% zabrakło kasy.

#2098 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2012 - 17:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wybacz, ale nie interesowalem sie wczesniej zroznicowaniem i tym jaki % sie zalapal...

#2099 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 01 luty 2012 - 17:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie mam o to żalu :blink:
Wiesz co to jest LGD? Wpisałeś w google tak jak Ci radziłem? Pytasz kiedy będzie kolejny nabór, więc za pewne nosisz się z zamiarem złożenia wniosku. Sprawdź co to jest LGD i może wcale nie będziesz musiał czekać na kolejny ogólnokrajowy nabór.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2100 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 01 luty 2012 - 20:03