Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2041 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 13:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nowa lista +162 osoby do zielonej.ja 2 miejsca w góre :D także coś się rusza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 12:09
  •  

#2042 Share adam1984

adam1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 14:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeszcze tylko ok 90 miejsc

#2043 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 16:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie jak myslicie dojdzie do 5 tys czy nie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2044 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 16:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Myślę ze jeszcze wszystko jest możliwe mi jescze 115 miejsc ale niestety ten program nie zapowiada się rózowo.

#2045 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 17:39

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wszystko sie zmienia w dobrą strone

#2046 Share Didrzej

Didrzej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 22:26

a w co watpisz kolego znasz przepisy ? Mozesz realizowac inwestycje juz po ukazaniu sie list. wiec w czym problem :) ?

Nie tylko po ukazaniu się list ale zaraz po złożeniu wniosku, co sam zrobiłem,ale na własne ryzyko w przypadku nie podpisania umowy z agencją.

#2047 Share adam1984

adam1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 23:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Przesunięcie się zielonej listy to na pewno miłe zaskoczenie, tylko mam pytanie skąd pochodzą środki na te miejsca? Czy są to pieniądze nie wykorzystane z poprzednich naborów czy sprawdzają wnioski z tego naboru i znajduję się dodatkowa kasa np. ci co na biogaz składali się teraz wycofują?

#2048 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 06:48

Przesunięcie się zielonej listy to na pewno miłe zaskoczenie, tylko mam pytanie skąd pochodzą środki na te miejsca? Czy są to pieniądze nie wykorzystane z poprzednich naborów czy sprawdzają wnioski z tego naboru i znajduję się dodatkowa kasa np. ci co na biogaz składali się teraz wycofują?

Jak dotąd nikt z biogazu się nie wycofał, bo lista na biogaz się nie zmienia . Kasa pochodzi z weryfikacji wniosków , tzn. na początku założono, że każdy wniosek jest na okrśloną kwotę pomocy np 90 tyś a w trakcie sprawdzania okauzuje się, że są na mniejszą kwotę i z tąd pozostaje kasa na kolejne wnioski.

#2049 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 12:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nic nie zakładano, tylko sumowano wnioskowane kwoty, aż do osiągnięcia pełnej puli.
To sumowanie odbywa się na bieżąco i jeśli w trakcie weryfikacji ktoś nie spełnia kryteriów, wycofuje wniosek,bądź kwota wniosku obniża się to ta kwota przechodzi na najbliższych z białej.
Tak będzie do końca.

#2050 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 14:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ciekawe do którego nr. wniosku z zielonego już te wnioski zostały zweryfikowane (wycofane, poprawione itp, że ich suma dotacji już nie ulegnie zmianie), że dało to nie małą sumę pieniędzy na te dodatkowe ok. 162 miejsca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2051 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 21:20

Nic nie zakładano, tylko sumowano wnioskowane kwoty, aż do osiągnięcia pełnej puli.
To sumowanie odbywa się na bieżąco i jeśli w trakcie weryfikacji ktoś nie spełnia kryteriów, wycofuje wniosek,bądź kwota wniosku obniża się to ta kwota przechodzi na najbliższych z białej.
Tak będzie do końca.

Dokładnie sumowanie odbywa się na bieżąco, a przesunięcia wynikają głównie z oszczędności w ramach poprzednich naborów (odrzucone wnioski, rezygnacje, mniej na płatności) oraz z bieżącej weryfikacji, ale tu jeszcze jest za wcześnie - dopiero zaczynają się pierwsze odrzuty. W niektórych oddziałach trwa wciąż weryfikacja wniosków z 2010 r. Dlatego suma przeznaczona na wniosku z naboru 2011 systematycznie rośnie.

#2052 Share jan77

jan77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 21:46

Nic nie zakładano, tylko sumowano wnioskowane kwoty, aż do osiągnięcia pełnej puli.
Tak będzie do końca.

Jeżeli ta kwota na kolejne 243 wnioski, które znalazły się na zielonej od pierwszej publikacji pochodzi z odzzrutów bądź wycofanych, a jest to kwota około 22 mln zł , to jak wytłumaczysz to , że dotąd odpadło 13 wniosków na kwotę Ok. 1,37 mln co wystarczyłoby na zaspokojenie tylko okoł0 13 wniosków?

#2053 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 22:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie poco taki temat rozkrencaci zeby dodali jeszcze z 100 mln to juz by cos było a nie tylko 22 bo kasa jest tylko niech troche popszesuną i bedzie

#2054 Share Bugsik

Bugsik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 11:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jestem nie cale 200 miejsc za lista a dostalem taki list z agencji...
"Sprawa: obsługa wniosku o przyznanie pomocy - dotyczy wstrzymania rozpatrywania wniosku o przyznanie pomocy z uwagi na przekroczenie wysokości określonego limitu środków."

#2055 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 13:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No ja jestem na szarym końcu i tez to dostałem, ale Ty masz jeszcze szanse że Ci może wznowią rozpatrywanie...

#2056 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 14:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej to panowie troche puzino ja dostałem to juz dawno ale jeszcze 1000 do zielonej

#2057 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 08:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A ja mam jeszcze 115 miejsc i nic żaden świstek nie przyszedł.;d

#2058 Share jarsek

jarsek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 11:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Z tego co czytam to widzę że można zakupić maszynę już po złożeniu wniosku.Czyli jeżeli mam numer 44XX i może dostanę się na zieloną pod koniec roku to agencja weźmie pod uwagę maszyny zakupione w stycznu 2012 ? Czy trzeba dzisiaj zakładać działalność aby odzyskać VAT (jestem ryczałtowcem) czy można np. w grudniu 2012 i podciągnąć pod to maszynę zakupioną w styczniu ?

#2059 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 12:12

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wszystkie zakupione maszyny muszą być zakupione na nowo otwartą firmę - faktura musi być wystawiona na firmę, czyli otwierasz działalność i kupujesz maszyny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2060 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 16 styczeń 2012 - 14:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jesli gospodarstwo jest na vat ogólnym to mozna kupic na gospodarstwo a póżniej przezrucic na firme. Ale lepiej nie kombinowac :)