Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#2021 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie cos noowego na modernizacje kasa sie znajdzie a na różnicowanie juz nie tu macie dowód http://www.tvp.pl/in...12-1210/5980806

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 01:22
  •  

#2022 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Brał ktoś z was opryskiwacz na różnicowanie? bo mam problem mianowicie moja siostra wzieła opryskiwacz ciągnik i przyczepę, wszystko cacy przeszło wniosek o płatnośc i złożony i nagle teraz agencja wpadła na za***isty pomysł że do opryskiwacza jest potrzebny kurs chemizacyjny właściciela maszyny nie wystarczy oswiadczenie że będzie pryskać mąż czy brat.normalnie paranoja ( jest jakiś artykuł w którym mowa żę kobiety nie powinny wykonywać oprysków?) a jak na opryskiwacz potrzebny kórs to zaraz będą pewnie chcieli prawo jazdy kategorii T do przyczepy.

#2023 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej i co odrzucili jej a na opryskiwacz raczej musisz mieć kurs bo jak złapią to mozna zapłać

Edytowany przez stachu19, 11 styczeń 2012 - 20:17.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2024 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak to? Mowa o różnicowaniu, tak? Czyli jest to świadczenie usług tym opryskiwaczem. A co to nie można usługi świadczyć tak: ja ci przyprowadzam opryskiwacz na pole, ty se pryskaj ile chcesz i czym, a mi za każdą godz którą mój opryskiwacz spędzi na twoim polu płać 20 zł?
Zadzwoń do innego oddziału ARiMR udaj głupa że niby tak się zastanawiasz czy tak można by było zrobić, bo może będziesz miał chęć składać wniosek ale nie jesteś pewien, bo masz lęki ;). Zapewne baba/chłop odpowie że można. Rozmowę nagraj. A później nie odpuszczaj tym z Twojego oddziału ARiMR. Jak składała wniosek to pisała że ma jakiś opryskiwacz w gospodarstwie?

#2025 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kurs mam i ja i szwagier czyli są dwa chodzi o to że chcą zęby wnioskodawca miał kurs i to dopiero na sam koniec sobie przypomnieli. raczej w różnicowaniu się nikt nie pyta czy ktoś ma maszyny. a nawet jesli to siostra nie miała zadnej (przynajmniej oficjalnie)

Edytowany przez janusz20, 11 styczeń 2012 - 20:38.

#2026 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej To niech cię zatrudni na umowę zlecenie na okres świadczenia usługi opryskiwaczem. Tzn. w agencji oświadczenie że będzie zatrudniać pracownika (nie męża, a pracownika, jeszcze nie wiadomo kogo) na umowę zlecenie i tyle.

EDIT: Gdy się wypełnia EPO to się wpisuje co jest w gospodarstwie. Tak samo jak wniosek składa domownik czy rolnik, czy małżonek rolnika, ale nr. jest ten sam dla ich gospodarstwa. I trzeba wpisać jakie maszyny są, jakie budynki działki i co będzie wykorzystane do działalności a co nie.

Edytowany przez damianzbr, 11 styczeń 2012 - 20:45.

#2027 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Brał ktoś z was opryskiwacz na różnicowanie? bo mam problem mianowicie moja siostra wzieła opryskiwacz ciągnik i przyczepę, wszystko cacy przeszło wniosek o płatnośc i złożony i nagle teraz agencja wpadła na za***isty pomysł że do opryskiwacza jest potrzebny kurs chemizacyjny właściciela maszyny nie wystarczy oswiadczenie że będzie pryskać mąż czy brat.normalnie paranoja ( jest jakiś artykuł w którym mowa żę kobiety nie powinny wykonywać oprysków?) a jak na opryskiwacz potrzebny kórs to zaraz będą pewnie chcieli prawo jazdy kategorii T do przyczepy.

Jeden z dilerów maszyn mi mówił, że jak brali u niego kombajny na różnicowanie to agencja wymagała uprawnień na kombajn. Więc widać co oddział to inne wymagania.

#2028 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W poniedziałek bede wiedzieć co z tego wyjdzie siostra jedzie robić kurs pewnie jedyna kobieta na kursie bedzie.

#2029 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 11 styczeń 2012 - 21:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jakbyc wpisał pkd wynajem maszyn bez operatora to bny poszło a jak wpisałes swidczenie usług w produkcji roslinnej to jiz niestety osoba wykonujaca musi miec kurs chemizacyjny. ale w czym problem. niech skoczy do odru lub firm szkolacych i załątwi sobie kwitek :)

#2030 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 21:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No tak niby nie problem. jedyny problem to to że przez cały czas rozpatrywania wniosku nikt o tym nic nie wspomniał dopiero jak wniosek o płatność złożony to ktoś na to wpadł. a termin poprawki do 18 stycznia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2031 Share jenot

jenot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 21:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kurs chemizacyjny to tylko formalność , a siostra już we wniosku "różnicowanie" zapewne wpisała ,że będzie prowadziła firmę jednoosobową, a następnie przy rejestracji firmy zrobiła to samo ,więc skoro założyła firmę jednoosobową to musi mieć do tego wymagane uprawnienia.Jeżeli maszynę miała by obsługiwać inna osoba to siostra musiała by zarejestrować tą osobę jako swojego pracownika.

#2032 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 21:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeśli firma jednoosobowa, to na umowę o dzieło. Jak opryskiwacz będzie świadczył usługi to spiszesz taką umowę z przyszłym operatorem. Jeszcze opryskiwacza nie ma to i operator nie potrzebny.

#2033 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 09:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Umowa o dzieło nie wchodzi w grę, bo praca byłaby powtarzalna.

#2034 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 12:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dostaliście pismo z ARiMR ,że rozpatrywanie wniosków tych co nie dostali zostało zawieszone?

#2035 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 13:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dziś otrzymałem takie pismo

#2036 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 18:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam! Mam takie pytanie... Czy mogę założyć działalność przed podpisaniem umowy i kupić na ta działalność sprzęt a po podpisaniu umowy by mi zwrócili ta stówe? Robił ktoś z Was tak?

#2037 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 19:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mozesz

#2038 Share jenot

jenot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja troszkę w to wątpię.Rafik zadzwoń do Biura Wsparcia Inwestycyjnego(ARiMR) ,wszystko ci powiedzą.

#2039 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 23:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a w co watpisz kolego znasz przepisy ? Mozesz realizowac inwestycje juz po ukazaniu sie list. wiec w czym problem :) ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2040 Share jenot

jenot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 08:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Małe przeoczenie z mojej strony, miałem na myśli założenie działalności i zakup przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.Sorki!