Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#181 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 22 październik 2010 - 07:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja brałem na maszyny, ale sąsiadom pisałem na agroturystykę (nadbudowa i przebudowa budynku mieszkalnego). :D
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 03:07
  •  

#182 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 październik 2010 - 08:59

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak pisałeś im również z takimi błędami to współczuję...

#183 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 22 październik 2010 - 10:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie ma co współczuć, ja swoją już ma rozliczoną, sąsiad ma podpisaną umowę (jest w trakcie realizacji), a drugi ma jeden punkt do poprawienia, (oświadczenie służebności, którego nie zauważyłem w czasie pisania). Fakt, mój błąd.

Edytowany przez andrzej2110, 22 październik 2010 - 20:21.
Cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 22 październik 2010 - 12:58

Witam

A na co najczęściej składacie wnioski? Maszyny?

Z tego co mi mówili pracownicy ARiMR w Toruniu przy składaniu wniosków to w tym roku w Kuj-Pom 'hitem' jest Ładowarka teleskopowa

Ruszyło się coś w Kujawsko-Pomorskim z wnioskami?? Dostał ktoś poprawki?

#185 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 22 październik 2010 - 13:55

Witam!!! Ja jestem z lubelskiego i miałem numerek 34, jeszcze do tej pory nie otrzymałem żadnego pisma z agencji. Kiedy oni mogą to rozpatrzeć?

Kolego ja mam 81 nr i dostałem przed wczoraj poprawki, jedynie pomyliłem się z ceną o 500 zł miedzy oferta, wpisałem po prostu cenę niższa niż w ofercie jest podana, i nie wpisana ulica wsi na której mieszkam na paru kartkach, a tak to wydaje się być ok wszystko.

Wszystko zależy od tego kto prowadzi wniosek, ale w niedalekiej przyszłości możesz spodziewać się poprawek :D
Chłop ze wsi

#186 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 22 październik 2010 - 18:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A kiedy rusza podpisywanie umów?

#187 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 22 październik 2010 - 18:18

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W kuj.-pom. ma ruszyc na poczatku listopada podpisywanie.

#188 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 23 październik 2010 - 10:03

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja słyszałem że pierwsze 10 wniosków już podpisane a na finiszu jest kolejna 50.
Mam numer około 200 i właśnie przyszły mi drugie poprawki (tym razem do PRG)

Przepraszam pomyłka myślałem ze jestem w temacie Młody Rolnik
O Różnicowaniu jeszcze nic nie wiem

#189 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 23 październik 2010 - 10:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej *vvojtas1
A skąd Ty jesteś?

#190 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 24 październik 2010 - 00:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Umowy będą jak wnioski będą formalnie kompletne i wszystkie błędy poprawione.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share pawelprus3

pawelprus3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 październik 2010 - 08:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja składałem wniosek o traktor. Kiedy od daty podpisania umowy będzie mniej więcej sprzęt na podwórku?

#192 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 24 październik 2010 - 08:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jak dealer dostarczy Ci sprzęt do domu, a Ty za niego zapłacisz ;)

#193 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 24 październik 2010 - 13:34

Ja składałem wniosek o traktor. Kiedy od daty podpisania umowy będzie mniej więcej sprzęt na podwórku?

Ja podpisałem umowę w połowie kwietnia, a Kubotę przywieźli na początku czerwca, czyli niespełna 2 miesiące. Z kredytem było gorzej bo umowę dopiero pod koniec sierpnia podpisałem.
Jak sam widzisz, każdy przypadek jest inny, zależy od Twojego czasu na załatwienie formalności, dostępności maszyn i cierpliwości. Ale tego raczej Ci życzę ;)

#194 Share majagnieszka

majagnieszka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 październik 2010 - 21:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Zaciekawił mnie ten temat, mam jednak kilka pytań, szukałam po stronach agencji, ale nie mogłam znaleźć to co mnie interesuje.

W moim województwie jest nabór wniosków w tym roku, ale nie wiem czy nie lepiej poczekać do 2011? Czy ten program będzie jeszcze istniał?

I teraz pytanie odnośnie samego programu, czy mogę stworzyć firmę komputerową/internetową? Na co mogę wydać pieniądze, tj. co mogę kupić, żebym dostała zwrot?

Inna kwestia, jeśli mieszkam w dużym mieście, jednak mam ziemię w miejscowości, która podlega pod warunki programu - to muszę się tam przemeldować? Czy wystarczy tylko to, że działalność będzie prowadzona właśnie w tej małej miejscowości (na wsi).

Z góry dziękuję za odpowiedzi :P

#195 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 25 październik 2010 - 21:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam może głupie pytanie ale gdzie można sprawdzić jaki sie ma nr?
Jak składałem wniosek i się spytałem który mam nr to chyba mi mówili że gdzieś 5X, na potwierdzeniu przyjęcia dokumentów gdzieś jest ten nr czy to tylko taka informacja dla ciekawości przy składaniu wniosku?

#196 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 25 październik 2010 - 21:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koleżanko, najważniejszą rzeczą w różnicowaniu jest bycie rolnikiem (zaświadczenie z KRUS o pełnym wymiarze składek), przez minimum 12 miesięcy licząc na dzień składania wniosku, oraz miejsce operacji na terenie wiejskim lub wiejsko-miejskim do 5000tys mieszkańców. Ale czy meldunek może być w mieście powyżej 5 tys to nie zastanawiałem się nad tym.
Jednak jeśli chcesz otworzyć działalność gospodarczą na wsi nie będąc rolnikiem, to lepiej skorzystać z programu Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw.

Sprawdziłem: Meldunek powinien być na terenie wsi lub... poświadczony kopią dowodu lub zaświadczeniem z ewidencji ludności.

Czy za rok będą nabory to myślę, że nawet tam na górze tego nie wiedzą, wszystko się zmienia z dnia na dzień.
Działalność możesz założyć dowolną, pod warunkiem że nr PKD jest na liście załączonej do ustawy. A kupić można wszystko to co danej działalności jest potrzebne lub odpowiednio uzasadni się ten fak.
Limit dotacji jest to 100 tys netto, więc firmę można wyposażyć.

#197 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 25 październik 2010 - 22:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nr sprawy to te kilka ostatnich cyfr np. ..0452/10
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#198 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 26 październik 2010 - 01:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jaki jest przy tym działaniu maksymalny czas realizacji? właśnie zdecydowałem że zloże jeszcze w tym roku wniosek bo limit ma sie dobrze...

#199 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 26 październik 2010 - 07:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej 2 lata od podpisania umowy z tym, że określasz wcześniej i musi być to uzasadnione. Nie możesz napisać zakup maszyny w 2012, chba że uzasadnisz, że produkcja tej konkretnej maszyny jest długa i wcześniej się poprostu nie da :P
Ale spokojnie możesz pisać termin realizacji na 12_2011 bo trzeba przewidzieć poprawki, uzupełnienia, czas zakupu, kredyt, dokumenty do umowy etc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share karolek5340

karolek5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja sport

Napisany 26 październik 2010 - 19:41

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a jak tam wyglada w wlkp? przy ktorym numerze sa?