Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
3239 odpowiedzi na ten temat

#41 kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3945 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 23:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej absolutnie nie wyklucza, w takim przypadku to działanie jest dodatkową pulą środków na inwestycje związane z dywersyfikacją źródeł dochodów w gospodarstwie (podobnie z resztą jak w każdym innym;P)
  • 0

#42 jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 13:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam panowie moze ktos wie kiedy bedze losowanie które ustali kolejnosci rozpatrywania
  • 0
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#43 kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3945 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 13:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej w przypadku tego działania nie będzie losowania, a kolejność rozpatrywania wniosków jest taka jak kolejność ich złożenia
  • 0

#44 PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • 12093837
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 14 czerwiec 2009 - 13:28

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ile % zwrotu nalezy sie w tym działaniu rolnikowi po 40 roku zycia?
  • 0

#45 ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • 6865695

Napisany 16 czerwiec 2009 - 14:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Tutaj wysokość wsparcia nie zależy od wieku. Zawsze jest 50%, a maksymalnie 100 tysięcy zł (przy inwestycji 200 i więcej)
  • 0

#46 grześ77

grześ77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 11 październik 2009 - 21:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nareszcie! We wtorek podpisuję umowę WLKP. nr 6X
  • 0

#47 sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 18:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W przypadku firmy jaki wybrac najlepiej sposob opodatkowania?
Ma ktos jakies doswiadczenia.
  • 0

#48 bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3083 postów
  • 2921736
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 06 listopad 2009 - 18:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej moze mi ktos powiedziec jak to jest z tymiu usługami. Wiadomo trzba zalożyc DG i póżniej rozliczac sie z podtków. ale to nie problem. co sie dzije jak powiedzmy zrobiony plan nie wypala tzn nie mamy usług tyle ile planowalismy ?? JAk do tego podchodzi arimr w póżniejszych latach ?? Bo tak sobie mysle ze może warto by było wyrwac te 100tys na jakis ciagnik z turem bo kombajn to za drogi jak na to dofinansowanie a sprzet musi byc nowy :P
  • 0

#49 kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3945 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 19:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej co do sposobu opodatkowania to zależy on od rodzaju prowadzonej działalności, można wybierać między kartą podatkową, ryczałtem a podatkiem liniowym; decyzja zależy od generowanych przychodów

co do wsparcia na usługi rolnicze to jak najbardziej przysługuje wsparcie z tego działania, konieczne jest jednak założenie działalności gospodarczej (w szczególnych przypadkach można pozostać w KRUS) stąd jedynym negatywnym aspektem będzie opodatkowanie dochodów i ewentualne rozliczanie VAT
  • 0

#50 denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • 7107327

Napisany 26 listopad 2009 - 17:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a czy na uzywane maszyny i sprzet mozna uzyskac dotacje
  • 0

#51 kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3945 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 23:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej niestety nie z tego działania
  • 0

#52 lukasz7604

lukasz7604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 10:58

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Pochwalcie się swoimi pomysłami. Jestem z mazowieckiego a u nas jest jeszcze dużo kasy (wykorzystane 58%). Ja osobiście myślalem nad agroturystyką (do 5 pokoi bez podatków, zus lub podwójnego krus). Pozdrawiam
  • 0

#53 Lampo55W

Lampo55W

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 18:15

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czy bedzie jeszcze w wielkopolskim przyjmowanie wniosków??
jeśli tak to moze ktoś wie kiedy???
kiedy był ostatni nabór??
  • 0

#54 krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • 5491429
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie chciałbym skorzystać z tego programu to co bym musiał zrobić?? chciałbym traktor z prasa za 200 tys jestem na VAT to musiał bym założyć firmę i rozliczać z dochodów?? no i jak wygląda sprawa z jeśli chciałbym prasować swoje użytki i wykorzystywać ciągnik w gospodarstwie i czy wogóle będą przyjmowanie wnioski w wlkp

z góry dzięki
  • 0
Nie ma to jak na wsi rankiem śmierdzi gnojem i rumiankiem:D

#55 gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • 9358206
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 22 marzec 2010 - 22:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

panowie chciałbym skorzystać z tego programu to co bym musiał zrobić?? chciałbym traktor z prasa za 200 tys jestem na VAT to musiał bym założyć firmę i rozliczać z dochodów?? no i jak wygląda sprawa z jeśli chciałbym prasować swoje użytki i wykorzystywać ciągnik w gospodarstwie i czy wogóle będą przyjmowanie wnioski w wlkp

z góry dzięki

ja sie pod tym też podpisuje! krycha094 daj mi na PW JAKIS NUMER TELEFONU :)
  • 0

#56 kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3945 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 15:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wskażcie mi proszę w jaki sposób dodaje się w wiersze w Ekonomicznym Planie Operacji w wersji dla Microsoft Excel (jak mniemam powinny służyć ku temu plusiki po lewej stronie, ale mam pewne problemu z uruchomieniem wszystkich guzików w OO)
  • 0

#57 vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 538 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 16:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Toruń od dziś kolejka aktualnie ponad 200 osób
  • 0

#58 Colossus

Colossus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 21:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W Poznaniu we wtorek rano jak składałem wniosek na "Młodego Rolnika" to było ponad 1200 osób zapisanych na "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" :) :) :)
  • 0

#59 PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 21:34

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej W Toruniu od wczoraj już stoją. Kolejka już na ok. 250 osób.
  • 0

Google AgroFoto Ads Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

• Reklama google
Dzisiaj, 07:21
  •  

#60 jozmi

jozmi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • 39604132

Napisany 21 sierpień 2010 - 15:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja też mam zamiar składac wniosek na róznicowanie w Poznaniu, złoże go we wtorek spokojnie bez wpisu na zadną listę to jakas paranoja jak za komune listy kolejkowe. Składałem juz parę wnoisków na PROW ale w żadnym wypadku nie stałem w kolejce i nie bede stał. Rozumiem że te 50% to trochę jest pieniazków ale to jakas paranoja i pewnie bedą jeszcze kłótnie w tej kolejce wieć pojadę raczej poznym popołudniem jak bedzie spokojniej.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s