Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3374 odpowiedzi na ten temat

#1841 Share malin

malin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 12:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Z tego co wiem to roczne. A jaką działalność będziesz prowadził i co zamierzasz kupić jeśli można wiedzieć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 05:50
  •  

#1842 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 12:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej usługi rolnicze planuję świadczyć. Wniosek złożyłem na agregat uprawowo siewny aktywny, pług 3 skibowy obracany i kultywator ścierniskowy.

#1843 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 13:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej http://www.tvp.pl/in...11-1210/5720585 od 3.30

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1844 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej co będzie kasa dla wszystkich bo nie mogę odtworzyć?

#1845 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3630 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie. Nie planują żadnych przesunięć.

#1846 Share prezesandrew

prezesandrew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:15

Ale pomyślcie czy ktoś kto realnie ma 5-6 ha, stać go na zakup maszyn czy urządzeń na kwotę 200tys. netto. Wydaję mi się że nie bo żaden bank nie jest takim ryzykantem żeby kredytować de facto przyszłych bankrutów...Mam takie zdanie dla części tej sprawy..

wybacz ale się z tobą nie zgadzam po pierwsze celem tego programu jest stworzenie rolnikom i ich rodzinom uzyskiwania alternatywnych źródeł dochodu, a więc teoretycznie tacy ludzie będą mieć więcej kasy, a po drugie dotacja i umowa z agencją jest dl kredytobiorcy dużym plusem gdyż stanowi ona zabezpieczenie spłaty kredytu, zorientuj się w wielu bankach nie musisz mieć żyrantów ani innych zabezpieczeń maszyna brana na PROW jest całkowitym zabezpieczeniem pożyczki

#1847 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej chamstwo w biały dzień powinni powiedzieć jasno że kasa się skończyła a nie robią nabory ludzie tracą czas, nerwy i pieniadze i nic z tego nie wynika.

#1848 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 13 grudzień 2011 - 17:24

co będzie kasa dla wszystkich bo nie mogę odtworzyć?

Jak sami sobie sfinansują/sfinansujemy to będzie ;) Jak zawsze mówią, że nic nie będzie, pewnie coś dołożą ale to gdybanie. Przed tym naborem było mówione, że to ostatni z PROW2007-2013, więc z moich wyliczeń wynika, że zostało jeszcze ok. 180 mln pierwotnie przeznaczonych na to działanie. A jak będzie to zobaczymy, co wymyśli Pan Sawicki, bo ma różne pomysły, mniej lub bardziej nieudane.

Edytowany przez donborys, 13 grudzień 2011 - 17:24.

#1849 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 18:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej panowie kasa sie znajdzie ale nie dla 12tys ale moze do 5 tys chyba ze sie myle

#1850 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 19:19

chamstwo w biały dzień powinni powiedzieć jasno że kasa się skończyła a nie robią nabory ludzie tracą czas, nerwy i pieniadze i nic z tego nie wynika.

Jest jasno napisane ile kasy będzie na to przeznaczone i ilu się załapie. To sami rolnicy tworzą plotki o przesunięciach albo niesprawiedliwej punktacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1851 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 20:05

wybacz ale się z tobą nie zgadzam po pierwsze celem tego programu jest stworzenie rolnikom i ich rodzinom uzyskiwania alternatywnych źródeł dochodu, a więc teoretycznie tacy ludzie będą mieć więcej kasy, a po drugie dotacja i umowa z agencją jest dl kredytobiorcy dużym plusem gdyż stanowi ona zabezpieczenie spłaty kredytu, zorientuj się w wielu bankach nie musisz mieć żyrantów ani innych zabezpieczeń maszyna brana na PROW jest całkowitym zabezpieczeniem pożyczki

Taki jest cel, ale maszyna się amortyzuję, czasami ulega awariom, a kredyt NIE. Myśląc o swoim regionie jak by był tak ogromny popyt na usługi w agrotechnice to rzucił bym krowy i orał ludziom pole...Zastanowił bym się jeśli biorę maszyny za 250000 na kredyt a kosztuje mnie on docelowo 300000 to przy mojej nie wypłacalności bank nic nie zarobi. Poza tym przy kredycie jak dobrze pamiętam robi się spis co najmniej aktywów trwałych. Może się mylę jeśli...poprawcie mnie. Oczywiście każdy przypadek jest odrębny i trudno jest ustalić regułę.

Edytowany przez gospodarny1992, 13 grudzień 2011 - 20:06.

#1852 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 20:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ale czy to musi być kwotę 200 tys.? Może ktoś ma pomysł który kosztuje jedynie 30 tys. złotych albo mniej.

#1853 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 12:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Byłem dziś w gminie i Pani powiedziała mi stawki za ten podatek: od budynku 19zł/m kw, plac 0,70zł/m kw. Z tym że musi być trochę budynku bo gdzie będę papierkową robotę robił? Ździerstwo

Edytowany przez jarekmalina, 14 grudzień 2011 - 12:49.

#1854 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 13:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej zawsze możesz napisać oświadczenie, że papierkową robotę robi za Ciebie biuro rachunkowe, a zakładana działalność wykonywana jest na terenie klienta i wtedy nie będziesz płacił.

#1855 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 14:36

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No dobra, a gdzie maszyny będą stały gdy nie są używane? Tzn. w nocy albo po sezonie? Jak to uzasadnić?

#1856 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 14 grudzień 2011 - 16:03

Myśląc o swoim regionie jak by był tak ogromny popyt na usługi w agrotechnice to rzucił bym krowy i orał ludziom pole...

Program to: Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej, a więc nie tylko oranie pola i ładowanie obornika.

Zastanowił bym się jeśli biorę maszyny za 250000 na kredyt a kosztuje mnie on docelowo 300000 to przy mojej nie wypłacalności bank nic nie zarobi. Poza tym przy kredycie jak dobrze pamiętam robi się spis co najmniej aktywów trwałych. Może się mylę jeśli...poprawcie mnie. Oczywiście każdy przypadek jest odrębny i trudno jest ustalić regułę.

W większości przypadków musisz mieć wkład własny ok. 20%. Więc jeśli maszyna kosztuje 200 000 netto to musisz mieć 40 000 wkładu własnego, kolejne 100 000 zwraca agencja, zostaje więc 60 000. Kredyty w większości przypadków są zabezpieczane całą maszyną a nie tylko jej częścią, więc jeśli nie będziesz spłacał kredytu bank zabierze Ci maszynę i na pewno nie będzie stratny. To takie moje proste rozumowanie. Oczywiście rzeczywistość nieco odbiega od tego co napisałem, ale bank nie dopuści do sytuacji aby być stratnym.

Edytowany przez donborys, 14 grudzień 2011 - 16:03.

#1857 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3630 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 21:18

W większości przypadków musisz mieć wkład własny ok. 20%. Więc jeśli maszyna kosztuje 200 000 netto to musisz mieć 40 000 wkładu własnego, kolejne 100 000 zwraca agencja, zostaje więc 60 000. Kredyty w większości przypadków są zabezpieczane całą maszyną a nie tylko jej częścią, więc jeśli nie będziesz spłacał kredytu bank zabierze Ci maszynę i na pewno nie będzie stratny. To takie moje proste rozumowanie. Oczywiście rzeczywistość nieco odbiega od tego co napisałem, ale bank nie dopuści do sytuacji aby być stratnym.

Jest wiele firm które dają kredyt już od 0% wkładu własnego :D ale netto, czyli tylko vat trzeba samemu zapłacić. A jak ktoś już całkowicie nie ma kasy to może wziąć komercyjny kredyt na zapłacenie vatu a jak us vat zwróci to i kredyt się spłaci. Co do zabezpieczenia to masz rację.

#1858 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 21:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej przy kredycie pomostowym (8,5%) kredyt jest do ceny brutto, a wymagany wkład własny to minimum 10%

#1859 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3630 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 08:30

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Radzę sprawdzić więcej ofert finansowania pomostowego :P

Np: http://agriculture.n...urServices.aspx

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1860 Share ahos

ahos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 17:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No ja już dziśiaj podpisałem umowę na różnicowanie podobno jako pierwszy z tego naboru w dolnośląskim ,jeszcze nie mogę uwierzyć