Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3374 odpowiedzi na ten temat

#841 Share kasia24

kasia24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 19:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy a czy ktoś z was podpisuje już umowy.., bo ja złożyłam w grudniu i nic sie nie odzywają..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 17:48
  •  

#842 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 19:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam !!! Panowie czy orientujecie sie co bedzie dalej z osobami dla ktorych w naborze 2010 moze nie wystarczyc kasy ??? czy beda jakies przesuniecia czy juz raczej klapa?? Jestem z wlkp i nr 11** ! w tej chwuili wiecej sie mowi o nowym naborze ale jaki jest sens nowego naboru jak przeciez jest juz masa wnoiskow zlozona gdzie w tej chwili nie dla wszystkich starczaa kasy ??? pozdrawiam serdeczne i spokojnej wiosny zycze :))))

#843 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 19:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej kasia24 z jakiego województwa jesteś?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 19:39

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej :)

Edytowany przez adi29, 14 marzec 2011 - 19:44.

#845 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 14 marzec 2011 - 19:43

jesli chcesz odzyskac vat to dziłalnosc musi byc na vat, a zeby amortyzowac maszyny musisz byc na ogólnych z dochodowego. gospodarstwo nie bedzie miało nic wspólnego z dziłalnoscia gospodarcza.

wiem ze nie moge odzyskac vatu bdac na ryczalcie i rodzice by vat przelkneli tylko czy moga taka dzialaalnosc na roznicowanie zalozyc nie przechodzac na vat??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#846 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 19:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam pytanie ponieważ mieszkam w miejscowości powyżej 5 tyś mieszkańców więc nie mogę składac wniosku na różnicówke czy mogę sie zameldować u brata na wiosce do 5 tyś i tam założyć działalność dodam że na MGR podałem aktualny adres czy jrdno zdrugim niema nic wspulnego

#847 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:12

wiem ze nie moge odzyskac vatu bdac na ryczalcie i rodzice by vat przelkneli tylko czy moga taka dzialaalnosc na roznicowanie zalozyc nie przechodzac na vat??

Można założyć działalność bez przechodzenia na Vat, ale wtedy zapomnij o amortyzacji maszyny
Chłop ze wsi

#848 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:16

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ok wiec powiedzcie mi jak by wygladaly wszystkie koszty zwiazane z ta dzialalnosci dodam ze nie chce zadnego vatu po prosty rodzice byli by na ryczalcie i vat by wplacili. a teraz kwestia taka czy moja mama majac gospodarstwo rolne na ryczalcie moze zalozyc dzialalnosc na vat dodam ze dochodow by nie miala bo ciagnik pracowal by tylko w gospodarstwie??

#849 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy mam takie pytanie jak to jest ze mój kolega złożył wniosek 2tyg później ode mnie i dostał juz poprawki tydzień temu a ja jeszcze nic nie dostałem. A podobno zróżnicowanie jest rozpatrywane kolejnoscią składania wniosków. dodam ze jestem z łódzkiego a mój wniosek był skladany w pod koniec listopada..

#850 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 22:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Koledzy mam pytanie przyszły poprawki do wniosku i pani prowadząca wniosek chce oświadczeń potencjalnych klientów. Jak takie oświadczenie ma wyglądać? Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Edytowany przez Z7245, 14 marzec 2011 - 22:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 05:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Gospodarstwo może funkcjonować nadal jako ryczałtowe, a firma może być na zasadach ogólnych, czyli możesz uzyskać zwrot podatku VAT.
*Piotrass - u mnie było podobnie. Kolega był jakieś 30 pozycji za mną na liście, a w grudniu już postawił dwa mlekomaty, a ja dopiero w lutym umowę podpisałem. Wszystko zależy od skomplikowania wniosku, wiedzy osoby prowadzącej, jej doświadczenia, skrupulatności i wielu jeszcze czynników.

#852 Share jaroslaw

jaroslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 09:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Powiedzcie mi panowie odzyskujac vat z maszyny po jakim czasie mozna zakonczyc dziaialalnosc uslugowa??
Po zamortyzowaniu sprzetu, czyli 7 latach nie trzeba juz zwracac vatu? Czy ja dobrze mysle?

#853 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 10:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej no wlasnie jesli zalozymy firme na zasadach ogolnych rozliczac sie bedziemy kwartalnie to czy po 7 latach mozna normalnie zamknac firme i sprzedac ciagnik??

#854 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4541 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 15 marzec 2011 - 11:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej sprzedac mozesz po 5 latach ale vat i tak musisz oddac bo sprzedajac wystawiasz fakture wiadomo ze mnijsza niz zakup ale i tak te pare tys vatu moze byc.

#855 Share mlody00

mlody00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 11:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Jeśli ktoś jest rolnikiem ryczałtowcem , i chce prowadzić dział. jako vatowiec (nie chce korzystać ze zwolnienia ze względu na obrót), to wtedy sprzedaż z dział. rolniczej też będzie opodatkowana vat. Nie może być sytuacji że jako rolnik jesteś ryczałtowcem , a jako osoba prowadząca działalność gosp. płacisz vat. Polecam infolinię podatkową.

#856 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 13:47

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Tylko ze jest juz połowa marca odpowiedzi nie ma a zanim podpisze umowe to szybciej moze z MGR bedzie rozpatrzone... Chyba ze jest jakis termin do kiedy musze uzyskac odpowiedz?

#857 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 15:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej mlodyOO właśnie mnie ubiegłeś bo nie mogę już czytać, że z działalności można być na VAT a z gosp. na ryczałcie - nie da się tak!!! Pamiętajcie bo możecie nieźle po du.... dostać, albo VAT albo ryczałt.

#858 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 16:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej chyba że działalność otworzy małżonek rolnika to wtedy rolnik zostaje na ryczałcie ,a druga osoba ma działalność i może być vatowcem

#859 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 18:21

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej To dlaczego w połowie lutego mój sąsiad zarejestrował działalność gospodarczą na VAT a gospodarstwo zostawił na ryczałcie? Uważacie, że kierownik działu od VAT wprowadziła go w błąd?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 18:26

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja też kontaktowałem się z 3 biurami obrachunkowymi i w każdym potwierdzili mi wiadomość, że gospodarstwo nadal może być na ryczałcie a działalność np. na vacie