Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3374 odpowiedzi na ten temat

#3141 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1129 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 20:43

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ok a po jakim czasie po roku czy po 2 latach od dostania kasy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 19:12
  •  

#3142 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 11:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kolego pic2ek już opróżniłem skrzynkę możesz pisać, ale w profilu mam nr:gg jak coś to też możesz pisać bo komp cały czas na czuwaniu. Jak mi się udało po prostu nic nie robiłem więc nie miałem dochodu w 2012roku. jak nie masz dochodu to rozliczasz się na zero.

#3143 Share krzys777

krzys777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 09:19

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ponawiam pytanie Rafik87 i Peron
co wpisać do ankiety monitorującej w miejsce 'wartość dodana brutto z działalności gospodarczej' jeżeli w planie zakładało się bardzo wysokie przychody a po roku działalności mamy faktury tylko na ok 30 %.
Czy podczas kontroli arimr sprawdza faktury?? ilość mth??
jak to zrobić aby wszystko sie zgadzało;)

Edytowany przez krzys777, 13 styczeń 2014 - 11:11.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3144 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 13 styczeń 2014 - 10:00

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dobre pytanie,mógłby ktoś kto już miał taką sytuację się wypowiedzieć?

#3145 Share Misiek55

Misiek55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 19:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam.! Otrzymałem dotacje "różnicowanie w kierunku nierolniczym" w roku 2012 na zakup ciągnika, agregatu uprawowo-siewnego, pługa i grubera. Warunkiem otrzymania jej jest założenie firmy, To czy jest jakaś minimalna liczba faktu które muszę wystawić w przeciągu roku/miesiąca? Czy jeśli tym sprzętem będę uprawiał swoją ziemie to ARMiR się nie doczepi do tego? I jeśli np. mam przedział mocy ciągnika od 96 do 104KM to jest jakaś możliwość zakupu ciągnika większego np. 110 konnego? ;)
Pozdrawiam ;)

#3146 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4314 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 22:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ARiMR doczepi się wszystkiego co będzie sprzeczne z zapisami umowy, natomiast ankietę monitorującą wypełnia się zgodnie z instrukcją jej wypełniania, sytuacji rynkowej nikt nie jest w stanie przewidzieć nawet pracownik ARiMR, także się nie przejmujcie

#3147 Share Misiek55

Misiek55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 22:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No a co z uprawianiem swojej ziemi sprzętem zakupionym na dofinansowanie?

#3148 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 08:51

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej z tego co mi koleś gadał przy podpisywaniu umowy maszyną (w moim przypadku ładowarka teleskopowa) mogę robić we własnym gospodarstwie ale nie moge wystawiać sam sobie faktur, a odnośnie mth to tak jak @kissmy mówi ty jesteś uzależniony od rynku a nie rynek od ciebie.
A mam też takie pytanie czy i kiedy mogę spodziewać się kontroli z ARiMR? jestem na etapie a nawet już po złożeniu wniosku o płatność bo z tego co słyszałem to niby kontrol jest dosyć wcześnie.

Pozdrawiam

#3149 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 09:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kontroli możesz się spodziewać na samym początku , nawet przed zwrotem z agencji. No i potem nawet na sam koniec pięcioletniego okresu karencji.

#3150 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 10:05

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ja miałem kontrol po zlozeniu wniosku o platność przed zwrotem pieniedzy z agencji a teraz na razie spokój. Sprawdzali sprzęt a dokładnie czy numery się zgadzają, czy jest tablica powieszona i ogólnie papiery. A do do pracy tym sprzętem we własnym gosp. to przecież nic nie pisze w umowie że nie można go używać w gospodarstwie. Tak jest czy nie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3151 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 13:20

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a właśnie odnośnie tej tablicy unijnej, gdzie ja trzeba powiesić jak ma się maszyne? bo kłócę się z ojcem i mówie że trzeba gdzieś koło maszyny umiescić na widoku a ojciec chce trzymać ją w oborze na oknie. Czy kontrolerzy czepiają się jak stoi ona w innym miejscu, jak to jest?

#3152 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 14:08

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Tablica informacyjna musi być w widocznym miejscu na terenie gospodarstwa rolnego (beneficjenta) i nie musi być koło maszyny czy urządzenia które zakupiłeś.

#3153 Share przemooo

przemooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 15:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wszyscy mamy jako cel operacji-wzrost dochodu!!!czy jeżeli odliczycie amortyzacje i będziecie ciągle na- to pod koniec działalności agencja nie poprosi o zwrot dotacji?

#3154 Share mario5566

mario5566

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 20:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dobre pytanie.Ja po odliczeniu amortyzacji,paliwa ,przegladu ciagnika,przy fakturach wystawionych 6600 jestem 7000 na minusie,jaka bedzie reakcja ARiMR

#3155 Share malin

malin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 20:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No właśnie a składał ktoś ankietę z wartością ujemną? Do kiedy należy osiągną cel operacji czyli wygenerować jakiś dochód?

#3156 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 09:09

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej No ja właśnie wczoraj zawiozłem do firmy doradczej tylko nic tam o amortyzacji nie pisałem. Wyszło mi z 8 tys na plusie. Ogólnie to wielka zagadka co z tym robić.Niektórzy prawie nic nie podawają dochodu, albo strate i mówią że agencja im nic nie zrobi. Program trwa aż 5 lat więc tyle czasu w stresie wszyscy siedzą.Młodego rolnika który wydawał się zdecydowanie najprostszym programem pare osób musiało oddać. Procentowych kar też nie mało słyszałem że było. To z tą amortyzacją to musze poprawić?

Edytowany przez PawelWlkp, 17 styczeń 2014 - 09:14.

#3157 Share malin

malin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 09:53

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Ankiete niby należy zrobić zgodnie z instrukcją czyli uwzględnić amortyzację ale np. dealer który robił mi wniosek każe wpisać tylko ogólne przychody bez uwzględniania żadnych kosztów i wyjdzie na plusie i będzie ładnie wyglądało i że on tak już swoim klientom robił. Szkopuł w tym że "ten mój wspaniały doradca" się pod tym nie podpisuje tylko ja! Robił może to ktoś w ten sposób?

#3158 Share przemooo

przemooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 15:11

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dziś dzwoniłem do arimr i powiedziała mi kobieta,że po 4 latach będzie 2 ankieta!Kontrola papierków raczej na 100%.

#3159 Share Misiek55

Misiek55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 20:02

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wiecie jak to jest z fakturami które musimy wystawiać po założeniu firmy? Ile ich musi być? Jest jakaś minimalna ilość? Czy np. jeśli wystawię 7-10 faktur, na np. 7tyś to ARMiR się doczepi że za mało?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3160 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4314 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 11:29

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej nie ma żadnych wytycznych co do ilości faktur, jeśli już chcesz znać oczekiwania ARiMR to proponuję zadzwonić do BKMu w odpowiednim OR, gdyż niektórzy pracownicy gustują w określonych cyfrach bądź liczbach

jak rozliczacie amortyzację przy progresywnej stawce PIT?